Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Sporti » Sporti shqiptar » Diskutim i futbollit shqiptar?

Diskutim i futbollit shqiptar?

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Mar 31, 2008 12:12 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ketu mund te diskutojme per futbollin shqiptare

2 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Mar 31, 2008 12:35 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Si humbi shkumbini kete jave
qe shkoj mer ,,sa dobet

3 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Tue Apr 01, 2008 3:25 pm

Blerta2010

avatar
STaff
sdi qa me then une te kjo tem Shocked


_________________

4 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Tue Apr 01, 2008 5:34 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ska gje ,,mjafton ate cka te dish Mund ta shprehesh ne kete tem rreth futbollit shqipar

5 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Fri Apr 04, 2008 8:56 am

Blerta2010

avatar
STaff
hahahha o yll sdi gja hiq jam brryle nga futbolli

hajt puc


_________________

6 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Tue Apr 08, 2008 12:40 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

8 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Tue Apr 08, 2008 3:11 pm

Blerta2010

avatar
STaff
yyyyyyyyyyy prejtova mi lexu mer Very Happy


_________________

9 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Feb 16, 2009 11:12 am

VoGeLuShI

avatar
[b]Me brenda Tepelenen se re njeri , kurse jasht Razz

10 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Feb 16, 2009 9:56 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Duhet me pas pagesa qe te heci futbolli yne


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

11 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Feb 16, 2009 9:56 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Duhen me o bo investime etj etj


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

12 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Mon Feb 23, 2009 10:23 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Urime per fitoren ndaj apollonise (shkumbini ) e kom fjalen zemer


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

13 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:23 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ndeshja e pare e raundit te pare te Champions League midis kampiones se Shqiperise Tiranes dhe kampiones se Norvegjise Stabaek, eshte mbyllur ne barazim 1-1 ne stadiumin "Qemal Stafa" ku kane qene te pranishem rreth 11 mije tifoze.

Ndeshja ka filluar mire per bardheblute qe luajne me pasime te shkurtra, ndersa miqte mundohen me topa te gjate te gjejne sulmuesit e tyre. Ne 10 minutat e para nuk ka shume rrezikime ne portat e te dyja skuadrave pasi loja behet kryesisht ne mesin e fushes.

Ne minuten e 13' Tirana arrin te shenoje ku pas nje korne Andi Lila gjuan me koke nga dy metra, por me te drejte goli anullohet per pozicion jashte loje te tiranasit.

Golin e pare te vlefshem e shenojne miqte ne minuten e 35' te kesaj pjese. Kros nga e djathta, gabon mrbrojtja e Tiranes qe jep nje asist per Kobayashi qe nuk e ka te veshtire te mposhte Nallbanin me nje gjuajtje nga e majta nga rrath 7-8 metra.

Reagimi i Tiranes nuk eshte ai qe pritet pasi kampionet shqiptare nuk arrijne te krijojne raste shenimi ne minutat e mbetura te pjeses se pare pasi tregojne edhe shenja lodhje. Ne fakt temperatura ka qene e larte dhe ne mes te kesaj pjese gjyqtari austriak ka ndaluar lojen qe lojtaret te pijne uje.

Pjesa e dyte fillon mire per bardheblute qe duken me te fresket. Ne minuten e 47; eshte Sefa qe gjuan. vetem dy minuta me vone vjen goli me kapitenin Muka qe nuk gabon nga dy metra perpara portes pasi i kthehet nje top nga portieri qe pret nje gjuajtje.

Miqte rrezikojne menjehere, por mbrojtja devijon ne korne. Me pas eshte nje gjuajtje qendrore e Keller qe pritet pa problem nga Nallbani.

Ne minuten e 60' vjen nderrimi i pare per Tiranen, Mohellebi qe u kthye gjate veres se Tirana, ze vendin e Muzakes qe beri nje loje te mire por u demtua ne pjesen e pare. Vetem disa sekonda me vone Tirana rrezikon me Xhafajn qe gjuan nda disa metra pas nje krosi te Liles, por largon mbrojtesi ne goditje kendi.

Loja behet e forte ne minutat e fundit dhe arbitri nxjerr disa here kartonin e verdhe pas disa nerhyrjeve te renda nga te dyja skuadrat.

Trajneri Loncarevic kerkon golin e fitores duke hedhur ne fushe nje tjeter sulmues, Arber Abilalaj qe sapo ka ardhur nga Besa gjate veres. Vlonjati ze vendin e te riut Lilaj. Megjithate ai nuk ka mundur te gjuaj asnjehere drejt portes ne ato pak minuta, madje kane qene miqte qe jane treguar me te rrezikshem ne kater minutat shtese te akorduara nga gjyqtari.

Ndeshja mbyllet ne barazim 1-1 dhe gjithcka do te vendoset ne ndeshjen e kthimit ku tani norvegjezet e Stabaek kane nje avantazh te lehte fale golit jashte fushes se tyre.


Minutat
90+4' - Mbyllet ndeshja pas kater minutash shtese. Tirana - Stabaek 1-1
90+2' - Gjuajtje e miqve nga larg me Palmason, shume lart
90+1 - rrezik ne porten e Tiranes, por Nallbani kontrollon nje top qe deprton ne zone
89' - Rrezikon Tirana pas nje krosi nga e majta nga Abraham
89' - Karton i verdhe per Lilen
87' - Futet Hoff per autorin e golit, Kobayashi
87' - Karton i verdhe per Keller qe nderhyn ne menyre te gabuar ndaj Abraham
85' - Futet Abilaliaj i pora ardhur nga Besa per Lilajn
85' - Faull ndaj Xhafes qe mbron mire topin. Gjuan Muka por devijon mbrojtja ne korne.
80' - Tjeter nderrim te Stabaek, futet Palmi Palmason per Diskerud
80' - Rrezikojne miqte
76' - Nderrim te Stabaek, futet Nannskog per Berglund
75' - Gjuan Xhafaj
69' - Karton i verdhe per Devollin
61' - Berglund shkakton faull ndaj Devollit
60' - Rrezikon Tirana. Lila kroson, Xhafa gjuan nga disa metra por devijon ne krone mbrojtresi i Stabaek
60' - Zevendesimi i pare i ndeshjes. Futet Mohellebi per Muzaken
58' - Farnerud gjuan nga jashte zone, pret Nallbani me lehtesi
56' - Rrezik ne porten e Tiranes, por vetem korne
50' - Goooool, barazon Tirana me Devi Muken qe dergon nje porte nje top te kthyer nga porteri nga disa metra
47' - Sefa gjuan drejt portes mike
46' - Fillon pjesa e dyte


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

14 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:24 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
45+2' - Mbaron pjesa e pare pas dy minutash shtese. Miqte kryesojne 0-1 ne "Qemal Stafa". Tirana e fillopi mire ndeshjen por ne minutat e fundit lojtaret bardheblu tregojne shenja lodhje dhe miqte pervec golit rrezikojne edhe dy here te tjera me pas porten e Nallbanit.
45+1' - rrezikojne perseri miqte. Nje gjuajtje nga rreth 10 metra devijohet ne korne nga mbrojtja
43' - Stabaek i afrohet golit te dyte, topi kalon vetem disa centrimetra afer shtylles
42' - Kobayashi shkakton faull ndaj Muzakes
38' - Faull e Abraham ndaj Keller. Gjyqtari kursen kartonin e verdhe
35' - Shenon Stabaek me Kobayashi qe perfiton nga nje gabim i mbrojtjes bardheblu dhe mposht Nallbanin me nje gjuajtje nga rreth 7-8 metra
34' - karton i verdhe per Muken
28' - Rifillon loja me rivenie anesore nga Abraham
27' - Nderpritet ndeshja qe lojtaret te pijne uje, per shkak te temperaturave te larta ne Tirane
25' - Lilaj shkakton faull. Kros ne zone nga Kobayashi, kontrollon Nallbani
23' - Goditje kendi per Tiranen, kroson Muka, rrezikon me koke Xhafa
21' - Gjuajtje nga rreth 30 metra e njerit prej lojtareve te Tiranes
19' - Kundersulm i Tiranes me Xhafen qe mban bukur topin por gabon ne krosimin per Muzaken nga ana tjeter e fushes
17' - Goditje kendi per Stabaek, largon Dabulla me koke
16' - SUlm i Tiranes nga a majta qe nderpritet per pizicon jashte loje te Xhafes
14' - Shenon Lila per Tiranen me koke, por pozicion jashte loje, akoma 0-0
13' - Goditje kendi per Tiranen pasi mbrojtja devijon nje gjaujtje te Xhafes nga jashte zone
09' - Loja zhvillohet kryesisht ne mesfushe ne minutat e para ku skuadrat nuk arrijne te ndertojne sic duhet aksionet e tyre. Tirana mundohet me pasime te shkurtra ndersa miqte me topa te gjate
05' - Goditje denimi per Tiranen pas nje nderhyrje te Olsen ndaj Xhafes
03' - Goditje denimi per miqte. Kros ne zone, por largon mbrojtja e Tiranes me koke
01' - Fillon ndeshja
00' - Tirana do te ndeshet ne oren 20:00 kunder skuadres kampiopne te Norvegjise Stabaek. Trajneri i bardhebluve Ilija Loncarevic ne ndeshjen e tij debutuese ne krye te skuadres ka zgjedhur kete formacion titullar: Nallabani, Dabulla, Lila, Osmani, Abraham, Devolli, Muzaka, Lilaj, Sefa, Muka, D.Xhafaj


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

15 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:25 am

olsaaa

avatar
Moderator
Moderator
nuk kam ide per futbolli se nuke  shikoj fare

16 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:26 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
Mungon Sinani, braziliani De Oliveira me shumė mundėsi nuk do jetė i gatshėm tė luajė pėr kėtė ndeshje, megjithatė Vllaznia do tė kėrkojė gol nė Vjenė. E thotė kėtė vetė trajneri i kėsaj skuadre, Hasan Lika. I pyetur nėse do tė jetė e vėshtirė pėr tė luajtur nė pozita tė tilla, kur mungojnė lojtarėt cilėsorė, sidomos nė repartin e sulmit, ai ėshtė pėrgjigjur: “Kush tha qė nuk kemi sulmues? Vėrtet mungon Sinani, por skuadra ka sulmues. Koncepti im ėshtė qė nė manovrėn sulmuese tė skuadrės duhet tė marrin pjesė tė gjithė futbollistėt dhe kuptohet qė i rėndėsishėm ėshtė destinacioni i fundit, dikush qė ta dėrgojė topin nė rrjetė. Vėrtet trajneri Pacult na ka ndjekur dhe e di se si luajmė, por nė ndeshjen qė ai na ka parė ndaj Sligos, ne kemi shėnuar.

Kemi pasur edhe raste tė tjera shėnimi dhe shpresojmė t’i kemi edhe nė Austri.” Nė fakt, problemet te Vllaznia duken shumė tė mėdha. Mungojnė Sinani e Grima, ndėrkohė qė Beqiri, Shtubina e Osja kanė pasur probleme me dėmtimet. Duke qenė kėshtu, nuk do tė jetė aspak e lehtė pėr tė ndėrtuar formacionin qė do dalė nė fushė. Kjo do jetė detyra parėsore, sepse skuadra aktualisht nuk ka njė kontigjent tė bollshėm lojtarėsh. Pėrkundrazi, nė pankinė tė gjithė do tė jenė 18-vjeēarė. Ky ėshtė realiteti, megjithatė trajneri Hasan Lika nuk kėrkon tė bėjė aspak pesimistin.

Pėrkundrazi, duket shumė i motivuar dhe kjo duket edhe nė fjalėt e tij, kur deklaron: “Vėrtet drejtuesit e Rapidit na kanė ndjekur dhe e njohin lojėn tonė, por edhe ne kemi bėrė diēka nė kėtė drejtim. Kemi krijuar njė ide pėr mėnyrėn e tyre si luajnė dhe dua tė them se kemi tė bėjmė me njė ekip qė jo vetėm ėshtė i pėrgatitur mirė fizikisht, por edhe di tė godasė mirė portėn, nė ndryshim nga irlandezėt e Sligos.

Ne do tė marrim masat tona pėr ta nxjerrė jashtė loje kėtė kundėrshtar, por se sa do t’ia arrijmė, mbetet pėr t’u parė. E rėndėsishme ėshtė qė Vllaznia do tė shkojė nė Austri pėr tė tentuar marrjen e njė rezultati pozitiv.” Njė deklaratė vėrtet entuziaste. Tani mbetet tė shohim se si do tė paraqitet skuadra nė fushė. Shkodranėt nė fakt e kanė arritur objektivin e tyre, teksa e kanė kaluar turin e parė.

Pavarėsisht kėsaj, duan ta bėjnė realitet njė ėndėrr tė kahershme tė skuadrave shqiptare, kalimin edhe tė turit tė dytė. Deri mė sot nuk e ka arritur askush, kuqeblutė do ta provojnė kėtė gjė. Duket njė optimizėm mė i madh sesa realiteti, pasi diferencat mes skuadrave janė tė dukshme, por nė futboll kurrė nuk mund tė bėhen prognoza tė sakta. Shanset pėr Vllazninė vėrtet janė tė pakta, por kuqeblutė do t’i shfrytėzojnė nė maksimum ato shanse qė kanė. Lika e ka pranuar se skuadra e tij do luajė me shumė kujdes, duke u pėrpjekur ta godasė nė mėnyrė tė papritur. Ka premtuar edhe gol nė Austri, por mbetet pėr t’u parė nėse do ta realizojė apo jo.


Shkodranėt ndjekin nė DVD Rapid-Shalke
Paraditen e djeshme, ekipi i Vllaznisė e ka shfrytėzuar pėr tė ndjekur nė DVD ndeshjen e fundit tė kundėrshtarit tė saj, Rapidit tė Vjenės. Bėhet fjalė pėr ndeshjen miqėsore qė skuadra austriake zhvilloi tė mėrkurėn e kaluar ndaj gjermanėve tė Shalkes. Ajo ndeshje u fitua nga gjermanėt me rezultatin 2‑1, por nė fakt austriakėt janė paraqitur mjaft mirė nė fushėn e lojės.


Shkodranėt nisen herėt drejt Austrisė
Ekipi shkodran ka lėnė shumė herėt qytetin e tij nė mėngjesin e sotėm. Nė orėn 3:00 autobusi ka lėnė Shkodrėn dhe ėshtė drejtuar pėr nė Rinas. Nė orėn 5:10, delegacioni i Vllaznisė, i pėrbėrė nga 35 veta, ka marrė rrugėn drejt Budapestit. Ka ndodhur kėshtu, pasi nuk ka pasur linjė direkte pėr nė Vjenė dhe si rrjedhojė ėshtė zgjedhur kjo alternativa tjetėr. Nė kryeqytetin hungarez i ka pritur njė autobus, qė i ka dėrguar nė Austri.


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

17 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:26 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
ska gje olsaaa


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

18 Re: Diskutim i futbollit shqiptar? prej Thu Jul 16, 2009 11:27 am

olsaaa

avatar
Moderator
Moderator

pse nuk muj em ven foto une


 

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi