Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Muzike&Radio » Muzika ne pergjithesi » Tekste Kėngėsh Shqip

Tekste Kėngėsh Shqip

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tekste Kėngėsh Shqip prej Thu Sep 04, 2008 10:08 am

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
ĒYFTELI MOJ BOTĖ MIZORE
Tė rinjėt tanė t“kanė lanė pas dore
janė mbledhė n“grupe n“shumė shoqni
melos t“huaj shumė janė hy
ty s“po dojnė me t“pa me sy.
Bashibuzuk e shumė rokera
bajnė poterė si n“disajzera
Pijnė raki,skuqen mėrdhezen
nuk dojnė tjetėr pos anglezen
Me za lorze,me za zhabe
kultivojnė muzikė arabe
njė grup tjetėr prej kesaj ane
kėndojnė shqip,kangė indiane
Do beqarė atje nga Shkupi
kėndojnė shqip n“melos maxhupi
Menagjer do gushė pėllumba
deri dje kanė shitė tullumba
dialektin Tetovar
kėndojnė shqip n“melos bullgar
N“Kumanovė pėr marshallah
thonė unė jam kyqyk Ymrah
k“ndojnė gazela pa pengesa
Ibrahima-Taklisesa!
Vajzat n“rrugė kur i takojnė
Sapo emrin tśa mėsojnė
menjėherė kengen ja u kushtojnė
n“kasetė emrin ja u kėndojnė.
Prej Kėrqove n“Suharekė
k“nohet shqip n“melosin grek
Shumė motra rrijnė tue qėndisė
vargjet shqip,kangė t“Shumadisė.
Kėngėt tona i mori lumi
na i pėrfshiu kiēi dhe shundi
k“shtu na humbi ne folklori
qė shumėkush lakmi na e mori.
Karierė pėr me fitue
n“melos t“huaj duhet me k“nue
me tekste qė t“mbushin vrerė
me melos qė t“shtynė me vjellė!
Pėrkthejnė kangė tįrmiqėve tanė
Qė na mbajtėn gjėthmonė nėn kambė
T“huajve u knojnė me simpati
humbin tėrė kėtė begati
landė tosknishte,landė gegėrishte
nórientale e italishte
stili i huaj,gjuha angleze
ju ka ba ushqim pėr meze.
Hajmedet pėr kėngėt tona
Ēka na i gjet nė trojet tona
hajmedet pėr ēyftelitė
qė mė n“dorė s“po i marrin tė rinjėt.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi