Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » zemer e ndare

zemer e ndare

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 zemer e ndare prej Sat Aug 18, 2007 9:01 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Zemer e ndare

O zemer e ndare
ku le nenen dhe babain
ku le motren dhe vellane
ku le token e te pareve tane?
O zemer e gjora
ti me je sikur ora
disa kohe punon
nje dite nga jeta pushon.
Te vdisje ne toke shqiptare
do te ngritnin lapidare
po vdiqe n“kete toke Evrope
do te humbe varreza jote.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi