Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » poeti yne ADEM GASHI

poeti yne ADEM GASHI

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 poeti yne ADEM GASHI prej Tue Sep 04, 2007 4:10 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Shocked Shocked
Adem Gashi u lind me 1953 ne Nekovc te Drenices.Ka mbaruar studimet per Gjuhe dhe Letersi ne Univerzitetin e Prishtines,ku edhe tani jeton.Deri me tani ishte kryetar i Lidhjes se Shkrimtareve te Kosoves.
Adem Gashi shkruanpoezi dhe proze dhe deri me tani kabotuar:
-Pa ombrelle 1982
-Duke punuar autoportretin-1985
-Realiteti objektiv-1990
-Ėndrra te liga-1989
-Doreshkrimi i djegur-2001
-Lulet e vetmuara-2001
Ishin keto vetem permbledhjet poetike te Adem Gashit,pa u thelluar ne krijimtarine e tij ne proze.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi