Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Koha e lire dhe shoqeria » Problemet shoqerore » nes e do te kishit nje milon euro cfare do te benit

nes e do te kishit nje milon euro cfare do te benit

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Akili

avatar
Moderator
Moderator
une do te hapja nje pune per te siguruar jeten time dhe te te mundohesha te ndihmoja te afermit e mi me sa te mundesha

2 hi prej Sat May 19, 2007 2:19 pm

solena

avatar
Admin
Admin
hehehe po te kisha nje milion euro ne radh te par do ndihmoja familje dhe pastaj do dal me lumuzin me zemeren time.........

Network

avatar
Web Master
Web Master
[b]Do te ndihmoja te varferit kudo ne bote,,,do mbaja edhe ca per vete sepse do i shpenzoje me zemren time ,,qe e kam si shpirt,,, [/b]Smile

Stine


Moderator
Moderator
do ndihmoja te varfrit .do mbaja ca per vte qe te bleja nje PORSCHE

AbSSoLuT


Moderator
Moderator
Un nqs do te kisha nje miljon euro do u munoja ti ruaja se jeta eshte e gjate.. si dihet cfar ndodh:) Smile Smile

peace&love

avatar
operator/e
operator/e
Te kisha nje milion euro..sinqerisht nuk do beja shume gjera, nuk mund te behet gjithcka me leke...ndaj mundohem ti eleminoj e mos ti ve sh rendesi mgjth nje gje do ta beja do te ndihmoja shum persona te varfer kudo na Afrike(qe edhe ujin me te nevojshmin nuk e kane)...
Mgjth do te blija edhe nje bmw ose nje ferrari qe jane enderrat e mia...
Vura re se pak a shume thoshnin se do ndihmonin te varferit por vetem mendoj se nuk eshte aq e vertete sa thoni se te ishte per te ndihmuar do kishit bere gjithcka me aq sa keni per ndihmuar te varferit...por jeni akoma ketu edhe nuk beni tjeter vecse qejf...biseda edhe lojra fjalesh ndersa te tjeret vuajne per buke edhe e dini se ne Afrike cdo 1 second vdesim tyre femije...nuk mendoj se jemi aq te llogjikshem perfshire edhe mua brenda sa te themi te ndihojme te varferit se edhe pa nje milion euro do e benim...
Na falni per zgjerimin e temes por keshtu edhe ky eshte realiteti....

Akili

avatar
Moderator
Moderator
ooo stine thua keshtu se nuk i ke keto lek po ti kishe as njerezit e tu nuk do ndihmoje

Akili

avatar
Moderator
Moderator
peace&love as nje nuk ndihmone te varferit vetem llafe jane per tu treguar ne opinionin publik qe jane zemr gjer une me aq lek nuk mbuloje dote hallet e miaj dhe te njerezve te mi dhe jo psese tjeter te varferis

peace&love

avatar
operator/e
operator/e
Akili shkruajti:peace&love as nje nuk ndihmone te varferit vetem llafe jane per tu treguar ne opinionin publik qe jane zemr gjer une me aq lek nuk mbuloje dote hallet e miaj dhe te njerezve te mi dhe jo psese tjeter te varferis
MIre mo mire ti bo si te dush thjesht te thashe

peace&love

avatar
operator/e
operator/e
peace&love shkruajti:
Akili shkruajti:peace&love as nje nuk ndihmone te varferit vetem llafe jane per tu treguar ne opinionin publik qe jane zemr gjer une me aq lek nuk mbuloje dote hallet e miaj dhe te njerezve te mi dhe jo psese tjeter te varferis
MIre mo mire ti bo si te dush thjesht te thashe

Se harrova edhe nje gje une ate tregova se opinioni nuk bene asgje vecse diskutime koti..ndaj nuk kisha qellim tjeter...

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Nuk mund tė vras mendjen,nė gjėra qė nuk kapen!

Network

avatar
Web Master
Web Master
Po ju tjeret cfar do te benit ?


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

estilen

avatar
Vip
Vip
e shumta .....mund te realizoja nje enderr feminore,nder te shumtat qe kam fantazuar.
____por kesaj i thone hyp ne maje te hostenit dhe shiko perendimin e djellit....

Network

avatar
Web Master
Web Master
une do kish ble nje ......... hic asigjo Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

estilen

avatar
Vip
Vip
Pak me teper se c'kerkon tema

Kush tha se paratė nuk sjellin lumturi?!…
Pėrkundrazi e pėrforcojnė mė shumė
...Kudo qė tė shkosh, biseda e parė qė realizohet ka lidhje tė drejtpėrdrejtė me paratė. Le tė tregohemi realistė, nėse njerėzit do tė kishin njė mirėqėnie mė tė mirė problemet nuk do tė ishin mė tė pakta?! Sigurisht qė PO! Vlera e parasė ėshtė e paimagjinueshme, mund tė t’i fal tė gjitha brenda natės nėse di se si t’i administrosh, por mund tė tė “zhvesh” nė tė njėjtėn kohė psikologjikisht, moralisht etj Jemi rritur me shprehjen se “paratė nuk sjellin lumturinė”, ky ėshtė njė kėndvėshtrim subjektiv, pasi jo pėr tė gjithė paratė kanė tė njėjtėn vlerė, edhe pse esencialisht tė gjithė i dėshirojmė. Po marr njė shembull tė thjeshtė, nėse njė familje jeton e “lumtur” nė varfėrinė e saj, por papritur sėmuret njė prej anėtarėve tė saj, mundėsia pėr ta kuruar ėshtė inekzistente pasi familja nuk ka mundėsi tė paguaj, nuk do tė trokas fatkeqsia???!!! Do mė thoni se sėmundja nuk bėn dallime nė tė varfėr apo tė pasur, deri diku jam dakort… por nėse pėr atė sėmundje ekziston dhe kurimi, por procesi pengohet te ana financiare, aty ē’do te mė thonit?! Nė pėrgjithėsi kam vėnė re se mbėshtetėsit e mendimit dhe shprehjes se “paratė nuk sjellin lumturinė”, i pėrkasin shtresės sė varfėr shoqėrore. Ėshtė pėr tė ardhur keq fakti se rinia jonė nuk ka vizione pėr tė ardhmen, ēdo gjė mundohet ta lė nė dorė tė fatit, njė fjalė e urtė thotė “nėse s’luan kėmbėt skanė se ē’tė bluajnė dhėmbėt” Dhe nė kėtė pikė nuk bėhet fjalė pėr njė copė bukė, por pėr njė jetesė dinjitoze… Personalisht jam e mendimit se paratė jo vetėm e sjellin lumturinė por e pėrforcojnė ēdo ditė e mė shumė. Disa thonė se intelektualizmi ėshtė shumė i rėndėsishėm, nėse tė sjell tė ardhura mendoj se PO, por nėse ėshtė thjesht pėr t’u kornizuar mė mirė tė mė mungoj… Akoma dhe talent tė ketė dikush, nėse nuk investon qė ta realizoj, publikoj etj… mbetet thjesht njė frymėzim personal i strehuar brenda katėr mureve tė mendjes “gjeni”…

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ku Nuk ka lek ka debat Normal qe leku ben punen e vet ne jeten e perditshme Smile


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

estilen

avatar
Vip
Vip
[b]Do ndihmoja aq sa mundja paraplegjiket,shtresa me e pa perkrahur ne shoqerine shqiptare.

bimba

avatar
STaff
s'mund ti beje dot dy enderra ne te njejten fjali Very Happy me lini rehat

estilen

avatar
Vip
Vip
po te kisha nje milion euro do e beja Bimben te ndjehej ne qiellin e shtate.

Network

avatar
Web Master
Web Master
une ne te 8-in Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

bimba

avatar
STaff
une jetoj ne katine e 11, ndonje kat me lart keni mundesi ? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Network

avatar
Web Master
Web Master
Sigurisht


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

bimba

avatar
STaff
haahahahahahahahahaah po ka ne parajse Very Happy

Network

avatar
Web Master
Web Master
ndoshta cfar nuk bon vaki Smile


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

bimba

avatar
STaff
she she dreqi si gezon Very Happy

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi