Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Muzike&Radio » Muzika shqiptare » DEMIR KRASNIQI KĖNGĖTAR DHE KRIJUES

DEMIR KRASNIQI KĖNGĖTAR DHE KRIJUES

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 DEMIR KRASNIQI KĖNGĖTAR DHE KRIJUES prej Thu Aug 16, 2007 5:27 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Demir KRASNIQI ESHTEYLL I MUZIKES SHQIPTARE
Ka tridhjetvjet pervoje kenge,reportuarin me temadh te kengeve,eshte botues i 13 librave me kenge.Kendon muzike folklorike dhe popullore.Synon mbrojtejen e kultures kombetare,eshte kunder futjes se elementeve te huaja ne kengen shqipe.Eshte kompozitor dhe krijues,katekste te mira dhe ze te embel.Veq muzikes ka kryar shkollen per mesimdhenje dhe gazetari.Punon mesimdhenes ne Gjilan.Ndegjone dhe permes kengesdo te e njihni me mire.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi