Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Shkenca » Jeta rreth nesh » Shkollat Shqiptare A jan ne nivelin e duhur?

Shkollat Shqiptare A jan ne nivelin e duhur?

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shkollat Shqiptare A jan ne nivelin e duhur? prej Wed Apr 01, 2009 2:17 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Cfar Mendimi Keni ?


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

2 Re: Shkollat Shqiptare A jan ne nivelin e duhur? prej Wed Apr 01, 2009 3:00 pm

estilen

avatar
Vip
Vip
Scusami il mio amico.Se pari jep nje mendim orientues ti qe hap kete teme,pastaj ne japim versionet tona.Dakort,se keshtu ti ben nje pyetje mesuesi dhe ne pergjigjemi si nxenes per te mar note kaluese,sikur nuk shkon.Te lutem mos me keq kupto,por keshtu hapet horizont per opinionet e te tjereve.

___Megjithate po jap mendimin tim.Ka perparime dhe angazhim shteteror per ta futur shkollen ne kanalet e verteta te dijes. Pajisja dalngadale e te gjitha shkollave me kabinetet praktike per cdo lende,futja graduale e internetit,seleksionimi dhe kualifikimi i stafit pedagogjik po permiresojne nivelin mesimdhenes.Ende ka probleme shkolla Shqiptare,si droga,korrupsioni,niveli i ulet mesimdhenes nga disa mesues,perfshirja e nxenesve ne ngjarje partiake e mitingje elektoriale etj,Por jam i mendimit se dalngadale cdo gje do rregullohet me ndryshime ne mentalitet .

3 Re: Shkollat Shqiptare A jan ne nivelin e duhur? prej Thu Apr 09, 2009 9:23 pm

bimba

avatar
STaff
shkollat shqipetare si cdo institucion ne shqiperi ndihen krize, dhe si e tille perballet me te gjithe problemet politike, sociale, individuale te shoqerise ku ajo formohet.
duke u nisur nga niveli i njohuriva qe jepet neper shkolla e them me bindje qe eshte mjafte i larte, per kete arsye shumica e studenteve tane ne bote jane me rezultatet me te larta.
po te veme ne diskutimi personat qe japin keto njohuri (stafin pedagogjik) mendoj se ka mjaft per tu lavderuar dhe shume te tjere per te turperuar institucionin e mesimdhenies.(mjaft eshte pak ne krahasim me shume, kjo gje duhet te ndryshoj)
duke vazhduar te flasim me studentet( e te gjitha sistemeve arsimore) dheketa te fundit kane shume per te vene ne dukje; mosinteresim, dembelizem, arroganc, vandalizem dhe shume te tjera. droga dhe perfshirja e nxenesve ne grupime politike nuk eshte faji i sistemit arsimor, por e mosedukimit te brezave, dhe nuk eshte faji vetem i shkollave, kopshteve apo unive, por e cdo qelize sociale, pra qe nga familja, dhe si e tille duhet te dije te edukoj ata femije qe neser do jene nxenes , student, apo kuadro

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi