Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » Thjesht Zbavitese :)

Thjesht Zbavitese :)

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1 Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:46 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Parashutat


--
Ishin ne avion greku, italiani, shqiptari dhe amerikani. Udhetonin me avionin e italianit.

Ne kete cast avioni filloi te rezohet dhe nuk ka asnje shpetim, por kishte vetem 3 parashuta .

Greku tha: Greqia eshte djepi i kultures, parashuten e pare do ta mar une.

-Amerika eshte vendi me i zhvilluar ne bote parashuten tjeter do ta mar une- tha amerikani.

Shqiptari u vinte parashutat.

pasi u hodhen keta te 2 kishte ngelur italiani dhe shqiptari.

-Avioni eshte imi prandaj parashuten tjetre do ta mar une. - tha italiani

Gjate kohes qe shqiptari po i vinte parashuten i thote: Me vjen keq qe ngele ketu ishim dhe fqinje.

-Ec o mos e vra mendjen-i tha shqiptari-kam nisur grekun me cant shpine.

2 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:46 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Papagalli Dhe Hajduti


--
Ishte nje here nje hajdut.

ky hajdut ia kishte vene syrin nje vile te madhe dhe qe ishte shume epasur. Kishte bere planet, kishte mare mjetet dhe naten shkoi atje. Porsa hyri ne shtepi degjon nje ze:

-Kujdes zoti po te shikon

dhe ai i tmeruar iken duke menduar se i kishte folur zoti.

Keshtu ndodhi heren e pare, te dyten e me radhe. Nje muaj resht ky hajdut nuk po e vidhte dot.

Keshtu vendosi qe te mos kishte me frike dhe ta kryente vjedhjen. Kurhyri ne shtepi si asnjehere tjeter ndezi driten dhe shikon nje papagallqe fliste.
Filloi qe te fliste me papagallin dhe e pyeti se quhej.

Ai i tha: une quhem cim cimi cimu.

- Kush eshte ai idiot qe ta ka vene kete emer?! -pyeti i cuditur hajduti

-Po ai idiot qe ia ka vene emrin qenit ZOT

3 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:47 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Droga


--
Te 12te apostujt e krishtit mbidhen dhe vendosin te marrin droge

pyesin Gjonin se cfare lloj droge do sillte

Une tha ai do te sjell hash-hash

po ti o pjeter -Une tha ai do sjell kokaine

ne fund pyeten Juden po ti o June c fare droge do sjellesh?

une-tha Juda do sjell POLICINE

4 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:47 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Leo di kaprio ne Afrike


Shkon Leonardo di Kaprio per pushime ne Afrike dhe nje dite i humbet pasaporta.

E gjen nje zezak dhe e merr e fut ne xhep.

Rruges, kete zezakun, e ndalon nje polic dhe i shef pasaporten. Shef aty Leonardon.

I cuditur merr shefin ne telefon:

-O shefo, Titaniku, a u mbyt apo u dogj mer burre??

5 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:47 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Denimi


--
NA ISHIN NJEHERE NJE POLICE, NJE USHTAR, DHE NJE OFICER TE CILET ISHINDENUAR ME VDEKJE. DENIMI I VDEKJES DO BEHEJ ME TRE MENYRA.(PUSHKATIM,ME LITARE, ME KORENT.)

THIRRET I PARI USHTARI, DHE E PYESIN SE SI KE DESHIRE TE VDESESH? PASIMENDOHET AI THOTE: ME LITARE ESHTE SHUME KEQ, ME PUSHKATIM ESHTE KEQ,ME MIRE PO E PROVOJ ME KORENT. PASI FUTET NE KARRIGE ELEKTRIKE FIKENDRITAT,DHE GJYQTARI VENDOS QE TI FALET JETA. DUKE DALE TEK DERA,USHTARI I THOTE OFICERIT ME ZE TE ULET <> DHE OFICERI ASHTU BEN DHE I FALET JETA. POR DUKE DAL TEK DERA AI SHKEMBEHET ME POLICIN DHE I THOTE ME ZE TE ULET<>.DHE GJYQTARI PYET POLICIN SE SI KA DHESHIRE ME VDEK? DHE POLICI THOTE: ME PUSHKATIM ESHTE SHUME KEQ,

DRITE SKA,

ME MIRE ME LITARE.

6 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:47 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
SyZeZa Nga Vlora


--
Nje dite gjate ores se biologjise mesuesja po shpjegonte pjeset perberse te zemres dhe thote:

-zemra ka dy veshore dhe dy barkushe.

Por pa mbaruar mire "Syzejza nga Vlora" thote:

- Me fal mesuese por harrove te thoje se zemra ka dhe dy kembe.

Mesuesja e cuditur e pyet Syzejzen nga vlora se ku basohej per te thene nje gje te tille.

Syzejza nga Vlora i pergjigjet:

- Une kam degjuar gjithmone babin kur shkon te fleje thote: -"HAPI KEMBET ZEMER"

7 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:48 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Topografi


--
Ne nje fshat vjen nje topograf dhe pasi kryen punen ftohet per darkenga nje vajze e re e fshtit,shkojne ne shtepi dhe vajza i thote kam dykrevate nje dopjo dhe nje tek tek dopjo fle dhe une ti ku do flesh?

Ai i thote une do fle tek teku. Ngrihet ne mengjes topografi dhe del neballkonin e shtepise por cte shikoje 10 pula dhe 50 gjela dhe i abiturpyeten vajzen po ci do gjith ata gjela kur kur ke kaq pak pula dhe ajoi thote. 3 jan gjela se te tjeret jane topografe.

8 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:48 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ishin dy cifte,njeri shkurtabiq dhe cifti tjeter normal,shkuan ne hotelper te fjetur perball njeri tjetrit ne dhoma .sa po bėheshin gati perte fjetur degjohet zhurmė nga dhoma e shkurtabiqit duke bertitur 000OOO ooo dhe duroi sa duroi cifti normal dhe shkoi per te pyetur,cfar kemor shkurtabiq dhe ai iu pergjigj kam gjith naten qe po mundohem tehypi ne shtrat.

9 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:48 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shoferi

Ishte 1 njeri dhe kishte ngelur ne Gjirokaster ate nate se nuk kishte makina.

Rugės kalon 1 makine e brigades ,dhe ky i thote shoferit qe: nga e kerugen shoku shofer" dhe ai i tha :ne korēė ndaloj" dhe ku atje e kishterugen, dhe ai e mori kete me vete ne makinė. Ec dhe ec vajten nė Korēė

kur do zbriste ,para se te dilte nga makina shoferi i tha: kė do grushtin apo doren!

ky gjirokastriti ngeli per momentin dhe mendoj qe: ēpati ky ishim mirėderi tani, ky nuk ėshtė mė i fortė se mua po te doje qė te ziet" dhetha me zė plot "Grushtin dua "

shoferi ja kthevi: Aj te na rroje partia me shokun Enver.............

10 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:48 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pleqte

C'eshte nje gje qe ka 2 sy dhe 36 dhembe dhe cfare eshte nje gje tjeter qe ka 36 sy dhe 2 dhembe???

Pergjigje: nje krokodil dhe nje autobus me pleq!

11 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:49 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Bjondet

Nje dite nje bjonde shkon ne maternitet sepse ishta gati te lindte!Mbas shume vuajtjesh dhe dhimbjesh me ne fund arriti tu jepte jete dybinjakeve te mrekullueshem! Mbasi i pa qe ishin dy binjake filloi teqante me te madhe!

Infermjeres i ben pershtypje dhe e pyet : "perse qani? Ju tani jeni nena e dy bebeve shume te bukur dhe te shendetshem."

-E di, thote bjondja, por nuk e di se kush eshte babia i ketij te dytit!!!!!

12 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:49 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Nano Te Klintoni


---
Kishte shkuar Nano ne "Shtepine e bardhe" per t'u takuar me Clintonin.Pasi kthehet ne Tirane u thote bashkepuntoreve te tij se e donte nje WCte arte sikurse te Clintonit. Ata kerkojne gjithandej edhe nuk gjejne.Nano merzitet shume dhe e merr telefonin dhe e therret Clintonin pert'a pyetur se ku e kishte blere. Telefonin e kap e bija e Clintonit dhepyet:

-Kush eshte?

Nano: Jam Fatos Nano, kryeministri i Shqiperise. Ma kalo pak babin tend ne telefon.

- Ne telefon ndegjohet vajza e Clintonit duke thene:" O babi po te therret ai budallai qe te eshte dhier ne SAKSOFON.

13 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:49 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shqiptaret Trrima


---
Nje zviceran degjon nga nje shqiptar i kosoves qe po thoshte se ne meserbin i kemi forcat nje me njezet, dmth nje kosovar vlen sa njezetserbe ne lufte.
I huaji iken dhe ben llogari ne shtepi dhe i thote te nesermen: Ore pollogaria del qe cereku i shiptareve te vene ne lufte dhe ju e pushtonifare sebine.
Ah thote shqiptari, une thashe nje shqiptar vret njezet serbe, se po u bene shume shqiptare vriten me njeri tjetrin.

14 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:49 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dy Shoke


----
Dy shoke femirie takohen mbas kaq kohesh ne nje stacion autobuzi, pershendesin jeri tjetrin:

i pari:" c'ben mņ?!...si je ...mire?"

i dyti i thot:" mire fare...cdo gje ne rregull!"...."poti c'far ke ber ndo nje gje?" " a je martuar?

pergjigjet: " kush une??" "jo!"

i dyti e pyet prap:" po c'far pret?"

i pari:" autobusin!"

15 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:49 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Drrejtori Dhe Shoferi


---
Drejtori po udhetonte me shoferin e tij.

Drejtori i thote shoferit-Ku ndryshon gomari nga shoferi?

Shoferi po mundohej te gjente ndryshimin. Pas nje gjysem ore shoferi dorezohet duke thene se nuk e gjej dot.

Drejtori i thote:Shoferi nga gomari ndryshon sepse kur ngul kembegomari nuk leviz asnje meter, ndersa kur ngul kembe shoferi(kur frenonshoferi)makina leviz disa metra.

Mire-thote shoferi- gjej ti nga ndryshon drejtori nga gomari?

U mundua drejtori te gjente ndryshimin. Pas nje gjysem ore drejtoridorezohet duke thene se mu lodh koka e nuk e gjej dot ndryshimin.

Kot e lodhe koken se nuk keni asnje ndryshim- i thote shoferi.

16 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:50 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Peshkmi


---
Vasili hidhte grepin ne mes te rruges se asfaltuar dhe mbante kallamin ne dore.Aty kaloi nje shok i tij.

-Vasil c'po bene aty?

-Po ze peshk,-thote Vasili

Shokut i erdhi keq dhe i dha 1000 leke,i paska ikur truri mendoi.

Me vone kaloi aty nje shok tjeter i Vasilit.

-Vasil c'po bene aty?

-Po ze peshk,-thote Vasili

Po pse ne rruge zihet peshku mor budalla dhe i dha Vasilit 1000 leke.

Me vone kaloi edhe nje tjeter shok dhe e pyet Vasilin se c'po bente me ate grepin. Vasili i thote: Po ze peshk.

I erdhi keq per "peshkatarin" dhe ftoi te pinin dicka ne lokal.

Pasi moren nga nje birre shoku pyet Vasilin.

-Me thuaj te drejten sa peshq ke zene sot(donte te tallej)

-Ti je i treti thote Vasili

17 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:50 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Martesa


---
Gruaja duke shikuar me shume vemendje certifikaten e marteses,

Burri e pyet : Cfar po Kerkon ?

Gruaja : Daten e skadences

18 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:50 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pierino


---
Nje dite Pierino kthehet nga shkolla dhe i thote se emes:

-ma, sot per pak desh mora dhjete

-more nente?, i thote e ema

-jo mori dhjete shoku im i bankes,pergjigjet ai

19 Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:50 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Gomari Spiun


----Nje fshatar ne kohen e regjimit komunist, po priste dru ne nje pyll dheaty me vete kishte edhe gomarin e tij. Duke qene i lodhur dhe ipakenaqur me pagesen qe i behej ne kooperative, ai kthen njehere kokenmajtas e djathtas dhe pastaj duke pare se nuk kishte njeri, nis teflase me vete; "Mor po kjo partia po na e merr shpirtin. Ne nuk kemibuke per te ngrene dhe punen na e kerkojne domosdo, dhe pagen nuk na ejapin si duhet etj, etj, si keto" Mirepo aty kishte ndodhur njebashkefshatar i tij, i cili, pasi e degjon shkon e spiunon. Te nesermene therrasin te jape llogari per fjalet qe kishte thene. Duke mos diturse kush mund te kishte spiunuar, ai mendon se gjithēka ia kishte beregomari, pasi nuk kishte pare gje tjeter rrotull tij kur kishte folur.Keshtu, pasi shpeton nga akuzat, e merr te nesermen gomarin dhe e nisper ne pazar, me qellim qe ta shese. Te parin qe takon ne rruge, iashet me nje ēmim shume te lire. Bleresi, pasi e mori, filloi temendonte se si ka mundesi qe te ma jape gomarin kaq lire, dhe kthehet ei thote shitesit: "More mos ka ndonje gje qe nuk shkon me kete gomarintend qe ma ke shitur kaq lire"? Ndersa ky e siguron se eshte shume nerregul, por kur ndahen nga njerti tjetri, ky thote me vete: "Tani, kygomar eshte dhe e ka nje difekt, eshte pak spiun"

20 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:51 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pula,Luani Dhe Tigri


---
Ne nje kopesh zoologjik po mburrej Tigri mbi nje peme.
Kur bertas une frikesohen te gjithe.

Luani i kthehet, ti je asgje, kur bertas une ngrijne te gjithe e nuk bejne hap.

Pula qe ishte aty pari u kthehet.

Ju nuk jeni gje fare, por kur teshti une ia krisin vrapit te gjithe.

21 Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:51 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Plaka Dhe Mjeku


----
Nje plake shkonte shpesh te mjeku,nje dite mjeku ishe merzitur dhe ithot plakes: Loke jeni shtatzene, plaka del jashte duke e share mjekun,dhe niset te shkoj tek nje mjek tjeter katin me larte ky i pari epercjelle plaken dhe e thirr kolegun duke i treguar qka i ka thene.

Plaka futet ne zyre te mjekut dhe mjeku fillon ta kontrolloj meseriozitet, pas pak min behet sikur i vjen keq ti tregoj dhe ofshan.
Plaka tregoma o bir q'hall ka lokja, po me vjen keq oj Loke se seshte e zakonshme per moshen tuaj por jeni shtatezene.

Plaka peshperit me vete e habitur: Vakt i keq ka ardhe ska met mi zene bese njeriu as ... vetes

22 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:51 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Gjeli Shqiptar


---
Nje italian mbante pula shume, por kishte vetem nje gjel. Gjeli spo ja dilte mban me gjith ato pula sa nje dite cofi dhe gjeli.
Vendosi italiani me ble nje gjel shqiptar. E blen gjelin dhe e fut ner pula.
Leshohet gjeli neper pula diten e pare. Te nesermen del italiani me pa gjelin, kur e shef te shtrim ne tok.
Eh - thot italiani - cofi edhe ky
Ja pret gjeli - Mas ban za se asht tu kaluar nji skifter e du me kap me .... edhe at.

23 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:52 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Bileta e Trrenit


-----Na ishte njehere nje fshatar qe kurre s'kishte hipur ne tren, shkon testacioni trenit pret blieten dhe e pyet bileta shitesin, degjo i thoteturp eshte po une se di si eshte treni. S'ka gje i thote bileta shitesise ta tregoj une prit aty se po vjen eshte nje gje e zeze dhe nxjeretym, pret fshatari varfer dhe kur shikon nje zezak me puro ne goje enxirte tymin si oxhak ikte neper shina te trenit sa afrohet afer iahipen fshatri ne zverk, i thote zezaku cfare bene ore, ia kthenfshatari ec ec se e kam prere bileten

24 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:52 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ushtaret


----Hyn gjenerali te dhoma ushtareve dhe i thote:per ju kam 2 lajme,nje temire nje te keq,cilen doni me pare? dhe ushtaret :te miren te miren!gjenerali:sot do nderroni mbathjet. ushtaret:URRA!!!!!!!!! po e keqjacila eshte? gjenerali:qe do ti nderroni me nj-tj. Smile

25 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:52 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pijaneci


---
Nje pijanec donte te bente ujte e holle, shkon tek nje pallat dhe fillon.
Siper ne kat te 2te nje grua po hapte tesha ne ballkon, dhe i thote pijanecit: Bobo sa i trashe.
Pijaneci kryn pune dhe i pergjigjet gruas; Faleminderit zonje po per gjatesi si tu duk.

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi