Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » A e Dini Se..... Kush eshte me debil se nje polic? .............................. (dy polica)

A e Dini Se..... Kush eshte me debil se nje polic? .............................. (dy polica)

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Wizard

avatar
Admin
Admin
Provimi i Shtetit


--
Ishin policat e rinje qe sapo kishin mbaruar Akademine e Rendit dheduhej te benin provimin e shtetit. Ishte radha e proves ne Letersi. Epyet mesuesja e letersise njerin prej tyre-A e njeh ti Naimin, Abdylin,Samiun...

I pergjigjet-Po ti mesuese a e njeh Benin, Gimin Gonin...

-Jo!...

-Epo si ke ti mesuese shoket e tu dhe une kam shoket e mi!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Leter


----Duke udhetuar njeri shkoder tirane me tren ne kohen e xhaxhit e kap perte shkuar ne banjo dhe ne vend te letres higjenike qe nuk kishte merrnje faqe gazete zeri i popullit banjo ishte e zene dhe vendos qe tepriste dhe pak me vone nga brenda thote njeri leter,gris nje cope ngagazeta e ti dhe ja jep nga e qara e deres,perseri pak me vone leter dhejakalon nga jashte,me vone leter dhe hap deren me force dhe thote copene fundit e kam per vete dhe brenda ishin 4 veta qe luanin 5 katesh

Wizard

avatar
Admin
Admin
Premtimet


---
Fatosi bashke me Finon i kishin premtuar popullit ne 97 se do jukthenin parate qe kishin humbur neper firmat piramidale. Per te mbajturprmtinin qe kishin dhene, fluturojne per ne itali dhe takohen mepresidentin Italian. Presidenti italian nuk u jep as nje kokerr leku.
Ikin te Papa edhe ai u thote qe lek nuk kishte; mund ti ndihmonte vetem me ushqime dhe rroba.
Te inatosur qe te dy vendosin te ikin ne kazino te provonin fatin meato pak leke qe kishin me vete,futen ne kazino dhe para nje rruletidiskutonin ate numer qe do vendosnin leket.
Kam nje mendim - thote Tosi- sa here ben dashuri ti Fino ne jave!?
Fino thote tre here ne jave, Po ti Fatos, ai per tu dukur pak me i madh i thot 4 here.
Ok 4 + 3 = me 7 dhe i vendosin 50000000 te shtata, sillet rruleti dhe ndalon te zeroja!!!
Ah sikur te kishim treguar te verteten thone qe te dy do kishim fituar me siguri

Wizard

avatar
Admin
Admin
Engjelli


---Njė familjes i kishte lindur njė djalė mirėpo djali nuk fliste. Pas 7viteve djali tha: " do tė vdesė gjyshi(babai i nėnės)"- dhe ashtundodhi, gjyshi vdiq tė nesėrmen. Pėrsėri djali nuk po fliste. Kur ibėri 9vite ai tha se do tė vdesė gjyshja(nėna e nėnės). Ashtu ndodhi.Kaluan edhe 4 vite tjera e djali nuk kishte nxjerrė fjalė nga goja.Tani ai kishte 13 vjet dhe tha se do tė vdiste babai. Tėrė natėn babainuk fjeti. Tė nesermen erdh lajmi se kishte vdekur njė komshi.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Xhindi


--
Nje cift i sapo martuar po luanin golf ne nje fushe golfi.Kur...papritur topi kaloi fushen e golfit dhe ra ne nje shtepi perdheseaty prane. Te kapur dore per dore u nisen per te marre topin dhetrokiten ne dere. Aty i del nje burre me disa copa vazoje ne koke.Cifti i kerkoi falje duke menduar se incidenti ishte shkaktuar prejtyre.- Ju falenderoj shume ia ktheu burri, kjo eshte dita me e lumtur ejetes sime. Une kisha 20 vjet i futur ne ate vazo dhe ju e thyet.
Dmth une jam nje xhind. Me thoni 3 deshira dhe une do tua plotesoj sahap e mbyll syte, por meqe jam nje xhind kerrnac nje deshire do e mbajper vete. Ne rregull,dhe rane dakort.
Thuaj deshiren e pare tha xhindi.
Une-tha burri dua nje makine luksoze.
U be tha xhindi.
Dua gjithashtu nje pune te rehateshme.
U be tha xhindi.
Tani ishte radha e xhindit.
Une-tha xhindi dua te kaloj nje nate me gruan tende.
Dhe ashtu u be.
Burri u nis per ne shtepi ndersa xhindi hyri brenda bashke me gruan.
I tha xhindi- Sa vjec eshte burri yt?
30- u pergjigj gruaja.
Dhe akoma beson ne xhind ia ktheu ai?

Wizard

avatar
Admin
Admin
Tre Shoket


----Nje tre tre shoke pasi kishin pire ne nje klub vendosin te shkojne tedritat e kuqe.....arrijne aty dhe tek porta ishte nje femer i flasin qeduan tre femra.........vajza u thote qe jemi vetem dy por 1 nga treshoket ishte bere tape dhe vendosen ti japin nje kukull te fryer meajer...........mbasi kishin mbaruar filluan bisedimet thoti i pari ajoe imja ishte italiane se me tha viva il duce.......i dyti thote e imjaishte gjermane se me tha hai hitler....vjen rradha e atij qe ishte beretape dhe thote---e imja ishte magjistare sa fillova ta shtrengoja ajofilloj te fluturoj ne dhome

Wizard

avatar
Admin
Admin
Arome Qepe


--
Nje vajze ishte shume e bukur por kishte nje problem se i vinte trupi era qepe.

Nje dite kur po ecte rruges e ndaloi nje djale dhe e ftoi per kafe.

Pasi pine kafen djali i thote:

-je shume e bukur, fantastike po me vjen keq po nuk mund te takohemi me.

-Pse i thote vajza?

-Sepse ti vjen era qepe.

Nje dite tjeter vajza njihet me nje djale tjeter po pas nje fare kohe dhe ky i thote te njejten gje.

Keshtu vajza vendosi qe ketej e tutje do gjente nje djale qe nuk nuhaste.

Pasi u njohe me nje te tille nje dite dhe dolen per kafe djali i thote:

-Je shume e bukur, shume e mire po nuk mund te vazhdojme bashke.

-Pse? i thot vajza

-Se ti vjen era qepe.

-Po ti nga e dallove?

-Se po me lotojne syte ja kthen djali...

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dhurate Nga Vjehrri


----Vjehrja per te pare se sa e donin tre dhenderit e saj del me secilinprej tyre. del me te parin dhe hidhet ne liqen, kurse dhendri eshpeton. ne mengjes kur u zgjua dhendri pa nje makine tipi i funditdhurate e shkruar:nga vjehrra qe me shpetove jeten.Del me dhendrin edyte dhe hidhet ne det.dhendri e shpeton dhe kur ne mengjes gjen njemakine dhurate nga vjehrra.del me dhendrin e trete dhe hidhet ne oqean.ai nuk e shpeton por e le te mbytet. kur cohet ne mengjes dhendri itrete sheh te oborri i tij nje makine e sapo dale dhe nje shtepi te rete shkruar:Dhurate nga vjehrri.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Imunitei parlamantare


--
E dini se deputeti dhe budallai jane qe te dy me imunitet!?
Dhe a e dini se cila eshte arsyeja!?

-Sepse qe te dy jane te pa pergjegjeshem para ligjit per cfare flasin dhe thone

Wizard

avatar
Admin
Admin
Sfida ndaj Nastradinit


---Nje qytetar i thote shokeve te tij se ishte me i zgjuar senastradini.dhe kishte vendosur tja hidhte kur t'a takonte. S'kaluanshume kohe dhe qytetari e shikon nastradinin ne pazar me nje tufe megomer perpara e ithote ku i con gomeret o babai i gomereve.nastradiniia kthen -paske dale nga rreshti ti biri im, futu futu dhe ti ketu nerresht ploteso numrin.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pushka


----Nje 80-vjecar me emrin Llazar, vete per vizite tek doktori dhe ky ifundit e pyet: -Si ndiheni sot? -Ndihem top doktor, -i pergjigjetLlazari me entuziazem. Para ca kohesh morra nje nuse 18-vjecare dhetani eshte me barre! Si ju duket doktor?! Doktori mendohet pak dhethote: -Me lejoni t'ju tregoj nje perralle. Nje miku im ishte gjyetar izoti, nuk linte pyll pa shkuar. Por nje dite, u nis pak me pak padurimdhe pa dashje, harroi te mbushte pushken. Mberriti ne pyll, dhe ec e eci del nje ari me putra madheshtore! Ky heq pushken nga krahu, i matetariut dhe terheq kembezen! Dhe e di c'ndodh? -pyet doktori. JO! -Ipergjigjet Llazari me padurim. -Ariu bie pertoke i vrare -thotedoktori. -Nuk ka mundesi -thote Llazari, -pushka e tij ishte bosh,dikush tjeter do e kete vrare ariun. -FIKS! -thote doktori.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Vlonjati


--
Nje djal i ri nga vlora martohet me njetropojane pas nje viti martese dhendri shkon ne shtepine e vjerrit icili bente gostine e nipit te prosa lindur, rreth 80 burra ne dhomekalojne nje nga nje dhe e urojne

U BEFSH 100 VJEC DHE VDEKJA TE ARDHTE NGA PLUMBI E TE MARTE DREJTPERDRET NE ZEMER.

pasi i degjoi dhendri nga Vlora i herdhi radha.

E uroi. U BEFSH 100 VJEC VDEKJEN E GJEC NGA PLUMBI, E TE MARTE DREJTPERDREJT NE ZEMER DHE VAFSH NE TE SEMES , SE NA Cmendet!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Qytetari


---Ishte nje qytetar dhe shkon per te ber shpenzime ne qytet,dhe duke ecurshikon ne nje magazin nje kafaz me dy zoq qe njeri prej tyre kendonteshume bukur!dhe shkoi per te pyetur shitsin,sa kushton ai zogu bukur qekendon ne kafaz?I pergjigjet shitsi,jane dy zoq dhe kushtujne 150 Euro!I thot qytetari, un dua vetem ate qe kendon, se ai tjetri vetem rris“ben as gje!I pergjigjet shitsi, ai zogu tjeter qe s“kendon por ishkruan kenget zogut kendon!!!

Wizard

avatar
Admin
Admin
Napoli


--
Nje qytetarit italian gjithmon i thyenin xhamin e makines dhe i vidhninkasetafonin. Nje dite vendos te shkruaj nje leter perpara makines.
"Mos ma thyni xhamin se kasetafonin nuk e kam me.
Aty ku kishte lene makinen gjen nje leter te shkruar.
"S'ka problem se kasetafonin e blejme vete"

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pasardhesi i Luanit


---
Luani ne ditet e fundit te mbreterise se tij vendosi te zgjidhtepasardhesin e tij si mbret te pyllit. Per kete ai i mblodhi te gjithakafshet dhe tha-Kur une te uleras me gjithe fuqine time ajo kafshe qedo ta duroj dhe nuk do largohet do shpallet mbret i pyllit.
Pasi mblodhi fuqite e fundit luani uleriu fort dhe te gjitha kafshet te
tmeruara u larguan me perjashtim te lepurit

Kafshet u kthyen per te pershendetur mbretin e ri te pyllit por pane se lepuri kishte ngordhur nga frika

Wizard

avatar
Admin
Admin
Gjirokastrit


---Nje gjirokastrit i drejtohet nje gazete: Ju lutem mos shkruani me perkurrnacerine e gjirokastriteve se ju betohem qe nuk do e marr megazeten tuaj borxh te komshiu.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shoferi


--
Tre shofere udheonin me makina drejt europes.
Kur u kthyhen i premtuan njeri tietrit qe sdo tregonin asgje nga ato qe benin rruges.
Pas nje dite takohen te tre ne spital pyeten dy te paret ate qe kishte thyer krahet.
Cfare te ka ndodhur?
Pasi mbarova se beri dashuri me time shoqe e pyeta sa lek donte, dhe me rahu aq keq sa me theu krahet.
Po ty iu drejtuan tjetrit....?
Une i dhashe lek dhe i kerkova kusur prandaj me jane thyer kembet.
Po ti qe je koke e kembe i fashuar cfare te ndodhi......?
Pasi bera dashuri me gruan rreth ores 02 00 dikush trokiti ne dere dheime shoqe me tha; dil se me erdhi burri,dhe u hodha menjehere ngadritarja e katit te katert

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pas Vdekjes


--
Disa miq shkojne te nje miku i tyre i cili ishte shume semure dhe sipas dignozes se mjekut do te ndahej shpejt nga jeta.
Njeri prej miqve i afrohet dhe i thote:
Po si mor burr u semure dhe ti me kancer ti qe ishe me i fuqishmi nga ne ?!
I pergjigjet i semuri nuk jam me kancer jam me sida.
Si i thote shoku po mjeket na thane qe je i semure me kancer?!

I semuri i afrohet dhe i thote ne vesh shokut une i semure me kancerjam po them me sida qe kur te vdes une mos ti afrohet njeri gruas time

Wizard

avatar
Admin
Admin
Demokraci Moderne


--
Ne nje ndermarrje shteterore lepurin e ngarkuan hamall kurse ariun engarkuan postier. Lepuri ankohej cdo dite te shefja se punen epostierit mund ta bente me mire kurse hamall mund te ishte ariu, porshefja nuk pranonte. Pas shume perpjekjesh per te kuptuar arsyen,shefja i thote - Lepur ketu tek ne kush duhet te jete drejtor luani apogomari?
- Luani pergjigjet lepuri,
- Epo sa te jete gomari ti do mbetesh hamall kurse ariu korrier.... i thote shefja

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ariu dhe Ujku
Ujku bente shume deme ne bageti.
Ariu mbreti i pyllit donte ta kapte me presh ne dore por nuk mundej.
Mendohet dhe takon dhelpren. E pyet se si te kapte ujkun ne gabim. Ithot dhelpra Takoje dhe pyete: Ku e ke kapelen!? Ai do thot s'mbajkapele dhe ti rrihe.
Takon ujkun dhe e pyet pse nuk rri urte.
Mire po rri zoti ari.
Po kapelen ku e ke?
Ti e di mire qe s'mbaj kapele. Ashtu hajde ketu dhe e rreh.
Kalon nje muaj dhe ujku fillon prap bemat Ariu takon dhelpren dhe i kerkon mendim tjeter per te gjetur ujkun ne gabim.
Pyete per cigare. Ke nje cigare? N.q.s ai te jep pa filter ti kerkoja me filter ai s'ka dhe ti rrihe.
Ashtu u be.
E takon e i thote si je o ujk?
Mire zoti ari.
Shume zhurme po ben nga delet! Fillove perseri!?
Jo zoti ari- pergjigjet ujku.
Mire mire po me jep nje cigare (nderkohe dhelpra e kishte porositur tembante dy lloje cigaresh si shok qe e kishte qe te mos hante prap dru)
Ujku fut duart ne te dy xhepat dhe e pyet me apo filter.
Me jep nje me filter.
Thith cigaren dhe mendohet po ky ku e mori vesh, nuk donte ti shpetonte.
Rri e rri dhe i hedh syte nga koka.
Prap pa kapele ti!? Hajde ketu...........

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dy Budallenj


--Dy budallenj i thone njeri tjetrit per endrat qe kishin pare. I parithote qe dje pashe ne enderr sikur isha ne Amerike, kurse tjetri ithote se kishte fjetur me dy femra nje bjonde dhe nje brune. I pari ithote po mua pse s'me thire, tjetri i thote, une te thirra po ti ishene Amerike.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Treni


--
Nje burre dhe nje grua qe nuk njiheshin po udhetonin ne te njejten kabine treni.
Gruaja ishte shtatezane dhe mezi qendronte ulur. Nga barku i madh imbante pak kembet e hapura.Burri qe ishte perballe pinte duhan dhe eshikonte.
Gruaja nuk duroi dhe i tha:

Te lutem shoko, po deshe fike pak cigaren jo per mua po per ....dhe e drejton doren per nga barku(d.m.th bebi).

Ai burri e fiku cigaren dhe u kthye nga ajo gruaja dhe i tha:

te lutem shoqe po deshe mbylli pak kembet jo per mua po per ...................................

Wizard

avatar
Admin
Admin
Plaku dhe Doktori


--
Nje 90 vjecar shkon tek doktori dhe i thote, nusja ime 18 vjecare eshte shtatzen me femijen tim cmendon ti per kete.
Doktori i thote kisha nje here nje shoke gjuetar dhe nje dite ai delper gjah, por nga qe doli me nxitim nga shpia harroi dhe mori cadren nevend te ciftes, kur doli per gjah dhe pa nje lepur, nje te hequr cadrendhe e vrau lepurin, cmendon ti per kete i thot doktori plakut!?
Mbase dikush tjeter e vrau lepurin i a ktheu plaku.
E po mbase dikush e vrau edhe lepurin tend ia ktheu doktori.

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ne Mesim (Pleshti)


---
Mesuesja i thote nxenesve te gjenin material per kafshet. Prinderit ebenit ishin antikapat dhe dinin vetem per pleshtin. Pasi i meson aishkon ne shkolle. Mesuesja e pyet per qenin.
Ai fillon - Qeni eshte besnik ka 4 kenbe 2 veshe por ka dhe qime. Po pati qime ka dhe pleshta, dhe fillon te flasi per pleshtin.
Mire i thote mesuesja me fol per macen.
Beni:-Macja eshte e shkathet ka 4 kembe 2 sy por ka dhe qime, po patiqime ka dhe pleshta dhe me pas vazhdon te flasi per pleshtin.
Mesuesja e nderpret dhe i thote te flasi per peshkun.
Beni: - Pashku noton ne det eshte i shkathet noton shpejt.
Peshku ka dhe luspa po te mos kishte luspa do te kishte qime. Po te kishte qime do te kishte pleshta...

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ore Kimie


--
Nje mesuese kimie burrin e saj kishte polic.
Nje dite burri i saj shkon ne shkolle per te marr gruan e tij. Mesiminuk kishte mbaruar akoma dhe e gruaja e futi ne mesim qe ta priste neklase.
Ra zilja dhe mesuesja jep detyrat: Sot per detyre shtepi keni ushtrimin7 dhe duhet te gjeni ku shkoji oksigjeni. Polici cohet ne kembe nxjerrpistoleten dhe thote: Rreshtohuni te gjith mbas murit. S'ka per te dalnjeri nga klasa pa nxjerr oksigjenin!

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi