Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Kėndi i Femijėve » KAM NJĖ DAC

KAM NJĖ DAC

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 KAM NJĖ DAC prej Tue Aug 21, 2007 4:44 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Shaban Cakolli
KAM NJĖDAC
(Femijet jane engjuj dhe i dua shume,po e shkruaj nje poezi per ta)

Kam nje dac
eshte pertac
i sheh minjte
sś vehet pas.

Perhere neve na trazon
vjen nen sofer mjaullon:
-Mjau,mjau!...
kam uri
kerkon buke
nuk gjahton mi.

Ēka na duhet
kydac dembel
vetem bene gjume
nga porta s“del?!...

2 Re: KAM NJĖ DAC prej Mon Apr 14, 2008 7:00 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Lepuri dhe korbi
Ra korbi nė dru tė thatė
e ja nisi me krrokatė
krrok-krrok,krrak-krrak
u struk lepuri nėn ēubak.

E ndjeu veten korbi i gjorė
zuri lepurin ta vė nė lojė:
Lepėr-lepėr,frigacak
veshėt tė gjatė
bishtin cubak
ēke qė fshehesh nė ēubak
mosi ke ti ndokuj hak?

Druhem se jam krijesė mali
kam frikėn nga gjuetari
por mbahem krenar fort
qė nuk linda si ti korb!....

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi