Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » humor

humor

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Shko posht  Mesazh [Faqja 1 e 4]

1 humor prej Mon May 21, 2007 9:03 am

solena

avatar
Admin
Admin
tregoni nje humor

2 miu dhe elefandi prej Mon May 21, 2007 5:03 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na ishte miu dhe elefandi po shkonin ne plazhe kur ju afruan buzes se deti elefandi me gezime hyne i pari ne dete dhe po notonte,miu i theret elefandit o elefand hajde pak shpejt shpejt del elfeandi me vrape dhe i thote he mo mi thshe thote miu se mos kishe veshur robat e mia te banjos

3 prsh prej Wed May 23, 2007 7:29 pm

solena

avatar
Admin
Admin
LERJA E DUHANIT

shum sport dhe pak cigare;e keshillon mjeku pacjentin;ne vend se te pini nje cigare hani nje moll!
mir i thot pacjenti,por doktorr 60 molla ne dit,a nuk jan shum e?!I INJORUARI

pacjenti:shoku mjek une kam nje problem,gjithnje injorohem nga te tjeret,
mjeku:tjetri ju lutemHARRESTARI

shoku mjek,une vuaj nga harresa e plot!
mjeku:qe sa vuani nga kjo
pacjenti:nga cka vuaj une?

4 haraqa prej Thu May 24, 2007 3:58 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
nje grua zbret nga autobuzi
dhe nje djale i flet zonje
nje gjokes e keni jashte
zonja bertet dhe thote
u qyqja kame haruar djalin ne autobuze

5 Re: humor prej Thu May 24, 2007 4:34 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na ishte nje police dhe kishte thyer regulloren dhe per mos ta hequr nga puna duhej te bente nje provime ne matematike
vine komisioni dhe i bene nje pyetje sa bejne 1+2? kater thote polici se gjete i thote komisioni truma jepi dhe nje shanse jepi dhe shanse
ok thote komis sa bejne 2+2? 3 thote polici
se gjete i thote komisi
turma jepi dhe nje shane jepi dhe nje shanse
ok thote komisi shansi i funditsa bejne 1+1?
2 thote polici turma jepi dhe nje shnanse jepi dhe nje shanse

6 Re: humor prej Thu May 24, 2007 4:40 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na ishte nje vlonjate dhe shkone ne fjere per nje dasem
po ishte pa ruajtur dhe duhej te ruhej shkone tek nje berber
futet brenda dhe i thote berberti o figure do me ruash pak mua
po i thote berberi prit radhe dhe do te ruaj dhe ty
po cfare radhe o figure i thote vlonjati nuk kame kohe si cup
po kame degjuar i thote berberi qe ju vlonjatet ruheni thate
pa shkume doja te thoja po ore i thote vlonjati pse ke ndonje problem ti
jo i thote berberi thjeshte pyeta
po me ruaj dhe thate thote vlonjati
vazhdone berberi kalone briskun e pare lot vlonjatit nga nje sy
kalone briskun e dyte lot vlonjati nga syri tjeter
sa shkone te kaloje te katertin berberi i thote po lage pak ate
briskunse nuk jame brenda nga vlora jame nga fshati

7 Re: humor prej Thu May 24, 2007 4:44 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na ishte nje bure po shume dore shtrenguar nuk prishte lek per as gje
nje dite gruaja po gatuante veze dhe buri po shikonte tv pa pritur
prishet antena dhe nuk kapte as nje kanale shkone buri larte per
ta regulluar po diku ne tarace pengohet dhe bie nga taraca kur bie
kapewt pas antesen dhe ne momentin qe po e shikonet qe nuk munde te mbahej me tek antena dhe do te binte i thote gruas gruje hiqe venen time se une po vdes

8 brreshka prej Thu May 24, 2007 4:47 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
nje breshe po ngjitjej ne nje koder harine ne maje dhe shikone ariun
shkone tek ariu dhe i bene si cube si gangestere ariu nga inati i fute nje breshkes dhe e dergone prape poshte ngjitet brersha pas nje viti
dhe gjen ariune parpe aty dhe shkone ter inat dhe i bertet ariut
dhe i thote ke qellove qepare ti

9 Re: humor prej Thu May 24, 2007 8:01 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Moda
Faturisti i thot klientes:
-Me vjen keq,por abonimi juaj
ka skaduar vitin e kaluar
-Ajo ia kthen
-S,ka gje se edhe ashtu une nuk
e kam ndjek moden

10 Re: humor prej Thu May 24, 2007 8:02 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Plaku dhe femijet
Na ishte nje 50 vjecar e nde i pamartuar
Kur vendosi te martohej,femijet e lagjes
filluan te talleshin me te: MORI XHEMA
NUSE TE RE EDHE PER VETE E EDHE PER NE!
Ai vuri buzen ne gaz u kthye nga femijet
dhe iu tha,BEN VAKI S,ESHTE CUDI!
QE JU TE GJITHE TE JENI FEMIJET E MI!

11 Re: humor prej Thu May 24, 2007 8:03 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Pasaniku
I tha djali babes:A po mi jep 5 euro?
E babai ia kthen 4 euro?!
C,te duhen 3 euro?
Boll i ke 2 euro!
Ja 1 euro
E kthemi 50 cent!

12 Re: humor prej Thu May 24, 2007 8:05 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Veturen po e blej une
Nje familje kishte ikur nga lufta
dhe ishte vendosur ne Mitrovice.
I zoti i shtepise nuk kishte qn dhe
aq i forte ekonomikisht,
por kishte vendosur te mbante
me shpenzimet e veta.Kur iu harxhuan parate
ai i tha mysafirit se kishte vendosur te shiste veturen
Ky fare trimi e kishte pasur nje duc marka me vete
por nuk e kishte shpenzuar asnje cent as per ushqimin
e anetareve te tij,por jetonte ne kurriz te tjetrit
:po i thote.Ani veturen po e blej une ,sa e merr tjeter kush,,,, ?kis

13 Re: humor prej Sat May 26, 2007 4:35 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na udhetonin vlonjati dhe lushnjari me targat e makines vl dhe lu
vlonjati po perpiqej te kalonte lushnjarin po lushnjari nuk hapte ruge
ndalojne ne nje benzinato dhe i thote vlonjati lushnjarit pse nuk e hape rugen ti pse ta hape thote lushnjari se ke tragen e makines lu qe do te thote liro udhen po dhe une tha lushnjari pashe vl dhe thashe vari lesht

14 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:11 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Nje polic niset me gjete qumesht per vajzen e tij. takon rruges nje coban e i thote se a mund ti japin nje liter qumesht e cobani i pergjigjet qe ne qofte se ti mi gjen sa koke dhen kam te fali qumeshtin e nje dash ma te madhin,polici i thot menjehere 135, te lumte i thote cobani ja qumeshtin e hyr ne tufe te dheneve e merr dashin me te madh.polici hyn e merr dashin e hedh mbi shpatulla e fillon te largohet por cobani i thot:
ne qofte se e gjej se cfare pune ben ma jep dashin po i thote polici
cobani i thote ti je polic po i thote polici po si e gjete?
e i thote cobani me ke marre jo dashin po qenin
Very Happy Smile

15 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:15 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Kapet nje fallsifikator kartmonedhash ne Napoli dhe merret ne pyetje nga marshalli .
fillon napoletani te flas po si ka mundesi qe me zute
une prerjen e Smile Smile bere shume te sakt ngjyrat ishin te persosura elementet e sigurise ishin te gjitha ne rregull etj
pergjigjet marshalli ti i ke te drejt se ishin te gjitha ne rregull por kishe bere nje gabim kartmonedha ishte 11 euro keshtu qe kartmonedhe 11 euro nuk ka .
komandaaaa i pergjigjet napoletani
3 euro me beri letra
2 euro prerja
2 euro ngjyrart
3 euro elementet e siguris ,
po 1 euro do ta fitoja une eeeee ( dmth shuma del 11)
Smile

16 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:16 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Nje djale bisedon me shkuesen:


- Kur me fjaloste per vajzen qe me propozoni, me thate qe ka shume te mira, por , kur e pashe, mu duk sikur calon; valle, a calon gjithnje?
- Jo, zotni, vetem kur ecen.

17 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:17 pm

Klodi1986


Admin
Admin
U takuan dy shoke.


- Per ku keshtu? - pyeti njeri.
- Po dal per te gjuajtur rosa.
- Po mire, po ti e ke ciften pa fisheke.
- E, se mos e dine rosat.

18 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:17 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Shkoi burri ne Pazar dhe bleu 2 kile mish qengji dhe ja shpuri se shoqes per ta gatuar. Burri u kthye ne punen e vet. E shoqja, qe paskish qene llupese, e poqi mire e mire mishin dhe e hengri. Kur erdhi ne darke i shoqi i tha:


- Pa na e shtro ate mishin ta hame.
- U, mor burre, ate e hengri macja!
- Mire, ma sill macen ketu ta peshoj.
Gruaja e zuri macen dhe ja shpuri te shoqit. Ky e peshoi macen dhe ja shpuri te shoqit. Ky e peshoi macen dhe doli fiks 2 kile. Atehere i thote te shoqes:
- Mire qe mishi na qenka ketu, po macja ku eshte?

19 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:20 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Ishte nje bej, donte nje sherbetor. Takon nje dhe i thote:


- Vjen tek une ti?
- Vij - i thote ky.
- Epo, mire.
U pajtua ky tek beu.
Nje dite beu i nis per ne dh te huaj, ku ndenjti dy muaj . Nje dite dergon e-mail beu se do te vinte.
I thote zonja sherbetorit:

- Dil e prit beun!
- Mire.
Mirepo beu kishte tre gjera me sevda(i kishte pike te dobet): mushken, zagarin dhe djalin. Zbriti nga aeroplani beu. Ky e priste ne aeroport.

- E ore cfare kemi? - i thote.
- Mire o bej mire - i thote ky; - vetem zagari ngordhi!
- Si ore, ngordhi zagari? Po pse ngordhi?
- Po hengri ca si shume nga mishi i mushkes.
- Pse ore, edhe mushka ngordhi?
- Po, ngordhi dhe ajo, se e ngarkuam rende kur benim varrimin e zonjes.
- Cthua keshtu ore? Vdiq edhe zonja?
- Po, vdiq?
- Po pse vdiq zonja?
- Nga helmi i djalit se vdiq dhe ai!
- Po cte mire me thua mor edepsez, pse sthua se mu shojt shtepia?
- Jo bej, ate se shojtem dot!! mori zjarr, u dogj!

20 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:21 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Nje zoterije qe ishte mesuar qe te genjente shume, nje dite e thirri njri ne nje gosti. Filluan zoterite muhabetin per hesapin e tyre dhe ky qe genjente shume filloi te genjente. Sherbetori e dinte qe mysafiri genjente shume dhe e therret zoterine menjane dhe i thote:


- Mos genje kaq shume sepse eshte marrezi, sepse te gjithe zoterinjte e tjere ia plasin gazin dhe qeshin me ty.
I thote zoterija sherbetorit qe:

- Une jam mesuar qe te genjej dhe s'mund te rri pa genjyer.
I thote sherbetori:

- Une po te lidh nje spango nga mbrapa dhe kur te genjesh shume, une do ta terheq spangon dhe ti do ta zvogelosh genjeshtren.
Sherbetori ia lidhi spangon dhe ky zoterija ju afrua miqve te tjere. Sa u ul filloi te flase. i thote ketyre miqve te tjere:

- Kam qene per gjueti sot - thote - dhe kam pare nje dhelper, qe e kishte bishti 150 metra te gjate.
Sherbetori e kuptoi qe kjo ishte genjeshter e madhe dhe e terhoqi spangon. Ky zoterija e kujtua qe ishte genjeshter e madhe dhe thote:

- I afrohem afer asaj dhelpres dhe e pashe qe e kishte 100 metra te gjate.
Sherbetori prape e terheq spangon.
Thote:

- Afrohem me afer, e kishte bishtin 50 metra.
Sherbetori prape e terheq spangon. Atehere vjen zoterija afer sherbetorit dhe i thote:

- Qen, o i biri qenit, nuk mund te them se ka qene pa bisht dhelpra!

21 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:23 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Bileta
Dy cifute ishin ulur ne tren perballe dy te krishtereve. Krishtereve ju ndriten syte kur pane se cifutet kishin vetem nje bilete dhe i pyeten:


Po ju, more, cfare keni ndermend te beni? Pse keni vetem nje bilete?
Eeeeee, - ia kthejne cifutet, - puna jone pune cifuti! Nuk harxhojme pare kot ne.
Po cfare keni ndermend te beni? - pyeten te krishteret.
Ja kini per ta pare - thane cifutet duke u zgerdhire me njeri tjetrin.
Pas pak hyn fatorinoja ne vagon. Cifutet ia mbathen vrapit e vajten ne hale. Erdhi fatorinoja, e merr biletat te krishtereve, me pas vajti e i trokiti deres se hales. Dera e hales u hap pak dhe prej saj doli nje dore me nje bilete. Fatorinoja mori bileten dhe iku. Me pas dolen cifutet nga halja dhe i thone te krishtereve: "He mo, a e pate fatorinon si e hengri ?!". "Uaaa!- thirren te krishteret, - Ju mor cifute c'paskeni qene, qenkeni te rrezikshem ju! Edhe ne neser keshtu kemi per ta bere". Te nesermen, sipas llafit, vine t dy t krishteret me nje bilete, kur cte shikonin! Te dy cifutet ishin pa bilete fare.
"Ua ! Po sot more, si keni per t'ja bere?"
"Sot kemi nje stil edhe me te mire!"- ia kthejne cifutet. Te krishteret ferkuan duart prej qefit dhe mezi po prisnin qe ta mesonin stilin e ri. Pa hyre mire fatorinoja ne vagon, ia mbathen te krishteret e hyne ne hale. Mbas atyre vajten dhe cifutet, i trokiten deres se hales dhe prej andej doli nje dore me nje bilete. Pasi cifutet moren bileten hyne ne nje hale tjeter.

22 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:24 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Deshira e vogelushit
Kohet e fundit si shume doktora popullore qe kane dale, na doli dhe nje djale i rrezikshem qe do gje qe thoshte i behej realitet. Te gjith te familjes ishin te gezuar sepse i beri shume te pasur dhe nje dite ishin mbledhur te gjithe te afermit hallo,teze,daja dhe po kenaqeshin nga udirat e unit.
Babai i tij i nevrikosur nga zhurma e madhe e godet unin e vogel me shpulle dhe uni me nje te bertitur te madhe tha:
- te vdese babai...,- te gjithe shtangen
vetem kur u degjua nje klithme te komshija (i kishte vdekur burri).

23 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:26 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Kush e vodhi molekulen?

Ne Shqiperi del ligji qe te gjithe policat duhej te ishin me shkolle te mesme, mirepo nje polic nuk kishte shkolle te mesme, keshtu qe shefi vete edhe i thote ketij te fundit:
- duhet te besh nje shkolle te mesme,- i thote -se ndryshe do te pushojne.
- mire, - i thote ky polici,- do bej si do bej do ta bej te mesmen. Vazhdon shkollen e mesme polici, mirepo gjithe naten bente sherbimin dhe kur vinte ne shkolle vetem gjume flinte. Nje dite mesuesi i kimise po shpjegonte rreth shperberjes se molekulave edhe po shpjegonte se 3 molekula kaluan ne Nacl edhe 2 ne sulfir...
- Po dy te tjerat kush i mori?,- pyeti mesuesi me qellim qe nxenesit te gjenin problemin.
Polici e degjon, nxjerr shkopin edhe fillon t'i rrahe nje nga nje te gjithe.
- Nxirrni molekulen, kush e mori molekulen se e vrava! Kot jemi polica ne, mos kapim dot kush i mori dy molekulat?
Profesori i kimise vendos qe t'i thote shefit rreth asaj qe ndodhi:
- Ore po mire o ai polici tend le qe tere diten fle gjume ne klase po dje u ngrit edhe i rrahu te gjithe qe te gjente kush i kishte mare dy molekulat...
- oh lere se i ka vjedhur vete ai qe ben keshtu, - pergjigjet shefi...

24 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:26 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Kangjellat
Nje dite, plaku me plaken kishin dale shetitje nga nje vend qe nuk kishin qene per nje kohe te gjate. Papritur, plaka i thote plakut:
- O plak, a i sheh ato kangjellat aty?"
- Po,- i thote plaku
- A e mban mend se 'kemi bere ne aty?
- Jo,- ja kthen plaku
. - Aty, para 50 vjetesh kemi bere dashuri per here te pare,- i pergjigjet plaka.
- Epo, kohe e gjate e nuk mbaj mend,- ja kthen plaku.
- Mire, mire,- i thote plaka,- po hajt e bejme edhe nje here aty, te kujtojme kohet e para.
- Jo,- i thote plaku i habitur,- ku na ka lezet, se jemi edhe pleq pale.
- Jo, o,- i thote plaka,- do e bejme se s'ben.
Pa, 'pa plaku, plaken para e duart te kangjellat e ja fillon punes me mire se nje 20-vjecar. Kur mbarojne, plaka e pyet:
- O plak, si eshte puna, edhe kur ishe i ri nuk e beje kaq mire si tani.
- Ehhh,- i pergjigjet plaku,- kur isha une i ri nuk kishte korent te kangjellat.

25 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:28 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Era e gjakut
2 partizane,Loni e Shabani po luftonin me gjermanet.
E kishin keq fare se ishin vetem kunder nja 30-40 gjermoneve. Degjoheshin vetem krisma dhe plumbat vershellenin mbi kokat e 2 trimave tane.
- O Loni....,OOO Loni.
- He more dreq fare do!
-fare ere mban gjaku !
- Ku e di une more burre, era mut!
- Mooooooooos,qenkam palgos une or ti !!!!

Sponsored content


Mbrapsht n krye  Mesazh [Faqja 1 e 4]

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi