Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Te rejat e fundit » Lajmet e fundit/Gazetat » E shtunė e pėrgjakshme nė vend, vriten dy gra

E shtunė e pėrgjakshme nė vend, vriten dy gra

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 E shtunė e pėrgjakshme nė vend, vriten dy gra prej Sat Sep 14, 2013 8:50 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

Arkiv
Njė tjeter grua dyshohet se ėshtė vrare me mjete tė forta nė qytetin bregdetar tė Durresit. . 

Shtetasja Fatmira Dedej, rreth 60 vjeē, u gjet e vdekur nė garazhin e pallatit ku ajo jetonte nga fqinjė tė saj. 

Nga kqyrja e kufomės ėshtė konstatuar se viktima ka plagė nė pjesėn e pasme tė kokės, tė shkaktuara nga goditja me mjete tė forta. 

Ajo ėshtė nena e 36-vjeēarit Ervis Dedej, qė u vra mbrėmjen e 5 qershorit tė vitit tė kaluar nė njė pritė nė zonėn e Shkėmbit 


tė Kavajės. 

Dedej ishte person i shpallur nė kerkim nga Interpoli pėr llogari tė drejtėsisė belge, ku akuzohej pėr trafik narkotikėsh. 

Pėr vrasjen e tij u ngriten dy pista, ajo e larjes sė hesapeve pėr shkak tė aktivitetit kriminal, si dhe njė dyshim qė e lidhte 36-vjeēarin me vrasjen e njė 44-vjeēari kosovar, po te Shkėmbi i Kavajės disa ditė pėrpara ekzekutimit tė tij. 

Ende sot, vrasja e tij ka mbetur e pazbardhur dhe pa autorė.

Ndėrkaq, pista kryesore qė po ndjek grupi hetimor pėr nėnėn e Ervis Dedes ėshtė ajo e hakmarrjes sė pambyllur ndaj llogarive tė tė birit, ndėrsa nuk pėrjashtohen as pista tė tjera hetimi.


Burri vret gruan pėr xhelozi

Krimi nė familje ka shėnuar viktimėn e radhės nė Krujė. Njė burrė ka vrarė me armė zjarri bashkėshorten nė kasollen ė bagėtive. Ngjarja ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė familjen Menga nė fshatin Derven. Sipas burimeve policore mėsohet se Gjin Menga, 52 vjeē, ka vrarė gruan e tij, Liljana Menga, 45 vjeē, pas njė konflikti tė momentit. 

Tė dhėnat e para thonė qė fillimisht Gjon Menga e ka qėlluar bashkėshorten me ēifte nė kokė e mė pas me kallashnikov duke shkaktuar vdekjen e saj tė menjėhershme. Pasi ka kryer krimin 52-vjeēari Menga, ėshtė vetėdorėzuar nė polici dhe ka rrėfyer pėr krimin e kryer mbi nėnėn e katėr fėmijėve tė tij.

Nga hetimet paraprake dyshohet se krimi tė ketė ndodhur pėr motive xhelozie. Policia vijon punėn pėr zbardhjen e plotė tė rrethanave dhe motiveve tė ngjarjes sė rėndė
.


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi