Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » Ishte nji here nji italian, nji gjerman, nji angles, edhe nji budallaqe po lexon keto fjale tani edhe e di se eshte barsalet!!! ha :)

Ishte nji here nji italian, nji gjerman, nji angles, edhe nji budallaqe po lexon keto fjale tani edhe e di se eshte barsalet!!! ha :)

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Wizard

avatar
Admin
Admin
Profilaktiket


--
Nje shqiptar ne Gjermani shkon ne farmaci per te blere profilaktike. Pas tij qendronte nje Gjerman ne rradhe per te blere.

I thote shqiptari shiteses ne farmci: Me jepni ju lutem 6 prezervative!
Shitesja e habitur e pyet: c'ju duhen gjithe keta?
Shqiptari ia kthen - 1 per te Henen,1 per te Marten e keshtu me radhe nga nje 6 dite.

Pastaj gjermani kerkon 12 prezervative.
Shitesja cmendet fare dhe e pyet gjermanin, e ky i pergjigjet:1 per Janar,1 per shkurt e keshtu me radh deri ne Dhjetor

Wizard

avatar
Admin
Admin
Besnikeria


---
Na ishte nje here nje burre dhe nje grua. Shpesh ndodhte qe ziheshinper shkak se e tradhetonin njeri tjetrin. por prape pajtoheshin sepsekishin nje atraksion te forte fizik per njeri tjrin.

U qelloinje here qe nuk gjeten flet' kampi per te pushuar ne vere ne te njejtinkamp(koha e komunizmit) dhe njeri gjeti per te shkuar ne Pogradec etjetra per ne Durres. Te dy e kishin problem qe tjetri te mos etradhetonte dhe e detyruan njeri tjetrin ne betime te renda, te shenjtae terrci e verrci.

Iku gruaja ne Durres e burri ne Pogradec.

U perpoq burri me te gjitha forcat qe ta mbante betimin por nga fundinuk i rezistoi dot nje femre mjaft simpatike, ose ashtu simpatike iuduk atij sepse ishte i uritur gati per dy jave. E lane per tu takuardiku, u takuan dhe filluan qe te bejne dashuri. Ne kohen qe burri ishtembi te, u kujtua per betimin dhe u cua. Natyrisht ajo femra i keputinje qind te shara por ky s'pyeti, iku tutje.

Mbaroi pushimi dhe te dy, e shoqja nga Durresi dhe ky nga pogradeci ukthyen ne shtepi e filluan ti tregonin njeri tjetrit se si kishinkaluar ne kamp.

Burri i tregoi edhe per ate femren, per ate se si iu kujtua betimi i rende dhe u cua pa e kryer aktin.

Ne ate moment e shoqja ja priti: " Ah, burre burre! Edhe une u kujtovapor nuk me la ai maskarai qe me kishte hipur qe te cohesha.

Wizard

avatar
Admin
Admin
4 Burrat


---
Na ishin nje here 4 buura ne nje lokal qe po flisnin per djemte e tyreneri prej tyre shkon ne wc dhe te tjeret vazhduan biseden njeri thotedjali im ka bere arritje te medha ai mori nje gomisteri e tani ka njefirme te madhe makinash saqe i fali nje shokut te tij nje makine

tjetri djali im filloi me ca aksione te vogla tani ka nje firme te madhe saqe i fali nje shoku cerekun e kompanis

i 3 djali im mori disa apertamente dhe tani ka firme te madhe saqe i fali nje shoku nje apartament

vjen i katerti per ca po flisni

ja per djemte tane kane bere arritje te medha

eeeeeee tha ai djali im eshte sic ithone gei

dhe ka nje parukeri po ca shoke te vete trapa i dhane nje apartament nje makine dhe ca aksione nuk qahem eshte mire

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pacienti


--
Shkon njė person tek doktori, dhe i thotė.

Pacienti:- Doktor, kam problem serioz. sa here qe do pi caj ose kafe,me dhebin syte, nje here i majti , e nje here i djathti. si mund t'ashpjegoni kete?

Doktori;- Teper e thjeshte. Sa here qe te pini caj ose kafe, hiqeni lugen nga filxhani.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kafshet e Pyllit


--
Ishin kafshet dhe po prisnin radhen nefarmaci luani ishte i pari si me i madh vin lepuri i fundit dhe bertethapuni hapuni hap.. kur vete ne fillim i thot luani mba radhen sishoket e godet dhe e hedh ne fund lepuri i inatosur thot praphapuni,hapuni,hap... luani prap e godet. lepuri prap ne fillim dhe ithot do me lesh ta hap farmacin apo te iki fare

Wizard

avatar
Admin
Admin
Plaka Dhe Plaku


---Nje nate plaka dhe plaku shkojne ne dasem. Pasi hane dhe pine vendosinte shkojne ne shtepi.Kur shkojne ne shtepi Plaku njxer celsin per tehapur deren dhe s`po e gjente dot vrimen.Plaka e shikon dhe i thote:HEMOR BURRE EDHE VRIMEN NUK GJEN DOT SA JE PLAK. Plaku qesh nen vete dhei thote:HE MOJ GRUA VER NJE CIKE LESH ANASH CELSIT DHE E SHIKON SI EGJEJ UNE.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Jezusi


---
Zbriti Jezusi ne Milano kishte mare vesh se ishte prish dynjaja. Teparin qe shikon i kerkon nje cigare.Ai i pergjigjet ja ku e ke dyqanin.Takon dhe te dytin po e njejta gje. Thote qeka prish me te vertetedynjaja.
Pas pak takon nje te trete ne nje cep pallati dhe i kerkon edhe ketijnje cigare. Prit ta dredh i thote dhe e pime bashke po thithe me kujdesse te bie ne koke. E pine dhe u ndane. JEZUSI u kthye dhe i tha une jamJEZUSI.
Te thash thithe me kujdes se te bie ne koke

Wizard

avatar
Admin
Admin
Matematika


--
Benin e vogėl e kishin mėsuar prindėrit qė tė llogariste me ndihmėn egishtave. Ai e kishte pėrvetėsuar kėtė metodė aq mirė sa qė kur hyri nėklasėn e parė ishte mė i miri nė matematikė. Gjithmonė llogariste dukei numėruar gishtat e duarve.

Njė ditė mėsuesja iu drejtua:

- Beni, ėshtė shumė praktike kjo metoda jote, por ti duhet tė mėsoshmbledhjen e numrave edhe pa ndihmėn e gishtave. Ngrehu tani nė kėmbė,futi duart nė xhepat e pantallonave dhe mė thuaj sa bėjnė 5 plus 5 ?!

Pa u menduar shum u pėrgjigj Beni: bėjnė 11 !!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Sula


-
Ishte nje burre qe po kerkonte nje tjeter me emrin Sula. Nje dite ai vajti ne nje lokal dhe pyeti:

-Kush eshte Sula ketu?

Tha njeri qe ishte aty:

-Une!

Dhe ky tjetri e qellon dhe zbras nje karikator te terin. Duke vdekur ky qe u vra tha:

-Ta kalla, s'jam Sula!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shoqeria


--
Ne oren e letersise mesuesja e con nxenesin dhe e pyet:

Mesuesja: E njeh Tolstoin?

Nxenesi: Jo

Mesuesja: po Dante Aligerin?

Nxenesi: JO

Mesuesja: po Shekspirin?

Nxenesi: Jo

Mesuesja e revoltuar i thote: "Ulu se ti nuk njifke asnje, kater"

Nxenesi me qetesi ia kthen: "Po mire mesuese e njeh Benin?

Mesuesja: Jo?!

Nxenesi: po Gencin?

Mesuesja: Joo po pse me pyet?!(e habitur)

Nxenesi: "Mire pra mesuese ti ke shoqerine tende ne kemi tonen"...

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ferri


---Vdesin Nano, Bush dhe Toni Blair dhe shkojne ne Ferr. Pas nje kohe ketai merr malli per vendin e vet dhe i kerkojne Djallit te flasin netelefon me vendet e tyre. Hyn Bushi i pari, flet nja 5 minuta dhe kurdel per te paguar Djalli i kerkon 40 mije dollare. Bushi i revoltuar epyet pse aq shume dhe Djalli ja kthen qe ka folur shume larg me USA dhekushton shtrenjte. Me pas hyn Toni Blair, flet nja 2 minuta dhe kur delDjalli i kerkon 15 mije Paund. Blair i revoltuar merr te njejtenpergjigje. Hyn Nano dhe flet nja 3 ore. Kur del Djalli i kerkon 400Leke. Bush dhe Blair te revoltuar pyesin Djallin pse keta aq shtrenjtedhe Nano aq lire. Djalli ja kthen: "Ky i fundit ka pasur telefonatelokale(brenda vendit)..."

Wizard

avatar
Admin
Admin
Lepuri


---
Nje dite nje lepur e kishte ishte dehurdhe e kishte zene gjumi afer nje peme. Aty vijne dy ujq shume te uriturdhe donin ta hanin mirepo ngaqe ishin dy nuk u moren vesh menjeri-tjetrin se kush ta hante dhe u zune me njeri-tjetrin dhe ngordhente dy aty afer lepurit. Dikur zgjohet lepuri kur i kishte dale pija dhei sheh ujqit e ngordhur pasta thote: "Eh edhe une kur dehem nuk di asvet ca bej, dal fare nga kontrolli"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dashuri Doktoresh


--
Nje ēift doktoreh po beni dashuri:

Ai asaj: E dashur dukesh qe je nje gjenikologe e zonja, leviz shume mire.

Ajo atij: Po idashur edhe ti dukesh qe je nje anestezist i zoti, une nuk po ndjej asgje.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Gjirokastriti


--
Cfare ben gjirokastriti kur i digjet shtepia!?

I dergon zile zjarrefikesve!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Tanushka


--
Ne nje repart ushtarak, komandantit i kishin hipur nervat. dite perdite.shkonin tek ai nga 10 ushtare dhe i kerkonin leje per te dale metanushken. nje mengjes komandanti nuk duron me dhe i ve te tereushtaret ne rresht, dhe i pyet!! -KUSH E KA BERE ME TANUSHKEN TE BEJENJE HAP PERPARA
te gjithe ushtaret bene nje hap perpara, vetem njeri nuk e beri hapin. i habitur komandanti e pyet.
-PO TI USHTAR PSE NUK KE SHKUAR ME TANUSHKEN, APOOO NUK TA KA DHENE AJO. UNE JAM TANUSHKA ZOTI KOMANDANT- i pergjigjet ushtarti

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pasqyra


--
Nje familje jetonte ne nje mal. Ata ishin aq tė paditur sa as pasqyren nuk e njihnin.
Nje dite burri i kesaj familjeje gjeti nje pasqyre.Duke pare veten etij ne pasqyre ai thoshte me vete:Se ku e kam pare kete njeri!

Ai mendohet gjate gjithė rruges dhe kur arriti ne shtepi gruaja epyet:Me cfare po merresh dhe ai i thote se po merrej me ceshtje pune.Gruaja ia mori pasqyren dhe duke pare veten e saj tha:Me ceshtje punepo merresh hė! Po kjo ndyresira ketu kush ėshtė!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Qiriri


--
Plaku i thote plakes-"Ec o plake te bejme seks si dikur".

Plaka-Iken ato vite.

Plaku-Do bejme ambjent romantik, psh do veme qirinj.

Dhe therret sherbetorin, nje djale i ri per te mbajtur qiririn.Nderkohe qe pleqte bejne seks sherbetori mban qiririn.Plaku mbaronshpejt dhe i thote plakes:-He a u kenaqe?

Plaka-Me pare mbarove se fillove.

Plaku i thote sherbetorit:-Hipi plakes, ndersa une do mbaj qiririn. Dhesherbetori i hipen plakes dhe bejne seks. Ne fund plaku i thoteplakes:-He a u kenaqe.

Plaka nuk po mblidhte dot veten nga kenaqesia.Plaku i thote sherbetorit:- Ja keshtu mbahet qiriri, jo ashtu si e mban ti !!!!!!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Lepuri


--
Na ishin njehere dy gjahatar dhe kishin dale per gjahe gjate malit, kupapritur njeri prej tyre shef nje lepur dhe gjuan me cifte por nuk evret( lepuri ia mbath). Ia pret tjetri, mire qe nuk e vrave po nuk emorrem vesh ca ishte mashkull apo femer? Ecin rruges duke u zene jomashkull jo femer ku takojne nje bari dhe e pyesin qe mos kishte parendonje nje lepur te kalonte andej?

Po ia pret bariu!

Po a e pe ca ishte e pyesin bariun?

Po tha bariu.

Po he pra ca ishte ia kthejne keta?

Mashkull ia pret bariu.

Po ti nga e morre vesh?

Po ja kur po ikte po thoshte: "te me rruani topet, te me rruani topet"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kali i Hoxhes


---
Shkon njani e i kėrkon Hoxhes kalin. O, Hoxhė a ma jep kalin se po me nevojitet me punu.

Hoxha i thot, jo s'uj me ta dhanė se nuk e kam kalin nė shtepi.

Komshija nja pret, po kali ėshtė nė lamė. Ja pret Hoxha kojshisė, more burr a ma shum po i beson kalit a mue?

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ne Kerkim Te Partnerit


--
Nje grua 80 vjecare vendos temartohet.ajo vendos lajmerimin e saj ne gazete ku kerkohen partnere.Ajothote.jame nje zonje 80 vjecare dhe kerkoje nje partnere po te kesajemoshe.Dua nje njeri qe mos te me ndjeke nga pase,mos te me rrahi dhenje njeri qe te jete i mire ne krevate.Pas 2 dite bije zilja ederes.Ajo hap deren dhe shehe nje sakate pa duar e pa kembe ne karroce.

Ti nuk je ai qe une kerkoje ,i thote ajo?

Po i pergjigjet ai.

Po ti nuk ke krahe i thote ajo?

Po i thote burri,dmth nuk do te rrahe.

po ti nuk ke kembe?

ska problem,se ti kerkon njeri qe mos te ndjeke nga pase.

po ne krevate a je i mire e pyet ajo?Burri ve buzen ne gaze edhe thote.
Po ziles si i rashe une?

Wizard

avatar
Admin
Admin
Tre Shoket


---
Ishin tre shoke. Keto shoke shkojne te gjuajne peshk. Nje nga keto shoke ishte Gagaē.
Keto dy i thojne gagacit kur te dale peshku thuaj peshku dhe ne dohidhemi e do ta kapim. Del peshku dhe gagaci thote: pe pe pe pe pepeshku dhe peshku iken dhe keshtu se kapin dot.
E provuan tre here dhe perseri nuk e kapen. Keto dy shoket thone: kurte thote gagaci pe pe pe pene do te hidhemi e do ta kapim direkt.
Pastaj Gagaci thote: pe pe pe pe ne ate kohe ato hidhen ne uje per te kapur peshkun por gagaci thote:pe pe pe pe peshkaqeni.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Nusja Dhe Burri


--
Pa kalu dy jav persmari

kerkon nusja dham prej ari,

qou moj nuse lidhe qenin

dreta smunem se m zan venin,

qou moj nuse se t erdhi baba

ardht me kam e shkoft me krraba,

qou moj nuse se t erdhi burri

e djegt dreqi me vajguri,

qou moj nuse se t erdh jerani

jerani.. ardht e shkoft si kapedani.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Provimi


--
Dy shoke kishin mbaruar klasen e tete dhe kishin provimin e lirimit,por njeri mesonte mire kurse tjetri mezi kalonte.

I thote ai qe nuk mesonte shokut qe mesonte se hyr ti me perpara dhe kur te dalesh me trego pergjigjet.

Hyn i pari shoku qe mesonte,dhe mesuesja i ben keto pyetje:

kush ka qene diktatori me i madh ne bote?

ai pergjigjet-STALINI,shume mire i thote mesuesja

a i ke mesuar pyetjet e matematikes?

100% thote ai

ku i hedh mbeturinat?

ne kosh te plehrave

Bravo 10 i thote mesuesja.

Kur del nga klasa i thote shokut te tij se ke per te thene STALIN,100%,KOSH TE PLEHRAVE.

Hyn shoku qe nuk ia thonte mesimeve duke bere si i ditur.

E pyet mesuesja:si e ke emrin?

STALIN-thote ai

A je i marre?

100%

Ku i ke mendet?

NE KOSH TE PLEHRAVE

Wizard

avatar
Admin
Admin
1000$


--
Nje burre e nje grua ishin duke bere dush. Papritmas bie zilja e deres, gruaja mbeshtillet me peshqir dhe shkon per ta hapur.
Eshte shoku i ngushte i burrit te saj qe i thote:-Te jap 500€ nese e ulpeshqirin te shikoj pjesen e siperme te trupit, dhe gruaja e ben,
Shoku:-Te jap dhe 500€ po e hoqe komplet peshqirin, gruja i bindet dhe pasi i jep leket shoku i burrit iken.

Kush ishte i thote burri?

Shoku yt i ngushte.-ja kthen gruaja

A ti dha 1000€ qe na kishte borxh?

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi