Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » Thjesht Zbavitese :)

Thjesht Zbavitese :)

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 3]

26 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:53 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Pula


---
Shkon njeri ne nje restorant dhe porosit per te ngrene. Kur filloi tehaje,i flet kamarierit dhe i thote: Mund te ma nderrosh pak kete pulenqe kam ne piate?
Pse cfare ka?- ia kthen kamarieri, - Po me ha patatet e skuqura...

27 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:54 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kafshet


--
U mblodhen te gjithe kafshet e pyllitedhe vendosen qe te bejne nje WC te perbashket ku te gjithe mund tekryenin nevojat personale ne menyre qe te mos ndotnin pyllin edhe u thau be. Ēdo muaj te gjitha kafshet mblidheshin edhe diskutonin nesekishte ndonje verejtje per WC, a e pastronin WC apo jo edhe plot gjerate tjera. Si kryetar ishte Luani. Luani ngrihet me kembe edhe pyet nesendokush ka ndonje shqetesim rreth kesaj WC te re. Lepuri si i friksuarngre doren edhe thote:

- Me... me.... leje

- Po, i thote Luani, -fol o Lepur.

- Shoko, i thote lepuri, - Xhaxhi Ariu jo vetem qe nuk e ben ne vrime po na perdor edhe si lecke per te fshire by*en...

28 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:57 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Veza


-
Pyetja:Ē'fare ben pula kur ha ēokollate?

Pergjigja: Bėn veze kinder

29 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:57 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Bamiresia Italiane Dhe Shqipetare


--
Nje italian dhe nje shqipetar takohen ne Milano. Shqiptari pyet italianin: Si beni ju bamiresite?
- Bejme nje rrethor dhe i hudhim leket ne ajer leket ce bien ne rrethori mbajme per vete ato jashte rrethorit i jap per bamirsi.
Italiani pyet shqiptarin po ju si i beni bamiresite?
Edhe ne bejme nje rrethor dhe i hudhim leket ato qe ngelin ne ajer i japim per bamiresi ato qe bien ne toke i mbajme per vete.

30 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:58 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Kafshet


---
Ne nje fushe futbolli loznin kafshet e medha me kafshet e vogela.Kafshet e medha ishin elefanti ariu xhirafa etj. Kafshe te vogela ishinmilingona karkalesi etj.
Pjesa e pare e ndeshjes shkoi 10 me 0 per kafshet e medha.
Trajneri {lepuri} ne pjesen e 2-te futi shumkembeshin ne vend te milingones dhe ndeshja perfundoi 11 me 10.
Elefanti nevrikoset dhe shan lepurin dhe mbasi e shan e pyeti.
Perse e fute shumkembeshin ne pjesen e dyte, prite qe te lodheshim ne?
Lepuri me te gjithe urtesine e tij pergjigjet.
Te gjithe pjesen e pare une po i lidhja kepucet!!!!!!!!!!

31 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:58 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Fshatari


--
Nje fshatar shiste veze me 20 leke kilen. Nje dite shkon nji burre perte blere dhe kur merr vesh se me sa leke ishte kilja i kerkonefshatarit qe te blente nje kile me 10 leke por fshatari nuk pranoj.Ivendosur burri i kerkon dhe 2;3 here te tjera qe ti blente me 10 lekekilen.I nervozuar fshatari i mbledh vezet i hipen gomarit dhe kthehetne fshat. Gjate gjithe rruges burri e ndiqte nga pas me biciklete dhe ithoshte per cmimin. Kur arriti ne fshat fshatari vendos tia japi me 10leke. Burri nxjerr nga xhepi 20 leke dhe pret qe fshatari ti kthejkusurin.

FSHATARI-Me vjen keq s'kam kusur te te kthej

BURRI-S'ka gje me buurri i dheut se sprishemi per 10 leke

32 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:58 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Po Tani Car ?


--
Ishte nje here nje amerikan ne afrike, dhe nje dite prej ditesh duke kaluar ne njerin cep te shkretetires pa nje pa dy humbet.
Nuk kalon as dhe nje ore kur mbrapa tij shfaqet nje fis kanibalesh tecilet filluan ta ndjekin. Ky i gjori nga frika ia fut vrapit eh ketu eeh atje derisa takon nje urith, dhe ashtu i lodhur i qan hallit urithit
O vella care te bej? do ma bejne nenen.
-Urithi i qete i thote :s'ta kane bere akoma, mos e vrit mendjen farekur te vij fisi ketu ai qe mban ne koke kapelen me madhe(kapoja) bjerime nje gur ne mes te ballit.
Pa kaluar 10 min me te ardh fisi i kanibaleve amerikani merr nje gurdhe qellon kapon. Kthehet nga urithi dhe e pyet: Po tani cfare?
Tani ta bene nenen, se u vrave kapon.

33 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 4:58 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
2 Budallenjt


--
Kishin qene dy budall edhe luajshin letra

Njeri i merr letrat dhe i thot shah mat

Pastaj ja pret ai tjetri o budall nuk po luajme futboll ne!

34 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:01 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
3 Budallenjt


--
Kishin qen njeher tre budall dhe vedosen se cili po ia qellon se qka do te bjen neser i pari:neser do te bjen 2 metra borė

i dyti:neser do te rrezoj dielli me temp.40 grad celsius

i treti nuk fol asgje dhe kta te dy po e pyesin qfar po mendon ti itreti une po mendoj se si do ta hekim neser gjith at bor ne gjith attemp.

35 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:02 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Papagalli


--
Ishte nje zoteri dhe qe i vogel jetontebashke me nje papagall. Papagalli ishte bere pjese e jetes se tij. Pasdisa vitesh, papagalli filloi te dobesohej shume. I shqetesuar, zoteriashkoi tek veterineri, i cili pasi e vizitoi papagallin i sugjeroizoterise se papagalli kishte nevoje per te bere seks, ne te kundert aido te ngordhte.

Zoterise i shkoi mendja tek komshia sepse ajo kishte nje "papagalleshe".

Ai duke lene deren e shtepise hapur, i thote komshies per planin e tij,ndryshe papagalli i tij do te ngordhte. Ajo nuk pranoi qe ne fillim,zoteria i ofroi 100$,200$,300$ por ajo nuk pranoi derisa me ne fundpranoi vetem per 500$, nderkohe papagalli degjonte te gjithe biseden.

Me ne fund, zoteria i vendosi te dy papagallet ne nje kafaz. Duke ubere kurioz se cfare do te ndodhte, e le deren pak hapur per tipergjuar.

Papagalli mashkull i thote femres: te dua nudo se kam paguar 500$.

36 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:02 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Papagalli


---Diku ne nje qytet ishte nje burre qe kishte nje papagall qe fliste poama fliste shume dhe sa here qe i zoti shkonte ne pune papagalli merrte gjithe diten njerez ne telefon duke u tallur me to.Ne fund temuajt te zotit pa fulur fare vete i vjen llogaria qimet e kokes.Idyshimte kontrollon papagallin dhe shikon te paparen gjithe ditenpapagalli ne telefon.Izoti e kap dhe i thote po te zura dhe nje here dote gozhdoj per 200 vjet.Papagalli si menēur e provon perseri dheatehere i zoti e gozhdon ne mure.Duke ndenjur i varur papagalli shikonperballe Krishtin dhe e pyet sa vjet ke qendron aty ti dhe ai ipergjigjet 2000 vjet bo-booo.... thote papagalli ēfare i paske punuartelefonit ti...

37 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:02 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Miu Dhe Elefanti


--
Miu dhe elefanti shkuan per pushime ne plazh. Diten e par u lane gjithediten ne det. Te nesermen ngrihet MIU nga gjumi dhe nuk po i gjenterrobat e banjos. Kerko andej, kerko ketej por nuk po i gjente ne tenjejten kohe shikon elefantin duke u lare ne det dhe i thot.
O elefant dil pak nga uji
Cfare thote elefanti dhe del nga uji.
Jo jo asgje por desha te shoh se a mos i kishe marre ti breket e mija.

38 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:02 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Ne nje ore te matematikes mesuesja i pyet nxenesit per nje probleme: Nenje peme jane tre zogj, gjahetari vru nje zog, sa zogj mbeten ne peme?Beni i pergjigjet me nxitim, asnje mesuese se edhe te tjeret u larguannga frika. Mesuesja i thote jo mbeten dy, por megjithte me pelqenlogjika jote. Beni gjendet ngushte dhe ne oren tjeter te mesimit e pyetmesuesen. - Mesuese, ne nje stol jane ulur tre gra, te treja jane dukengrene nje akullore, e para e lepin akulloren, e dyta e fut gjysem negoje, kurse e treta e fut akulloren te gjithe ne goje. Cila nga tetreja grate ishte e martuar, mesuese. -Sigurisht ajo qe e fut akullorente gjithen ne goje. - Jo, pergjigjet Beni, ajo qe kishte unaze negishte, por megjithte me pelqen logjika jote.

39 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:02 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Celulari


--
Nje shqiptar ishte ne nje mbledhje me ca shkencetar te huaj.

Ēohet shkencetari amerikan dhe thote: ne germuam 50 m nen toke dhegjetem kabllot e telefonave kjo do te thote se te paret tane perdornintelefona,
Ēohet shkencetari italian dhe thote edhe ne germuamu 50 m nen toke dhegjetem kabllot e telefonave kjo do te thote se edhe te paret taneperdornin telefona, cohet shqiptari dhe thote ne germuam 50 m dhe nukgjetem gje germuam 100 m nuk gjetem gje kjo do te thote se te parettane perdornin celularet........

40 Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:03 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Familja e Gomarit


---
Ne sheshin e qytetit ndodhi nje aksident dhe te gjithe njerezit umblothen rrotull te shikonin. Nje polic donte te merrte vesh c'ndodhithe thirri;

-hapuni,hapuni vetem njerezit e familjes te rrine.

-te gjithe u hapen

kur hyn polici shikon gomarin e aksidentuar.

41 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:03 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Hajduti


---
Nje polic po ndiqte nje hajdut me vrap. Pas 1 ore e kapi i vuri prangat dhe u ulen poshte nje peme te shplotheshin.

Hajduti e pyet: -Ku do me cosh?

Ne dege i thote polici

Amane more une mezi po rri ketu poshte ne rrenje , e jo me te hipe ne dege.

42 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:03 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Dy shoket


----Ishin dy shoke dhe u takuan ne rruge.I thote njeri tjetrit ku po shkon?Nuk edi ju pergjigj. Po ti ku po shkon? Nuk e di u pergjigj tjetri. Emire dalim ketej se i bie me shkurt

43 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:03 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Tek Stacioni Trenit


--
Tre shoke po i afroheshin stacionit te trenit dhe pane qe treni sapo unis. filluan te vraponin te tre dhe 2 arriten te hipnin ndersa njeringeli ne toke! ky qe ngeli ne toke filloi te qeshte me te madhe saterhoqi vemendjen e te gjitheve, mbante barkun me dore dhe sa nuk pobinte ne toke nga te qeshurat. i afrohet nje burre dhe i thote: " c'kaper te qeshur ketu, aq me shume kur ty te iken shoket dhe treni!!??"

i priti ky: " po mor lalo por isha une ai qe duhej te hipja ne tren e jo ata, ata vetem sa po me percillnin per ne stacion!!!"

44 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:04 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Truri


--
Nje burre, vete vizitohet pasi kishte probleme ne tru. Doktori i thotese gjendja e tij eshte shume e rende,dhe se duhet te zevendesojnetrurin.
Ai e shoqeron ne nje dhome e madhe,plot me frigorifera ku ne to kishtetru. Doktori ia tregon me dore dhe i thote: Ketu ke tru femre dhekushtojne 500 euro, ndersa ketu ke tru mashkulli dhe kushton 1000 euro.
Pacienti i cuditur pyet doktorin: Pse truri i mashkullit eshte me i shtrenjte se ai i femres?

Doktori: sepse Truri i mashkullit eshte i paperdorur. Smile

45 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:04 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Grate Angleze


---
Ishin dy gra angleze te martuara me dy angleze, shoke te dy palet. Njefundjave te 2 grate vendosen te dalin nje mbremje pa burrat ne disko.Nga ora 4 e mengjesit vendosin te kthehen ne shpi. Rruges per neshtepi, afer nje varreze ju shpeton cici po skishin vend ku ta benin.
Ndalin makinen dhe vendosin te hyjne ne varreza te kryejne punen. Nefund skishin me cte fshiheshin keshtu qe njera perdori breket e vetadhe tjetra perdori nje buqete lulesh te nje varr aty prane.Te nesermenburrat e tyre takohen dhe bisedojne te alarmuar. I pari: I dashur nuk edi cka ndodhur mbreme me grate tona por gruaja ime erdhi pa breke neshtepi.I dyti: Ty ste ka ndodhur gje hic mor mik - i thote; Gruaja imekishte te ngjitur ne prapanice nje afishe ku shkruhej: "Do te tekujtojme perjete dhe me dashuri, Zjarrefiksat e Strauthstonit"

46 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:04 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Shoket


Na ishin tre shoke,njeri nga shoket u lidhe me nje femer dhe gjithditen e kalonte kohen me te. Pas disa kohesh takon shoket e tij ,dheshoket e pysin humbe mbas nje femre more ishkret.

Degjoni jua kthen ky, per shoket jap jeten_ por per femrat jap te gjithe shoket.

47 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:05 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Lopa E Smure


--
Curi kishte Lopen e semure, duke e cuar te veterineri me e vizituatakon ca vajza qe po prashisnin grure njera nga vajzat thote: A tallemiedhe ne me Curin nje here se ai gjithmone tallet me njerz. Dhe njeranga vajzat qe ishte si me e shkathet i thote: He Curo ca te ka Lopa akerkon dem a c'fare ka.
Curi i thote ( RRINI MOJ VAJZA SE NUK KA MEND E TUAJA LOPA IME).

48 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:05 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Gruja


--
Dikush e sinjalizon burrin se gruja e tij asht me dashnorin. Burri merr dy pistoleta ne te dyja durt edhe vrapon te shpia.

Shperthen deren e joshtme, deren e gjumit, edhe i drejtohet dashnorit te grus.

Te kisha myt dekun me ba mos me i pas duret e xanuna

49 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:05 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Birra


--
Nje nat, burri vjen i dejun,edhe e thrret grun prej pengeres.Ma hell moj cilcin me hap deren

Gruja i hell cilcin edhe emyll pegeren.

Kolon nje ore e burri nuk po vjen mren.

Gruja bertet !ca dreqin je tu baBurri pergjigjet! Po ti me ke hell cilcin moj ,po nuk me ke hell bire me e fut cilcin

50 Re: Thjesht Zbavitese :) prej Mon Sep 16, 2013 5:05 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
Viagra


--
Nje grua shkon te farmacisti dhe i thote qe burri saj nuk do te beje dashuri.
Farmacisti i jep viagra dhe i thote qe tja hedhi burrit te pjata e gjelles. Gruaja shkon ne shtepi dhe gatuan spageti.
Vjen burri ne shtepi dhe futet ne banjo,ndersa gruaja ja hedh viagrente pjata,e perzjen,dhe pret me padurim. Sapo burri ngul pirunin e parete gjithe spagetit ngrihen ne kembe!!!

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 3]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi