Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » poezi nga krijuesit tanė

poezi nga krijuesit tanė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 poezi nga krijuesit tanė prej Tue Jan 29, 2008 3:02 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
FATIME ZEQIRI

Nuk di
kush mė mallkoi
kur dashurova
ra shi nė zemėr
ra shi nė vetull.

2 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Tue Jan 29, 2008 3:35 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
SKĖNDER ZOGAJ

Ē“DREQ KEMI NĖ ZEMĖR

Vėri flakėn plagės sė hapur
tė digjemi,
nga hiri tė mėsojmė
ēfarė dreqi
kemi nė zemėr?!

3 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Tue Jan 29, 2008 3:39 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
AGIM VINCA

paradoks

Falmi sytė e tu
Sytė e tu tė verbėr
H
O
M
E
R
Ta shoh
Nė sy
Verbimin tim.

4 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Tue Jan 29, 2008 3:42 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
ISUF SHERIFI

REFRENET

Qofshin tė mira atė liga
I urrej

Pjellė monotonie.

5 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Tue Jan 29, 2008 3:44 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
RIZAH SHEQIRI

HIMN JETE
Tė gjallosh kėtu,
duhet tė vdesėsh
pėrditė.

6 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Sat Feb 02, 2008 3:29 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
HAJDIN ABAZI
MESNATĖ
Derėn po na e kafshojnė ulėrima serbe
dhe kondakė.


pėrjashta
ēirret vdekja.

Nata po fshihet nėn veladon tė tmerrit.

7 Re: poezi nga krijuesit tanė prej Sat Feb 02, 2008 3:31 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
DIAMANT ABRASHI
VJESHTĖ NĖ MUA
Jam i helmuar nga vjeshta
si gjethi qė lėkundetpara se tė bjerė
si skeleti qė lėkundet
pa gjethet e blerta
nė sfondin e largėt
pranvera ma shkel syrin.

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi