Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » poezi dashurie

poezi dashurie

Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 13]

1 poezi dashurie prej Sun May 20, 2007 2:49 pm

solena

avatar
Admin
Admin
pershendetje te gjithve,si thoni te ndryshojme pak tem te kthehemi pak tek poezit ............

2 prsh prej Sun May 20, 2007 3:07 pm

solena

avatar
Admin
Admin
jemi larg,sa larg njeri-tjetrit nuk e imagjinoja te ndjeja kaq mall me duket sikur nuk kam nje pjese te shpirtit pa ty nuk e di si mund te jem gjall. cdo mengjes kur zgjohem fytyren tende kam ne sy me jep forc te ngrihem me ngjall e me jep ngrohtesi te dua te dua nese nuk beson pyete zemren time se ajo te tregon .......

3 hi prej Mon May 21, 2007 7:36 am

solena

avatar
Admin
Admin
sikur toka te ishte leter e deti te ishte boj,sdo te shkruaja as gje tjeter perveq fjales te dashuroj.........------------te dua pa mas ,te dua pa mbarim;te dua me shum se sa shpirti im.....

4 hi prej Mon May 21, 2007 7:43 am

solena

avatar
Admin
Admin
-------ti je fat ti je gezim ti je flak e shpirtit tim Razz

5 Re: poezi dashurie prej Tue May 22, 2007 5:13 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Per ty jam i drouar ,droga ime je ti ,me ty jam i dashuruar pa ty smund te rri.Zemra po me thahet gjaku me mungon po s'te pashe ty zemra me pushon......Arrow pale

6 prsh prej Wed May 23, 2007 6:36 am

solena

avatar
Admin
Admin
GJARPER DO TE BEHEM
TY DO TE RREDHOJ
PO ME TRADHETOVE
ATEHER DO TE KAFSHOJ
7 hi prej Wed May 23, 2007 10:10 am

solena

avatar
Admin
Admin
edhe pse je larg
larg shum larg
me sy nuk te shoh
me zemer te dua
po te pres me vuajtjee me vaj
dashurin ton ne zemer do ta mbaj

nese une do vdes me mbulon dheu i zi
mbi varrin tim do te shkruaj
te kam dashur vetem ty.

nese nga une mendja ste hiqet
nese per mua zemra te digjet
ateher afrohu me prit pak mua
se do te vij me shpejtesi te te them te dua.rruget jan te gjata
netet jan pa fund
qendroj larg teje e ste gjej askund
eja ti pran meje mos me ler ne vetmi
lejoma te puth nje her dhe do largohem perseri.

8 Re: poezi dashurie prej Wed May 23, 2007 4:19 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Pa ty kjo jet me duket e ashper...
Pa ty cdo gje me duket e vdekur...
Pa ty dhe dita kurr ska mbarim...
Pa ty dhe yjet nuk kan te njejtin shkelqim...
Pa ty, vetem trishtim ka ne syt e mi...
Pa ty gjithnje ndjehem ne vetmi...
Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj...
Pa ty vetem vdekjen e imagjinoj...

9 Re: poezi dashurie prej Wed May 23, 2007 4:39 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
[color=darkorchid]DĖSHIRA

[color:bb1e=darkred:bb1e] E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė

Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurija

10 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:06 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

ZEMRA IME SHUM TE DON
DIT E NAT PER TY MENDON
SHPIRT IM S'KA QETESI
DERISA
TE BASHKOHEMI UN E TI

11 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:07 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

Loti mbi buze pikoi
Gjoksi si gjethe u drodh
Kur fjala nje tingull e gjeti
Trupi si grusht u mblodh
Me ty gjithe lotet duken yje
Dhe zemra rreh qetesisht e lumtur
Me ty gjithe fjalet duken puthje
Ti qe me dhe momentin me te bukur

12 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:07 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

Te Dua me SHume se vetennn!!!!
Te them Te dua sepse Per ty po vuaj!
Te them te dua se ne shpirte te kamm!
Te them te dua se pa ty keshtu spo mundem!!
Te them te dua sepse pa ty nuk di me jetu!!!
Te them te dua se paty sme duhet azgje!!!
Te tem te dua se pa ty nuk mundem me jetu!!
Te them te dua se je thell ne shpirtin time!!
Te them te dua se kam deshire per jete afer vetes met afruaaaaaaaaaa!

13 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:10 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Dita e fundit
O varr kur do te prehem patjter nje dite
vec endrren dhe moshen te lutem mos ma fik
cdokush do vij rastesisht ne varrim
thuaj ishte i ri dhe vdiq me deshperim
O varr ku endrrat treten dhe trupi behet hi
hapu pra per mua dhe merrrme ne gji
ne dashte qe miku papritur tme kujtoje
le te vij ne varrim patjeter te me vajtoje
E ne qofte ne pravere te marre nje kajrafil
e te ma vendose mbi varrin tim
E ne qofte dimer e ne qoft dark
tme vendose ne krye ca fije bari te thare
Vec tme kujtoje nje dite perseri
vec mos harroj njerezit qe merr ti
O varr hapu per mua zemren ta le jasht
dhe ti mikja ime eja ndonjehere te me qash------Klodi

14 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:11 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Me fal
Me fal kur te pashe,dhe asnje fjale ste thash
Me fal kur ti lotove dhe dhimbjen se largove
Me fal kur zemerohesh dhe me zemer shqetesohesh
Me fal kur te largoj dhe kur ste afroj
Me fal qe ste kuptoj dhe ndjenjen tende harroj
Me fal qe hyra ne tjeter jete dhe harroj nje ndjenje
Me fal per vargjet qe po shkruaj dhe ti se di qe une i vuaj
Me fal qe zemren sta fala dhe lotin me ty se ndava
Me fal per ndjenjen qe ke dhe tek une se shpreh.....me fal

15 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:13 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Proza

Emrin tend e shkruaj ne dritaren time te jetes
dhe te them qe ste harroj deri ne castn e vdekjes
---------------------------------------------------------------

Ne buzet e tua njoha dashurine
Ne buzet e tua vrava vetmine
Ne buzet e tua kam lene zemren time
Vetem duke te puthur ty ka kuptim jeta ime
-------------------------------------------------------------------
Me bind nese me do.E kurre mos me lendo
Mos e thuaj vetem me fjale,,por nga zemra ajo te dale
---------------------------------------------------------------------
Ah kjo pjese e syrit tend
si copes qielli me stuhi
kush i pa e nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri
----------------------------------------
Buzet do ti puthja po ti kisha prane
te te thoja te dua sa deti pa ane
Malli sec me merr per ty sonte mua
nese nuk merzitesh te te them te dua...
-------------------------------------------------
Ti largohu une do rri gjysmen e jetes do ta fal per ty
Por ta dish qe po gabon,zemren time po copton
---------------------------------------------------------
Kur vjen nata dhe pa ty me gjen
kete shpirt te mjere trishtimi ma rremben
je ende prezente ne endrrat e mia
jam une,je ti,eshte Dashuria
------------------------------------------
Kur shuhet nje zjarr mbetet nje dore hi
Kur shuhet nje zjarr shuhet edhe nje dashuri
Mbi nje zjarr te tretur mos u lodh me kot
Se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot
-----------------------------------------------------------
Ka fund nje dite
ka fund nje nate
ka fund njerzia
por jo dashuria
-----------------------------------
Puthja eshte pjese e ligjerates
qe jepet sipas situates
-----------------------------------Edituar pėr herė tė fundit nga Network nė Sat Jun 25, 2011 1:33 pm, edituar 1 herė gjithsej

16 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:15 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
vuajtje
Cdo dite me qajne keto syte e mi
sic del deti nga shtrati i tij
Cdo dite vuajtjen e qaj me lot
per kete ferr ku jam sot
Po me tretet trupi duke qare.
Po mbyllet jeta ime pa kuptim
P plaset zemra me pak fjale
qe kurre sdo te kete sherim
Valle o zot cpo ben me mua
qe sme jep nje kuptim?
Jam gjithmone me fjalet e tua
Te lutem me jep nje shpjegim?
Sa do doja te jem i lire
ne rruget e mia jam i humbur
Ku te gjej une nje me te mire
qe te jem edhe une i lumtur..

17 Re: poezi dashurie prej Thu May 24, 2007 8:17 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Ste harroj
Nuk dua lule mbi varr
as kryq as gjysem hene
mbi varrin tim skalitur
dua fjalet qe kemi thene
Nje pike loti te rrjedhe
faqeve mermerin te me lage
te me freskojne lotet e tu
e ne vere te mos kem vape
E kur te filloje te bjere bore
nje puthje ma dhuro
se ngrohtesine e puthjes
une kurre sdo ta harroj
Nese malli ty te merr eja me tako
por mos e ki mendjen tek une
por nje tjeter dashuro.....

18 hi prej Sat May 26, 2007 3:00 pm

solena

avatar
Admin
Admin
Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh
Nga ti pres
fjalen shum te dua
ateher je i imi
dhe kurr nuk kam per te harruar.
Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.
Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.


Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.


Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.
Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.

19 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:48 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Tė kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalė mbyllen...
njė buzeqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qė shkelqejne atje lartė
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Tė kam enderruar,"
njė ze tingellon
dhe...
sėrish heshtja mbreteron...

20 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:48 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Tė nesėrmen ndihem, me mirė.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirė.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atėherė jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vėrtetė.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atėherė kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.


Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj

21 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:48 pm

Klodi1986


Admin
Admin
SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^


Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.

22 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:49 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Dy sy te bukur u bene gjahtare te zemres time
Cdo nate ata me linin zgjuar
Ndersa diten humbisja ne enderrime
Dhe fillova te dua shkelqimin e tyre fatal

E u fala atyre me te zgjarrten ndjenje
Po c'me falen ata valle?
Sa keq qe syve u besova
Se brenda ata qene bosh , pa kuptim
Vec bukurine tek ta lexova
por me kot u mundova
Te gjej Dashurine.

23 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:49 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Te puth me mallin
e dashurise
e te te kem perhere me vete
apo te te djeg me zjarrin
e madh te magjise
as qe hiri te mos mbetet

24 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:49 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Naten e mire,rruge e te gjitha hapave
naten e mire,hene e te gjitha neteve
naten e mire,prill i te gjitha viteve
naten e mire,qiell i te gjitha shteteve
naten e mire,dashuri
kulmi themeleve.

25 Re: poezi dashurie prej Sat May 26, 2007 9:50 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Kuptoj se duhet te vazhdosh perpara
Nje jete te tere
Ndersa e imja eshte gjysem e ndricuar
Endrrat e mia me zgjojne dyshime
Duke me dhene lajmet e trishta
Se dashuria e vertete
Eshte me jete te shkurter
Dote mebetet me kohe
Vecse te qendroj me dhimbjen e shpirtit tim
Qe sic sheh do me drejtoje ne varr!

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 13]

Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi