Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Kultura Kombėtare & Boterore » LETERSIA E POEZIA » poezi dashurie

poezi dashurie

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 13 e 13]

301 Re: poezi dashurie prej Fri May 29, 2009 10:10 pm

zemra

avatar
Admin
Admin
po noi dite do ju shkruaj ketu nga poezit e mia njs

302 Re: poezi dashurie prej Mon Jun 08, 2009 6:06 pm

zemra

avatar
Admin
Admin
KU TE SHKOJ TANI
KUR PRAN TEJE SMUND TE RRI
KU VEND TEK TY SKAM
KUR NE MES TE KATER RRUGEVE JAM
KUR VETEM EGZISTOJ
KU SKAM KU TE SHKOJ
KU SKAM NJE ZEMER TE MBESHTETEM
KUR E NDIEJ QE VETEM DO MBTETEM
KU VETEMIA ME RRETHON
KUR JETA SME LEJON
HERE TJETER TE JETOJ
KETU NE MES UDHEKRYQIT DO MBETEM
E QIELLI HENA TE SHIKOJ
EDHE BOTA TE VESHGOJ
MIRA SY LE TE SHOHIN JAM VETEM...........ME NUK EGZISTOJ
TASHME JAM NJE GRIMC E MBETUR E FILLIKAT E TRETUR

303 Re: poezi dashurie prej Tue Jun 09, 2009 11:21 am

zemra

avatar
Admin
Admin
PA TY DOT NUK LUMTUROHEM
E NJE LOT NGA SYT E MI LESHOHET
PA TY JAM E VETMUAR
SI NJE LULE E HARRUAR
PA TY ZEMRA PERPELITET
JETA FILLON TE ME VENITET..........
PA TY E DI VETEM DO MBES
EH ME MIR DHEU TE ME TRES
[[[[ZEMRA]]]]

304 Re: poezi dashurie prej Tue Jun 09, 2009 11:24 am

zemra

avatar
Admin
Admin
KU TE TE KERKOJ??
QE SHPIRTI TE ME RINGJALLET
QE MENDJA TE ME ZGJOHET
SYRI ME MOS LOTOHET
QE BUZA TE FILLOJ TE FLAS
E PRA
ME THUAJ KUJT TI SHKOJ PAS
QE GJAKU TE RRJEDH SERISHT
NE VENAT E MIA
THUAM
KU JETON E IMJA DASHURIA

305 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 9:05 am

Kleaa

avatar
Dashuro dhe Fal

Eh mjaft me! Mjaft o i pabese
edhe sikur rrugeve te endesh pa shprese
edhe sikur zeri te dridhet para saj
mos e nemo ate kohe. mos se ti s'ke faj
Mos e lodh me pyetje me mundime shume
mos i faj vec heshtjes, naten e pagjume
mos e shif ne enderr me mall e harruar
mos e sfilit shpirtin, plagen e duruar
Mos o lyps i mjere, mos qaj per te tjere
ne shpirt ti ke dhimbje, loti s'te eshte prere
duro edhe pak semundjen e marre
fytyre vetmitare kapilare te vrare
Falja heshtjen nates, mistike e pabese
buzeqeshje embel, lengimi u tret
nen zene e saj te fshehte
ti dashuron serisht
Ty ethet te mbuluan, kurmi yt u nxi
shplodhu prane kujtimit, fshije mallin sot
leroi ti brengat, doren i shterngo
I epur per ndjenje, syte e tu shkendije
guximi Otellos sa per shtat te ri
kujtoje Shekspirin behu pak i gjalle
VEC MOS E TEPRO..."DASHURO DHE FAL

306 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 11:54 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
bukur kjo


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

307 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 11:55 am

Kleaa

avatar
Dikur harrova te hyja brenda teje
Dhe nuk mendova ta beje ti
Dikur harrova perse jetoja
Por ti ma kujtove perseri
Dikur rrugen sec harrova
Dhe qortimin lexova ne syt e tu
Dikur ndoshta harrova vetveten
Dikur harrova ti ishe ketu
Eh dikur harrova te te shoh ne sy
E te te thosha " te dua "
Keshtu sot dashuria me harroi "mua "....

308 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 12:07 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
pse kerkon te mesosh se sa shume te dua???
s'gjej dot fjale te te them me saktesi...
por do ti qetesoj ndoshta deshirat e tua
sa eshte larg lindja nga perendimi? kaq shume te dua!!!


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

309 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 12:10 pm

Kleaa

avatar
Ende duke menduar per ty,si gjithmon.
Je ne kujtimet e mia si diten e pare kur
te njoha dhe kur bere qe zemra ime te funksionoj.
Mendoj,mendoj e gjithmon vetem duke menduar,
gjithmon duke shpresuar se ndoshta,vetem
ndoshta do mund ta kthejm kohen prapa dhe
te jemi bashk perseri.Vuaj e vuaj per ty,
mallkoj e mallkoj veten panderpre,pse nuk
dhash me shum nga vetja ime qe ne te mund
te ishim ende bashk.Per gjdonjerin koha kalon
e kalon,e siq thon te gjith,jeta vazhdon,por
per mua koha esht ndalur dhe vazhdon te qendroj
ndalur qe nga momenti qe ne i kemi ndar zemrat
tona ne gjysme.Shpresoj e gjithmon duke
shpresuar,jetoj,nga nje dit ne tjetrin,
se do vij ai qast,kur ti do besh,qe koha
edhe per mua te ec perseri duke i bashkuar
zemrat tona dhe dashurin ton.E pranoj,
Te Dua,Te Dua me gjith zemer.Deshiroj qe
ne te jemi bashk perseri, dhe ket her
PERGJITHMON.Do ti lutem Zotit shum e shum,
nate e dite,gjdo minut,qe ne te jemi bashk
perseri......

310 Re: poezi dashurie prej Fri Jun 19, 2009 12:47 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Quanti pensieri che vagano nella mia mente cosģ
contorta. Ancora lacrime cosģ amare che distruggono il mio piccolo e
freddo cuore. Programmi
cancellati. Speranze sfumate nel labirinto nero. Delirio infinito del
telefono che squilla. Sto spezzando l’incantesimo della felicitą. Mi
perdo con
lo sguardo seguendo i puntini dell’inifinito e mi chiedo dove mi
porteranno. Urlo al vento il mio dolore. Il dolore del mio essere cosģ
SBAGLIATA.
Incompresa da me stessa. E mi osservo in ogni mio centimetro. Solo il
mio dolore conosce la risposta. HO CHIUSO. ChiuDo le mie speranze
dentro la
scatola dei sogni perduti e mi abbandono alla sofferenza e alla
solitudine. Reagisco alle conferme scappando perchč non voglio
crederci. Ferita
dall’amore. Un amore cosģ morbosamente vitale in ogni mia vena. Brucia
dentro il colpo al cuore. PAURA. Socchiudo gli occhi, il cuore batte
cosģ
forte. Talmente forte da non sembrare il mio questo battito. Ho cercato
la distruzione e ora ne pago le conseguenze. L’Amore che tanto vorrei
in ogni
angolo della stanza. L’amore che io trasformo nell’odio verso me
stessa. Ho creduto troppe volte a quelle parole che mi hanno sempre
riportato al
punto di non ritorno. Crollo di pensieri. Muovo le mie dita che
disegnano nell’aria una farfalla con le ali socchiuse ma che non
riescono a prendere
il volo. MI HAI FATTO MALE. MI SONO FATTA MALE. Mi Odi. Mi odio. Ti
odio.


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

311 Re: poezi dashurie prej Thu Oct 22, 2009 2:46 pm

Network

avatar
Web Master
Web MasterProva E Kom Per Here Te Pare Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

312 Re: poezi dashurie prej Tue Sep 17, 2013 2:34 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
e po ktu gjetet me i bo dashurit ju me Razz pak ven kishit verdall Very Happy

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 13 e 13]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi