Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » Historia e Mbretit. :)

Historia e Mbretit. :)

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Historia e Mbretit. :) prej Mon Sep 16, 2013 4:30 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Na ishte nje mbret dhe kishte nje keshilltar cifut.Dhe per cdo gje qe indodhte mbretit keshilltari i thoshte: Cdo gje qe ndodh e mire ose ekeqe eshte gjthmone per te miren tende.

Nje dite mbreti vete me keshilltarin per gjueti dhe padashje mbretipret gishtin e vogel te dores, dhe keshilltari i thote : Mos u merzitse cdo gje qe ndodh gjithmone eshte per te miren tende. Mbreti merzitetdhe e fut ne burg keshilltarin.

Merr 2 keshilltare te rinj ne pune, dhe nje dite vene per gjueti tetre, por kanibalet i kapin dhe i thone do hame ne fillim 2 keshilltaretpastaj ty i thone mbretit.Dhe mbasi i hane keshilltaret e kontrollojnembretin dhe e shikojne qe ai nuk kishte gishtin e vogel te dores dhe ithone : ne nuk i hame njerezit qe u mungojne pjeset e trupit prandaj pote leme te lire.

Mbreti vete te burgu dhe i thote cifutit te m falesh qe te futa brendapor nga mungesa e gishtit kanibalet nuk me hengren, prandajfalimenderit.

Cifuti i thote perseri cdo gje qe ndodh e mire apo e keqe eshtegjthmone per te miren tende. Po ti te mos me kishe futur ne burg tanis'do isha me i gjalle , do isha ngrene nga kanibalet.

Smile 

2 Re: Historia e Mbretit. :) prej Mon Sep 16, 2013 4:30 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Henry Ford


----
Henry Ford

Henri Ford vdiq dhe shkoi nė botėn tjetėr. Kur po kalonte portėn ebotės tjetėr e pėrshendeti Shėn Pjetri dhe i tha: “Keni qenė vėrtetėgoxha burrė, veēanėrisht pėr shpikjen qė ke bėrė, makinėn qė ndryshoibotėn”.

Si shpėrblim, ju mund tė shkoni nė qiell dhe tė rroni me cilindo. “Fordi mendoi pak dhe tha, -“Unė dua tė rroj me Vete Zotin”.

Kėshtu, Shen Pjetri i hutuar e mori Fordin dhe e ēoi nė Dhomėn e Fronitdhe e prezantoi me Zotin. Fordi, pasi u pėrshendet me Zotin, e pyeti,“Kur shpikėt gruan, Ēfarė kishe parasysh?” Zoti ia ktheu, “Ēdo tėthuash me kėtė?”

Jo pėr gjė, por doja tė thoja qė nė shpikjen tėnde ka disa tė meta tė theksuara. P.Sh.

1. I varet shumė pjesa ballore,

2. Dėrdėllit pa pushim,

3. Mirėmbajtja kushton shumė,

4. Duhet tė lyhet e rilyhet vazhdimisht,

5. Njėherė nė muaj pėson defekt, pėr mė shumė se 5 a 6 ditė,

6. Pjesa e pasme i tundet shumė,

7. Feneret e pėrparėm zakonisht janė tė vegjėl,

8. Konsumon pa masė lėndė djegėse...

Dhe tė mos vazhdojmė me tė tjerat.

“Ashtu ė…” – u pergjigj Zoti, “Pa, prit njė minut!” Zoti shkoi teKompjuteri Hyjnor, shtypi ca germa nė tastiere dhe po pristerezultatin. Mirpo kompjuteri nuk po i jepte ndonjė pėrgjigje. Dhe Zotipriti sa priti e iu kthye Fordit, “Shpikja ime edhe mund tė ketė tėmeta, por sipas statistikave, shumė mė tepėr njerėz rendin pas times sesa tėndes.”

3 Re: Historia e Mbretit. :) prej Mon Sep 16, 2013 4:30 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Sotiri Dhe Zoti


---
Nje njeri i varfer qe quhej Sotir na shkonte perdite ne kishe dhe i lutej zotit:

-O zot i nderuar dhe i madherishem te lutem bej qe kete jave ta fitojllotarine per 2milion leke dhe une te premtoj qe 1milion do ti shpenzojper rikonstruktim kishe.

Javes tjeter Sotiri na shkon prap ne kishe dhe i lutet perseri zotit:

O zot i nderuar dhe i madherishem javes qe kaloj nuk mora leke por ketejave bej qe te fitoj llotarine per 10milion leke dhe une te betohem qe3milon do ti shpenzoj per rikonstruktim kishe.

Kur na del jashte ky zotria degjom zerin e zotit qe i therret!

-Sotir o Sotir

-Ah po zot po urdheroni

-Po a do ta blesh ndonjehere ate dreq bilete llotarie apo jo?!

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi