Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona Administrative » Kerkesa & Ankesa&Njoftime&Mendime » Njoftim top-channel

Njoftim top-channel

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Njoftim top-channel prej Thu Jan 28, 2010 8:18 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Njoftim: Eutelsat Communications ka konfirmuar nje anomali teknike te merkuren ne lidhje me satelitin e tij W2 16° ne lindje, nga ku transmetojne gati 400 kanale dhe platforma televizive nga shume vende te Europes. Eutelsat dhe Digitalb po punojne per riparimin e defektit. Digitalb ka bere te mundur nxjerrjen e 14 kanaleve ne satelit, te cilat mund te shikohen per momentin vetem me dekoderat HD. Duke filluar nga neser, Digitalb do te vazhdoje nxjerrjen graduale te te gjithe kanaleve te tjera, per te gjithe llojet e dekoderave satelitore.

Njoftimi zyrtar i Eutelsat

Top Channel mund ta ndiqni perkohesisht ne frekuencen 10719MHz, Pol: V, 27500 Ks/s, FEC 3/4 (DVB-S, QPSK, MPEG-4, S
D).


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi