Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » MILAZIM KRASNIQI

MILAZIM KRASNIQI

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 MILAZIM KRASNIQI prej Sun Aug 12, 2007 8:33 am

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Milazim Krasniqi u lind me 25tetor 1955 ne fshatin Breznice te Prishtines.Pas shkollimit ne vendlindje,studjoi Gjuhe dhe Letersi Shqipe ne Univerzitetin e Prishtines,ku edhe magjistroi ne vitin1988.Nje kohe ka qene Kryetar i Shoqates se Shkrimtareve te Kosoves.Shkruan poezi dhe proze,mes tjerash ka botuar vellimet poetike:

-IMAZHI GRI-1982
-PIRG VEGIMI-1985
-Qeshje sardonike-1987
-Formula e Katonit-1989
-Kursper Pantonime-1994

2 Re: MILAZIM KRASNIQI prej Sun Aug 12, 2007 8:36 am

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
SHaban Cakolli

I PA EPUR

Dyzet pranvera
ditelindja ime
jeta me vdekjen
ne dy luftime
dhe ne mos e befsha
nje dite me shume
Qelbesires
si them dot,parfum-

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi