Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » Ishte nji here nji italian, nji gjerman, nji angles, edhe nji budallaqe po lexon keto fjale tani edhe e di se eshte barsalet!!! ha :)

Ishte nji here nji italian, nji gjerman, nji angles, edhe nji budallaqe po lexon keto fjale tani edhe e di se eshte barsalet!!! ha :)

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Wizard

avatar
Admin
Admin
Nje grua me femin e saj tre muajsh po udhetonin nga Shkodra ne Tirane,dhe perballe ishte nje burre. Niset treni dhe femia nis te qajeeeeeeeee, e ema e hape kemishen dhe po donte ti jape per te pire,femija nuk po donte e ema i thote pije se po nuk e pive do te pije kyburri.
Erdhen ne Lezhe dhe femija nis prape eeeeeee po te njejten gje, pije sedo e pije ky burri. Ndalet treni ne Lac femija nis eeeeeeee e ema prapepije se do e pije ky burri.
Kur duke ecur fillon prape f eeeeeeeee po te njejten gje e ema pije se do e pije ky burri.
Zotria nuk duroj me dhe i thote, zonje ky femija jot do pije apo si e ka hallin, se une kam pas per te zbritur ne Lezhe.......

Wizard

avatar
Admin
Admin
Tregetari


--
Ishte nje her nje tregtar qe po dilte ne pazar me nje kamion te mbushurme pula, duke hecur rruges pa nje goce qe po i bente autostop e ndalojkamionin dhe i tha kesaj goce para se te hynte ne kamion _ a ma jep,ndersa goca ju pergjegj jo dhe nderkoh shoferi u merzit e ja ktheujasht.

Ne ket moment papagalli qe kishte afer vazhdoj te qeshte dhe ne atmoment shoferi mori papagallin dhe e hudhi ne rimorkio tek pulat e siperfundim sapo arriti ne pazar hapi dyert e kamionit mirpo nuk pa measnje pul !

Papagall ē'far ndodhi e pyeti ??

Papagalli- edhe une ja bera si ti a ma jep jo jasht e keshtu me radh deri sa nuk ngeli me asnje pul.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Zebra Dhe Kali


---Si shperblim per fitimin e nje gare trajneri, vendos ta fute kalin nenje stall me nje zeber. Ne mengjez ai shkon ne stalle, kur shikonzebren gjithe te gervishura, ai pyet kalin se si ishte.Ai iu pergjigje"gjithe naten po u mundoja tia hiqja bizhamat '

Wizard

avatar
Admin
Admin
Rrefimi


---Nje grua ishte ne shtrat vdekjet. Ajo therret burrin dhe i thote "Markdua te ta rrefej, nuk te kam qendruar besnike" Mark pergjigjet "E diprandaj te kam helmuar"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dy te Dehur


--
Dy shoke mbasi kishin pire ne nje lokal dalin jashte dhe njeri i thotetjetrit. Ore mik pa me thuaj cfare eshte kjo lart qe shkelqen Hene apoDiell.
Per ke po thua - ja pret tjetri - per kete majtas apo per ate djathtas?

Wizard

avatar
Admin
Admin
Fishkellima


---Djali i thote te jemes : mami dua te bej shurren . Mos thuaj ashtu iakthen ajo po dua te fishkellej . Nje dite djali shkon te xhaxhai dhefle me te . Ngrihet ne mes te nates dhe i thote xhaxhait : dua tefishkellej . Jo tani se eshte vone - i thote ai . Po dua une - thotedjali . Mire - i thote xhaxhai - fishkelle te veshi im .

Wizard

avatar
Admin
Admin
Llotaria


--
Nje cift ishin ne gjendje te keqe ekonomike, dhe skishin ca te bejn;
I thote burri gruas:- Grua e kam vendosur do shkoj ne kurbet; Dhe i jep leket e fundit qe i kishin mbetur 100000 leke.
Gruaja e "hidhruar" i merr dhe pershendet dhe burri niset,.............
Kalojne ca kohe dhe burri vjen ne shtepi, te gezuar te dy fillojne te bejne muhabet;

E pyet burri:- He grua a te dolen leket;

Gruaja e gezuar i thote:- kam 200000 lek tani;

-Po ku i more i thote burri;
-I kam fituar ne euro-lloto i thote gruaja

Dhe fillojn te ndezin zjarrin; Gruaja kishte hapur kembet duke ungrohur, pa pritmas pelcet nje gace, paff, dhe burri i tmerruar i thote:

-Kujdes grua se po na djeg skedinen............

Wizard

avatar
Admin
Admin
Veza e Te Varferit


---
NJje burre e nje grua te varfer gatuanin cdo dite nje kokerr veze. Vezen e ndanin pergjyshem dhe nga nje gjysm hante secili.
Diten e vitit te ri, burri i thote gruas: Sot do hame nga nje veze secili!
Gruaja e gezuar filloi te gatuante ndersa burri u ngjit ne tarrace terregullonte antenen. Kur duke u marre me antenen bie nga tarraca. Dukerene kalon perpara ballkonit ku gruaja po gatuante dhe i thote: Hiqe,hiqe vezen time Smile

Wizard

avatar
Admin
Admin
Partizanet


--
Partizanet po gjemoheshin nga gjermanet dhe gjenden perballe nje shtepie,me pus Matan nje mal.
Ata thone te fshihemi tek shpia jo.. jo thone se na gjejne
Tek mali jo jo se na vijne te na kapin, atehere tek pusi...
Dhe si perfundim futen ne pus.
Kur vijne gjermanet thone ta hedhim nje granate tek mali ..partizanet:ia kthejne zerin mali...mali,
Ta hedhim nje tek shtepia ....i kthejne zerin: Shtepia shtepia.
E hedhim nje tek pusi partizanet: Mali... mali

Wizard

avatar
Admin
Admin
Perplasja E Avionit


---
Nje avion ishte duke u perplasur ne te ishin 5 pasagjere por perfatkeqesisht ne avion ishin vetem 4 parashuta. Ne avion udhetontePresidenti Amerikan, Afrikan, Indian, Papa edhe nje djale shkolle qeishte 10 vjec. Duke u perplasur avioni cohet Afrikani edhe thote unejam presidenti i Afrikes dhe i kam sjelle liri dhe paqe popullitAfrikan keshtu qe ata kane nevoje per mua edhe merr nje parashyte edhehidhet,(shpeton) cohet Indiani edhe thote te njejtat fjale edhe merrnje parashute edhe hidhet,(shpeton) cohet George Bush edhe thot une jampresidenti i Amerikes une jam me inteligjenti mua me njef e gjithe botaune kam bere kete, kete, kete, merr nje parashyte edhe hidhet, i vienrradha papes Papa i thote djalit te vogel qe ishte 10 vjec bir i imthote une kam jetuar shume dhe bota me njeh si njeri te mire dhe njerii zotit une tani jam 80 vjec keshtu qe skam nevoje. Ti merre parashutene fundit. Djali i thote: Mos u merzit njeri i Zotit se ka edhe per typarashute

Inteligjenti i Amerikes ka marre canten time te shkolles.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shoferi I Mire


--
Nje makine po ecen ne rruge e mbas saj eshte policia. Mbasi ecen keshtu nja nje ore, i ndalojne policet.
Zbret polici dhe i thote shoferit:
Kemi rreth nje ore qe po ju ndjekim dhe nuk keni bere asnje gabim ne rregullore.
Per kete fitoni nje medalje si shoferi me i mire, e cila shoqerohet dhe prej 1.000.000.lekesh.
A keni nderin te na thoni se c'fare do ti beni leket?
Si fillim - thote shoferi- do te marr nje patente.
Hidhet pasagjeri qe ka ne krahe dhe per te mbuluar gabimin e shoferit ei thote policit.
Zoti polic, mos e mbani vesh kete, kur pin ky, nuk e di se c'fare thote.
Ne ate kohe hidhet dhe nje pasagjer nga mbrapa dhe thote:
U kam thene more cuna qe mos te ikim kurre me makine te vjedhur, se do te na kapin!!!
Pastaj degjohet nje ze nga bagazhi i makines:
He o cuna,a e kalum kufirin?

Wizard

avatar
Admin
Admin
Cobani Dhe Nastradini


--
Ne Qaf-Thane takohet ēobani me nastradinin dhe i thote ēobani nastradinit se ēkemi nga ato anet andej nga po vjen ti!

-Sa dele ke,? i thote nastradini ēobanit.

-250 dele, i pergjigjet ēobani nastradinit.

-Andej nga anet po rritim nje laker te madhe qe te dimerojne te gjitha delet e tua..

Po ketej nga ju ēfare behet?

-Ne po bejme nje kazan qe te zjejme ate lakren tuaj.......

Wizard

avatar
Admin
Admin
Festat e Fundvitit


--
Mesuesi ben nje test surprize ne matematike nxenesve per vitin e ri.Nje djale shkruan vetem kaq "Vec zoti e di pergjigjen e ketyrepyetjeve, Gezuar Krishtlindjet ".
Pas disa diteve kthehet pergjigja e testeve dhe mesuesi kish shkruar nefleten e nxenesit "Ti merr 4, Zoti 10, Gezuar vitin e ri"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Edi Rama Drrejtor


--
Edi Rames nje nate i doli gjumi nga nje enderr e keqe qe po shihte.
Kur u zgjua filloi ta kujtonte po asgje s,po mbante mend.C,fare poshihja..c,fare po shihja mendonte me vete .Nanon..jo..Berishen..jojo... Ah isha ne Teatrin e Kukullave sikur punoja atje. dhe me zgjodhenDrejtor me nje antar nje vote .

Wizard

avatar
Admin
Admin
Qeni Dhe Pema e Vitit Te Ri


----Nje qen ishte duke kerkuar nje peme per nevojat personale, papritmasshikon pemen e vitit te ri dhe mendon: yyy paskan von dhe drita nebanjo!!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Polici Dhe Shiu


--
Njeri nga ballkoni i katit te trete i therret policit hajde brenda se po bie shi!
Polici pergjigjet edhe ketu jashte shi po bie!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kta Doktoret


---I drejtohet pacienti doktorit:"E kam te veshtire te vendos ndermjetoperacionit dhe vdekjes." Doktori i thote:"Mbase me pak fat mund tikeni te dyja."

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kanarina


--
Nje djale qe ne moshen 15 vjec filloi te pinte te zeze. Prinderit e tij e mesuan dhe filluan ti thrisnin djalit me te madhe.
Por djali nuk merte vesh dhe vazhdonte te pinte perseri, deri sa njedite i ati i tha; po vazhdove te pish me do te therras policine:

Nje te diele prinderit e djalit iken ne nje dasem, dhe ai filloi tepinte ne shtepi te zeze, kur papritur i ati kishte harruar dicka neshtepi dhe kur kthehet c'te shihte, tymi dilte nga dritarja e shtepisesikur te punonte teci full. Tani s'duroj dot me dhe therret policat.
Vijne policat qe perjashte e bertasin hape deren <> hape derren.
I trembur djali ku ta fshinte te zezen e fut ne nje ore te vjeter muri,nga ato qe ne cdo ore fiks del kanarina e lajmeron, dhe e hap derren.
Hyne policat dhe filluan te kerkonin dhe i bertisnin djalit ku e kefshehur por ai s'tregonte. Pas disa oresh kerkim policat o lodhen dhedo te iknin kur pa pritur degjohet nje ze i mekur, o polic, o polic, hemo car do i pergjigjet polici kanarines.
Me fal sa eshte ora? - pyet kanarina. tete pa nje cerek pergjigjetpolici . Me behet vone mu - thote zogu dhe vazhdoi. ku ku ku ku ku kuku ku ku ku ..............

Wizard

avatar
Admin
Admin
Koha Ideale 11 Minuta


--
Sa eshte koha me e pershtatshme per te bere dashuri?

pergjigje: 3 ore e gjashte minuta

pse?

pergjigje: 1 minute dashuri, 5 minuta pi nje cigare, dhe tre ore muhabet...

Wizard

avatar
Admin
Admin
I Varfri Dhe i Pasuri


-
Nje dite nje i farfer iu afrua,nje te pasuri me makine luksoze dhe ikerkon 100mije leke per te kaluar muajin. I pasuri i nxori ngaportofoli dhe duke iu dridhur dora i thote:
I pasuri: Mos i do per cigare?
I varfri:ca thua ku kam leke une te bleje dite per dite.
I pasuri: Mos i do per alkol?
I varfri: Po ca or ti une nuk ve alkol ne goje.
I pasuri: Mos i do per femra?
I varfri :Une dua vetem gruan time.
I pasuri: E di cke ti hip ne makine
I varferi:Po pse?
I pasuri:Ti tregoj gruas si perfundojne ate qe nuk pine cigare, nuk pine alkol dhe nuk shkojne me femra.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kinezi Dhe Shqipetari


--
Ishin njehere nje kinez e nje shqiptar ne mes te detit me varke. Ne kinezce GOT dmth NDIHME.
Kinezi ra ne det e i tha shqiptarit:
Got Got.
Shqiptari ia kthen: Pi re uj ti. Dashke dhe gote ti.

Wizard

avatar
Admin
Admin
PQSH


--
Nje djale i vogel degjoi ne radio"president","qeveri"dhe "SHKB".Me pas pyeti babain:"O ba,o ba cfaredomethene president qeveri e SHKB?
Nuk di te ta shpjegoj por eshte sic ndodh ketu ne shtepi qe une jam presidenti mami eshte qeveria e gjyshi SHKB"-tha babi.
Nje dite djali shkoi te puna e babit duke qare dhe i tha:"O ba,o ba neshtepi ka ardhur nje president i ri dhe se ca po ben me qeverine,ndersa SHKB po fle gjume!"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Fakiri


--
Nje Fakir i shkruan zotit:

-Kam nevoje per 1000$-dhe e dergon ne poste. Posta duke mos ditur kujt tia dergonte letren

vendos tia ēoje papes.

Pasi e lexon papa vendos qe ti dergoje fakirit 500$.

Perseri fakiri i shkruan zotit per nje tjeter shume prej 1000$ por dukevene nje shenim ps: mos mi nis me ane te papes se ai ti merre gjysmat eparave.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Asnje grua nuk kupton meshkujt


Nje burre vjen nga nje kthese me makine, nje grua po udhetonte perballe tij ne krahun tjeter te rruges.
Burri hap dritaren dhe i bertet: Kale i eger

Gruaja pergjigjet: Gomar! (dhe e kenaqur nga pergjigja e shpejte ofenduse qesh me vete).

Kur ne kthese gruaja peson aksident (perplaset me nje kal te eger)dheburri qe degjoi perplasjen e makines dhe thote me vete;e paralajmerova;po femrat si te zgjuara qe jane din vetem te ofendojn

Wizard

avatar
Admin
Admin
AntiDroga


--
Lepuri vinte cdo dite dhe kerkonte droge ne klubin e ariut, por ariu ipergjigjej gjithmone se nuk shiste droge.Per t'i bere qefin lepuritariu merr nje doze droge dhe e mban ne banak qe t'ia jepte lepurit kurta kerkonte. Vjen lepuri dhe nis biseda e perditshme

Lepuri- ckemi Ari?

Ariu- mire Lepur.

Lepuri- a ke droge?

Ariu- kam marre posi

Lepuri- je i arrestuar, antidroga.

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi