Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Koha e lire dhe shoqeria » Problemet shoqerore » ITAKA

ITAKA

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 ITAKA prej Wed May 28, 2008 7:57 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Sigurisht ju ka rene shpesh te lexoni dhe degjoni fjalen"ITAKA",shkruani ketu :Ēkuptim ka kjo thėnje?

2 Re: ITAKA prej Sat Jun 07, 2008 8:18 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
pėr mua"Itaka",ka kėtė kuptim:Tė gjithė emigrantėt,pavaresisht races,kombesise e vendodhjes,Itakė tė pėrbashkėt kanė atdheun.Dikush kthehet,dikush mbetet Odise i perjetshem.Pėr dallim krijuesit letrar kanė edhe njė Itakė tjeter(Fjalen),mes se ciles mberrijne qoftė edhe virtualisht te atdheu i tyre!Shprehni edhe ju mendimet tuaja rreth saj.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi