Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e nxehte » Eros » pyetje erotike

pyetje erotike

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 pyetje erotike prej Tue Mar 17, 2009 2:10 am

bimba

avatar
STaff
sa here beni seks ne jave?

2 Re: pyetje erotike prej Wed Mar 25, 2009 8:29 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
Pse norme javore mi bimba dhe jo ne 24 ore?
Sa here qe na lind deshira per nji akt te tille,pa norma desha te them.

3 Re: pyetje erotike prej Wed Apr 01, 2009 9:23 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
_______Te bisedojme erotikisht midis nesh…_______
Ndryshojnė kohėrat, ndryshojnė bindjet, bashkė me to dhe dashuria. Bisedimet erotike pėrkufizohen, dhe mė shqetėsuesja ėshtė se erotizmi fillon dhe iluzionohet… Fjalėt erotike humbasin akoma dhe nga shtėpia. Fėmijėt nuk dėgjojnė mė fjalėn dashuri nė ambjentin familjar. Sot, fjala erotike karakterizohet nga vetmia e madhe, edhe pse e flasin miliona njerėz nė mbarė botėn, askush prej tyre nuk e mbėshtet. E kanė braktisur gjuhėt “indirekte”, tė cilat e injorojnė, nėnvlerėsojnė ose e tallin… Kėshtu qė fjala erotike gjendet e shpėrfillur, jo vetėm nga forca shpirtėrore por dhe mekanizmat e saj, siē janė shkencat, dijet dhe artet.
-Le tė flasim erotikisht midis nesh… Njė frazė kaq e pėrgjithėshme dhe e pa personifikuar, por qė ėshtė aq e rėndėsishme dhe e nevojėshme pėr secilin prej nesh dhe lidhjen tonė….
-Nė pėrkufizimin e pėrdorimit tė fjalėve erotike kanė ndikuar dhe fjalėt kode, domethėnė pėrdorim shprehje tė cilat as i ndiejmė dhe as i besojmė, por e bėjmė thjesht pėr tė pėrmbushur egoizmin tonė erotik…
-Nė kėtė mėnyrė humbet ēiltėrsia, sinqeriteti i ndjenjave tona, qė bėhen fjalė, frazė duke treguar pasion, epsh, dėshirė seksuale, afrimitet dhe dashuri. Sot, tė gjitha kėto ndjekin modėn, modelet dhe stilin qė pėrcaktojnė shprehjen tonė erotike.
-Kam pėrshtypjen se te gjithėve do t’u pėlqente fjala e vėrtetė erotike, tė gjithė ne do tė dėshironim tė flisnim erotikisht midis nesh. Sepse nuk ėshtė vetėm avantazh i dhomės sė gjumit, apo i njė lidhjeje seksuale zbėrthimi i fjalorit erotik. Ėshtė jeta e pėrditėshme, nė zyrė, nė rrugė, ku buzėqeshja, mirėsjellja, fjalėt e bukura midis tė panjohurėve, ėshtė pikėrisht njė shprehje erotike qė sigurisht na bėn tė ndihemi mirė.
-Por le tė hyjmė pak mė thellė nė lidhjen midis dy partnerėve… gjuha erotike e tė cilėve ka fytyra dhe ngjyra tė ndryshme, dhe mbi tė gjitha mbizotėrimi i shprehjeve: Jam i/e dashuruar me ty, Jetoj pėr ty, Tė dua shpirt, Dėshiroj trupin tėnd…
-Dhe sigurisht i/e dashuruari/a qė pėrfshihet nga zjarri erotik, dominohet nga tė gjitha kėnaqėsitė e tokės, ndėrkohė qė shoqėrohet dhe nga njė gjuhė e rrjedhshme seksuale plot tension dhe pasion. Ku zhveshja trupore dhe shpirtėrore lundron nė detin egzagjirimit, banalitetit dhe kėnaqėsisė sė pafund…
-Ai ėshtė njeriu i plotėsuar. Ndersa ai qė nuk i ka pėrjetuar tė gjitha kėto thjesht nuk ka njohur vetveten…
-Ēmenduria erotike e bėn tė humbas, tė dehet dhe ēlirohet… ndėrsa logjika largohet dhe dorėzohet nė duart e pėrmbytjes sė ndjenjave erotike, dashuria e verbuar e drejton, pasioni e mban…!!!
--Sipas Lakan “Subjekti erotik jeton nė ēdo takim me qenien e dashur si festė”
-Fjala jonė erotike implikohet brenda dehjes sė ndjenjave, ndėrsa fjalėt, imazhet dhe kontaktet shndėrrohen nė njė element tė rėndėsishėm identifikimi tė dy tė dashuruarėve…
-Duhet tė flasim hapur midis nesh pa kufij, pa turp por veē me zemėr…
-Shprehja jonė erotike mbushet nga fjalėt, dhe nga mėnyra se si ato tingėllojnė nė veshėt tanė, d.m.th ngrohtėsisht me pėshpėritje te lehta dhe frymėmarrje tė thella…
-Jo mė kot thonė se nė DASHURI dhe nė LUFTĖ tė gjitha janė tė lejueshme…!!!

-------Seksi ėshtė jetė ndėrsa dashuria e drejtė

10 Kėshilla pėr njė jetė sa mė tė mirė seksuale
Dėshirė seksuale
Seksi ėshtė njė ēėshtje personale
Pėrdorni fantazinė tuaj
Anashkaloni ēdo tabu
Jepni rėndėsi nė fazėn pas seksit
Seksi nuk ėshtė i detyrueshėm
Seks do tė thotė dua trupin tim
Seks do tė thotė dua vetveten
Seksi kėrkon pėrkushtim
Seksi nuk ėshtė garė…

Kėshilla nga mjeku Thanos E Askitis
2009

4 Re: pyetje erotike prej Wed Apr 01, 2009 9:33 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
------Sa dini per sexin vetem per nje nate---

Dyzetė mijė burra, nga 42 vende tė ndryshme deklaruan se i kėnaqin gratė nė seks. Portugezėt mbajnė vendin e parė nė One-Night-Stand. Ndėrsa Brazilianėt preferojnė seksin grupal. Australianėt e shtjellojnė fantazinė e tyre nė vendet mė tė ēuditėshme. Italianėt, MJESHTĖRIT e pėrherėshėm te seksit dinė se si t’i sjellin femrat nė orgazėm.
-Nėse do tė ishe Super Hero
Forca seksuale qė mė tė shumėtit e meshkujve do tė donin tė kenė ėshtė tė bindin femrat qė tė kryejnė seks qė me takim tė parė. (23%)
Kohėzgjatja e seksit tė varet nga ata (21%)
Tė sjellin nė orgazėm femrat akoma dhe me njė prekje tė thjeshtė (14%)
Tė kenė orgazėm tė shumėfishtė (14%)
Sekreti.Nuk ėshtė e nevojėshme tė pėrdorėsh shkopin magjik pėr tė realizuar tė lartėpėrmendurat. Pėrdor gjuhėn e trupit, me qėllim qė t’i tregosh vetėbesimin tėnd. Nėse ulesh, mbaj pozicion tė hapur (kėmbėt nė distancė, kokėn lartė, gjoksin pėrpara, shpinėn drejtė). Nėse je nė kėmbė, qėndro para saj, kokėn mbaje nė drejtim tė bashkėbiseduesit. Bėhu pasqyre e lėvizjeve tė saja. Domethėnė kur pi pijen e saj pi dhe ti. Pasi tė shikosh se keni kod tė pėrbashkėt komunikimi, vjen ēasti tė bėsh lėvizjen e parė. Mos pėrdor batutat e njohura, “sa e bukur je”, “mė dukesh fytyrė e njohur” etj. POR THJESHT PREZANTOHU!
One Night Stand (seks vetem per njė nate)
Pėrqindjet e meshkujve qė kanė bėrė one-night-stand janė:
Portugalia (81%)
Brazila (76%)
Australia (65%)
Rusia (65%)
Spanja (63%)
Greqia (50%)
Sekreti...Nėse rastis qė tė gjendesh ndonjėherė nė Lisbonė, atėhere do te kuptosh se ē’dua tė them. Sapo errėsohet nė qytet fillojnė orgjitė, ngado qė tė kthesh sytė majtas-djathtas, lartė-poshė, mbi-nėn tavolina, brenda-jashtė makinave, KRYET SEKS I PAPARĖ. Kėshtu qė ėshtė shumė e thjesht tė njohėsh meshkuj dhe femra tė ndryshme, me dėshira tė pėrbashkėta seksuale… Akoma dhe nėse nuk ju kishte shkuar ndėrmend tė vizitonit Portugalinė, mendoj se vetėm ideja se njė femėr/mashkull superseksi mund t’ju ēoj nė Prajsė I’A VLEN TĖ MARRĖSH PARA BORXH PĖR BILETĖN.
-Gjithėsesi duhet tė jeni tė kujdesshėm pasi sėmundjet transmetuese qarkullojnė tė lira, prandaj dhe pėrdorimi i prezervativit duhet tė jetė i domosdoshėm.
Shume meshkuj para se tė kryejnė marrėdhėnie seksuale, bėjnė njė nxehje paraprake: (lėpirje, thithje, puthje, prekje etj) me kohezgjatje:
Anglezėt (17.44 sekonda)
Australianėt (17.20 sekonda)
Gjermanėt (16.92 sekonda)
Meksikanėt (16.91 sekonda)
Ēekėt (16.43 sekonda)
Grekėt (14.80 sekonda)

ETJ........

5 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:28 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
po ne shqipetaret nuk kemi naj % Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

6 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:30 am

blerta_uk

avatar
Shocked Shocked Shocked Shocked

7 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:33 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
ca ke mi Razz


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

8 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:34 am

blerta_uk

avatar
hic hic pertova me i lexu ato lart Very Happy

9 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:37 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
Lexoji se do te duhen


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

10 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:37 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
2 here ne jave Bimba Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

11 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 11:40 am

blerta_uk

avatar
14 her une Very Happy:D:D

12 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 12:11 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
Albanian shkruajti:po ne shqipetaret nuk kemi naj % Very Happy

....Jo ne nuk kemi % se kur mbarojme e fillojme perseri nga e para,bejme perjashtim si kudo ne miku im.

13 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 12:27 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
po po e drejt jena te vecant ne


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

14 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 02, 2009 12:31 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
____C'fare nuk kuptojne burrat ndaj grave...?

Gabime tragjike bejne burrat ne lidhje me grate, gabime qe i bejne te deshtojne, dhe shpesh here jane te pashmangshme. I kushtojne rendesi te vecante bukurise se tyre… Por nuk e dine se femrat nuk i terheqin burrat e bukur shume, perkundrazi zemren e tyre e fitojne burrat te cilet jane te sjelleshem dhe zemermire. Shpesh verejme se gra me te vertete te bukura lidhen me burra te thjeshte, sado qe burrat nuk e pranojne dhe mendojne se kjo eshte vec nje thenie.
..........Mundohen qe t’i bindin grate qe ti duan…
Por e verteta eshte e dhimbshme…burrat, kurre nuk arrijne te bindin nje grua qe t’i dashuroje apo te ndjejne dicka te ndryshme per ata. Kur nje grua thjesht nuk interesohet, shume burra ndjekin metoda qesharake duke i ndjekur nga pas, duke i provokuar me pretekste te ndryshme etj. Mire eshte t’i shmangin keto menyra dhe metoda se padyshim nuk jane rezultative.
..........Kerkojne te vertetojne burrerine e tyre…
Nga deshira e madhe qe kane per te kenaqur nje grua me qellim qe t’i pranojne, nuk lene me metoda marramendese pa perdorur. Nje ide tjeter e frikeshme, dhe gabim tragjik…Grate nuk i terheqin kurre sjellje te tilla, madje ne shumicen e rasteve ndjehen te bezdisshme, NEVRIKOSEN DHE REFUZOJNE. Nese dyshoni per kete fakt, thjesht pyesni nje grua terheqese…dhe nxirrni konkluzionet tuaja.
..........Mundohen qe ta “blejne” gruan…
Me te shpeshtat, jane dhurata, darke nen driten e qirinjeve, lule…qe ne shumicen e rasteve e kane te garantuar REFUZIMIN!!! Me kete menyre i japin nje mesazh te qarte. Ata mendojne se nuk jane te mjaftueshem per gruan prandaj dhe i ofrojne materiale dhe sende te ndryshme. Gruaja terheqese eshte e rralle dhe eshte gjithemone ne vemendjen e te gjitheve. Shume burra nuk e mirekuptojne kete. Grate kane nje mekanizem seksual te ndryshem nga burrat dhe eksitohen nga gjera te thjeshta, pavaresisht nga ato qe shikojne, terhiqen me shume nga virtytet e qendrueshme. Nese burrat njohin gjuhen e trupit dhe komunikojne me menyre te rregullt, mund ta bejne gruan te ndjej te njejten deshire seksuale per ata. Por, kjo, nuk ndodh rastesisht duhet te mesojne menyren. Ajo c’ka duhet theksuar eshte se cdo burre mund ta mesoje.
..........Shprehin shpejt ndjenjat e tyre…
Eshte nje gabim i madh dhe i pafat qe pjesa derrmuese e burrave i shprehin ndjenjat e tyre shume shpejt pas njohjes. Gruaja terheqese, mbyll takime te ndryshme keshtu qe ka pervoje persa i perket gjinise tjeter, dhe jo lehte mund te bie “viktime” e nje sjelljeje te tille. Jo gjithemone ata qe shprehin ndjenjat e tyre jane te sinqerte, ne shumicen e rasteve e perdorin per te “peshkuar” situaten.
..........Nuk arrijne te kuptojne se cdo te thote terheqje per gruan…
Grate jane te ndryshme ne krahasim me burrat, dhe kjo eshte dicka qe ata nuk arrijne ta kuptojne. Burrat sapo shohin nje grua te bukur dhe seksi, menjehere ndjejne nje deshire seksuale per te. Nuk ndodh e njejta gje me grate.
..........Konsiderojne faktore te rendesishem parate dhe bukurine…
Gabim i shpeshte i meshkujve eshte qe nuk flirtojne me grate, per arsye se mendojne se te vetmit qe kane shprese t’i pranojne jane burrat me tipare modeli, te gjate, te stervitur, shpatullgjere dhe brune. Sigurisht, qe ndodh edhe kjo, por nuk do te thote se te gjitha grate qarkullojne me meter ne dore, dhe kontrollojne per burra portofolmbushur. Ajo c’ka luan rol paresor tek nje femer eshte personaliteti dhe serioziteti i burrit
......

15 Re: pyetje erotike prej Thu Apr 09, 2009 8:21 pm

bimba

avatar
STaff
ca japin leksione ketu mer yahu, ca te tjere thone ne 24 ore, pse mi yllo ske pune tjeter ti vetem seks, ca pertojne me lexu gjona per sexin, tani tema ku ishe? Very Happy Very Happy Very Happy


pergjigjen e morza vesh une shefo, po duhet te lije nje pyetje se keshtu jane keto pune Very Happy


cfare stili preferoni ne seks?

16 Re: pyetje erotike prej Fri Apr 10, 2009 8:27 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
Stil bretkose e alternuar me ate te gjarperit....hahahaha
...
...po ti poshte a te pelqen stili i njohur 'bashkimi i boas'..?

17 Re: pyetje erotike prej Fri Apr 10, 2009 9:29 pm

bimba

avatar
STaff
stil i lezecem, me shume romatik dhe pėr dashurinė tantrike.


pjesa me eksituese tek nje mashkull/femer?

18 Re: pyetje erotike prej Sat Apr 11, 2009 2:06 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Stili xhungles Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

19 Re: pyetje erotike prej Sat Apr 11, 2009 6:20 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
bimba shkruajti:stil i lezecem, me shume romatik dhe pėr dashurinė tantrike.


pjesa me eksituese tek nje mashkull/femer?
.
.kush quhet pjese tek nje njeri,mos ndoshta deshe me thene organi...atehere tek femra PIKA G qe shume rralle arrihet te gjindet,tek mashkulli,penisi...

20 Re: pyetje erotike prej Sat Apr 11, 2009 10:13 pm

bimba

avatar
STaff
jo pjesa me eksituese tek trupi i nje mashkulli ose femer, dmth mund te jete buzet, kembet, vithjet, duart, syte , eleganca, sharmi e keshtu me rrradhe. per mua tek nje mashkull eshte pjesa e buzeve.


flisni gjate aktit seksual?

21 Re: pyetje erotike prej Sun Apr 12, 2009 3:02 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
kur arrij te gjej maksimalisht kenaqesine,po
..per ju sexi me i kendshem ne mbremje apo ne mengjes..?

22 Re: pyetje erotike prej Sun Apr 12, 2009 8:49 pm

bimba

avatar
STaff
ne mbremje.


stili i preferuar i kamasutres?

23 Re: pyetje erotike prej Tue Oct 13, 2009 9:31 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
me kom perjete Razz


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

24 Re: pyetje erotike prej Wed Oct 21, 2009 8:04 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
po pyetjen pse e le me byth per toke...

25 Re: pyetje erotike prej Wed Oct 21, 2009 9:51 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ngaqe skishte njeri ti jepte pergjigje prandaj estilen
Kisha 20 dite qe e kisha postuat kshu qe me ne fund u postu dicka mbrapa meje

Por shume shpejt do e bej me ftp Forumin do jet me interesant ska vu dor hic


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi