Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » humor

humor

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 4]

26 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:29 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Plaku dhe derri
Tek merkata e gjese se gjalle ishte nje plak me nje derrkuc te majmur. Kalon aty nje zoteri dhe e pyet .
-Me fal por me se e keni ushqyer kete derrkuc qe eshte kaq i majmur ?
-Me c'te mundem . E ve te haje ne plehra dhe mbeturina te cdo lloji . Sa me shume ha plehra aq me shume majmet e i shkelqen qimja, - pergjigjet plaku
-Ouuuuu ?! 1.000 leke gjobe !
-E pse , pyet plaku.
-Une jam i WWF (shoqata boterore per mbrojtjen e kafsheve ) dhe te gjobis per keqtrajtim .Dhe plaku paguan gjoben .
Te nesermen e njejta histori ....Kalon nje tjeter zoteri dhe e pyet se me cfare e ushqente ate derrkuc qe ishte majmur aq shume .
-Po me thene te drejten , i thote plaku , -i jap nje pjate makarona me salce si pjate te pare dhe te dyte biftek ose peshk sipas dites . Me ne fund nje embelsire nga ato qe ben gruaja ime se i pelqejne shume .
-1.000 leke gjobe ! Une jam i shoqates nderkombetare per zhdukjen e urise ne bote. Ne perpiqemi t'u sigurojme nje cope buke popullsise se botes se trete dhe ti na i jepke derrit gjithe keto te mira .
Dhe paguan i shkreti xhaje.
Te nesermen e njejta histori. Kalon aty nje zoteri dhe e pyet se me se e ushqente derrin qe ishte aq i bukur dhe i majmur .
Plaku mendohet dhe me ne fund i pergjigjet :
- Mjes per mjes i jap derrit kai 1.000 leksh edhe ble ca ti kete qefi vete .

27 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:31 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Ushtari, Oficeri dhe vajza
Ne nje tren, ne nje kabine jane ulur nje ushtar dhe oficeri i tij, perballe nje gruaje ne moshe dhe mbeses se saj.
Ushtari dhe vajza e re ja ngulin syte njeri-tjetrit kohe pas kohe por asnjeri nuk flet.
Papritur treni kalon neper nje tunel dhe ne erresire nje puthje dhe nje shpulle e forte degjohet, por pas tunelit perseri qetesi.
Gjyshja mendon: Mbesa ime veproi si duhet dhe mbroi dinjitetin e saj duke i rene ushtarit qe e puthi.
Oficeri mendon: Shpulla ishte e forte dhe akoma fytyra me pervelon por vajzes i falet nqs me ra padashje ne vend te ushtarit.
Vajza mendon: Me vjen mire qe ushtari mori guxim dhe me puthi, por dhe gjyshja veproi mire qe i ra atij.
Ushtari: Vajzen e putha, oficerit ja rrasa sa m'hongri dora, e luajta mire kesaj rradhe.

28 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:32 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Polici ne sherbim
Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg?
Deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
- Ku ishe? -polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin.

29 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:33 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Ndeshja e Boksit
Elefanti dhe papagalli ishin ne ring per tu ndeshur, po elefanti e kishte per ulje me u ndesh me papagallin, dhe keshtu filloj ndeshja e pare. Elefanti e kapi papagallin me hunde dhe e perplasi per toke dhe papagallit i rane puplat ne toke. Ndeshjen e dyte elefanti beri te njejten gje, po papagallit kesaj radhe i rane te tera puplat ne toke. Elefanti e pa gjendjen dhe nisi te iki, po papagalli u acaru dhe filloj te shaje:
- HAJDE KETU MORE, TANI UNE U ZHVESHA PO IK TI ??!!

30 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:35 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Nje burre kur dilte nga shtepia perdite, shikonte tek shtepia perballe nje burre tjeter qe lante me uje te fresket murin.
Nje dite i tha se perse e lante ate murin.
Ai iu pergjigj....
Nuk po e laj por po e freskoj, sepse me ka thene doktori se vendin ku e kam vrare koken ta freskoj mengjes per mengjes.

31 Re: humor prej Sat May 26, 2007 9:40 pm

Klodi1986


Admin
Admin
Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur vendin ku e ka fshehur shkruan aty:
"Beqoua nuk ka fsheh thesar kėtu."
Kalojnė ditėt dhe Bequa kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por sheh tė shkruar sipėr :
" Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa".
-----------------------------------------------------------
Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh. Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: "S'fitove gjė?"
- Hajduti duke qeshur: "-Kėsaj here i shita me ēmimin qė i mora.
------------------------------------
Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qėndror nuk llaf pa thėnė pėr albitrin: " Albitėr i shitur, padrejtėsi..." Sa tė gjej rastin do ti fus nje shkelm b...
Trajneri duke i rėnė supeve..: "Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo..."
-------------------------------------------------------
Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė:
Njėri thotė: - Babi im pasi hedh shigjetėn vrapon dhe e kap e kap pa arritur nė shėnjestėr.
I dyti: - Babi im gjuan me pistoletė dhe e kap plumbin pa arritur shėnjestrėn...
I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo. Babi im ėshtė mėsues, megjithėse puna i mbaron nė orėn 4 vjen nė shtėpi qė nė 1.

-----------------------------------------
Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e ėma fillon tė bėrtasė.
Bobo..c'tė ndodhi, ndonjė aksident?
- Jo ..e ka fajin magjistari.
- Cili magjistar
- Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt.
- A maskarai...
- Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė...
--------------------------------------------------
Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku.
E jėma:
"Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte.
Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve
"Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem."
Beni ngrihet nė kėmbė e thote
"Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"

32 Re: humor prej Sun May 27, 2007 11:56 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
ne rajon digjet llamba dhe policet qe ishin ne sherbim do ta nderonin shkojne blejne llamben
Ne kohe, kur do ta nderonin llamben
vene nje tavolin dhe shtrojne nje gazet mbi te, ai qe do hypte te nderonte llaben thote hiqe gazeten se hypi dhe pa gazet

33 Re: humor prej Mon May 28, 2007 10:20 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
ne pylle do hapej nje market i ri dhe dita e pare qen te gjitha gjerat falas dhe gjithe kafshet e pyllit ishin cuar per te zene radhe marketi do hapej te henen dhe marketi hapej ne oren 8 00 ngihet leputi ne megjes dhe shkone per ne market shikone
gjithe kafeshet e pyllit ne radhe perpiqet te kaloje kafshet nja nga nje dhe shkone para ariut he i thote ariu une kame qe ne 6 te megjesit ti do te kaloshe para meje i fute nje grushe dhe e fluturone lepurin 10 m large nejse kalone dhe ariun me pak veshersi dhe del para tigrit he i thote tigri une kame qe ne 6 30 te megjesit ti do te kaloshe para meje i fute nje tiri dhe e hedh 12 m lare po shkonte ora
7 45 dhe per nje cerek ore do te hapej marketi nejse kalone dhe tigrin dhe shkone para luanit he i thote luani une kame qe ne oren
6 00 dhe ti do te kaloshe para meje nje i fut luani dhe e hedh 15 m large vajti ora tet dhe cohet lepuri dhe shkudnet dhe thote nuk po e hape marketin as sote

34 Re: humor prej Mon May 28, 2007 10:23 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
nje cune pyet nje xhaje o xhaje sa eshte ora 3000 lek kile e peshkut i thote xhaja djali o xheje ora thote djali prap xhaja 3000 lek kile e peshkut
cuni o xheje ti ske rjedhur po ke pjerdhur
mu be vone tha xhaja se nuk more ti peshk

35 Re: humor prej Mon May 28, 2007 10:26 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
ne nje tren nje fshatari i kishe hubur gomari dhe kur po e kerkonet hyne
tek dhoma e nje cifti ne ate momen hyne cifit ne dhome dhe fashtari
per mos ta per cifti futet poshte krevatit dhe djali per ti bere qefin vajzes i thote me syte tu une shikoje gjithe boten
del fshatari nga poshte krevatit dhe thote po gomarin time ma ke pare gje

36 Re: humor prej Mon May 28, 2007 10:30 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
nje prifte po ngiste bicikleten pa duar nje polic e shikone dhe i thote gjobe i thote se po nget bicikleten pa duar i thote prifti po mua ma drejtone bicikleten zoti gjobe i thote polici
se ke hypur dy veta ne biciklet

37 Re: humor prej Thu May 31, 2007 12:16 pm

Besi


operator/e
operator/e
policet dy police para pasqyres :i thote njeri nga keta tjetrit shiko qenkan dy koleget tane shkojme ti takojme dhe niset ndalo i thoye ky tjetri se po vine vete ata kis

38 Re: humor prej Thu May 31, 2007 12:23 pm

Besi


operator/e
operator/e
njeri ne dimer meqe po udhetonte me motorr e kishte vesh xhupin ne krahe te kundert pjesen e prapme e kishte vesh nga para dhe pjesen e zinxhirit nga mbrapa qe mos te ftohej nga era ne nje kthese del nga rruga dhe bie ne ate kohe kalon nje makine policie dhe ndalojne per ta ndihmuar njoftojne dhe nje ambulance kur vine doktoret e gjejne ne gjendje te rende dhe pyesin policet se ne cfare gjendje ishte kur kishin shkuar policet i thote njeri nga keta kur erdhem ne ishte mire po sa i cuam koken ne vend u be keq fare:D

39 Re: humor prej Thu May 31, 2007 12:32 pm

Besi


operator/e
operator/e
homoseksualet:dy homo po udhetonin naten me avion aty nga mesi i nates i thote njeri nga keta tjetrit do ta bejme :jo i thote ky se ka njerez: keta po flene i thote ky: jo jo i pergjigjet prape ky :dhe per ti mbushur mendjen ketij ky qe po flinin njerizit ngrihet ne kembe dhe me ze te larte thote ka ndonjeri ndonje cigare:nuk pergjigjet njeri:e shikon po flene i thote shokut:dhe fillojne bejne dashuri te dy:afer mengjesit del stjuardesa per te kontrolluar pasgjeret:dhe shikon njerin qe mbante doren te dhemballa:ca ke i thote vdiqa nga dhemballa ja kthen ky:po pse nuk erdhe te merrje ndonje aspirine apo ndonje qetesues i thote kjo:ca thua ja kthen ky ketu njeri nje cigare kerkoi dhe i shqyen b......bom

40 Re: humor prej Fri Jun 01, 2007 12:48 pm

Besi


operator/e
operator/e
kush e gjen cfare kane te perbashket femrat dhe delfinet?

41 Re: humor prej Sat Jun 02, 2007 12:11 pm

Besi


operator/e
operator/e
femrat dhe delfinet e mbajne veten per inteligjente

42 Re: humor prej Sat Jun 02, 2007 12:13 pm

Besi


operator/e
operator/e
cfare i thote mullaqja e majte te djathtes kur bisedojne:bobo cfare ere ne korridor:oops:

43 Re: humor prej Sat Jun 02, 2007 12:19 pm

Besi


operator/e
operator/e
cfare gjen brenda nje hunde te paster?shenjat e gishterinjeve:D

44 Re: humor prej Sat Jun 02, 2007 12:21 pm

Besi


operator/e
operator/e
cfare ka te perbashket VIAGRA dhe DISNEYLAND?pret dy ore per te bere nje xhiro dy minuteshe:)

45 Re: humor prej Sat Jun 02, 2007 12:24 pm

Besi


operator/e
operator/e
e dini kush eshte gjeja qe per 5 minuta ta fut per 9 muaj?rregjistrimi per ne shkolle

46 Re: humor prej Sun Jun 03, 2007 9:28 am

Akili

avatar
Moderator
Moderator
na ishin dy shoke njeri qe mesues dhe tjetri punonte ne buqesi po mesusei nje femi qe kishte e kishte me shkolle bujku 7 femije qe kshtie i kishte ne buqesi dhe
pyet mesuesin si shpjegohet ti nje femi ke dhe eke me shkolle une kame 7 dhe as nje me shkolle
degjo i thote mesuesi se ka nje stile per te bere femije me shkolle kure te vi momenti qe ti te kaloshe ne orgazem triqu pak mbara ok thote bujku
shkone ne shpi dhe i thote gruas
grua hajde se do bejm nje femi me shkolle po si thote gruaja hajde se ta tregoje une thote buri
filluan te benin sex dhe kur po harinte ne momentin e orazmes nuk u troq dote mbrapa si i tha mesusei dhe kure mbaro pune tha hajde dhe ti i teti ne buqesi

47 Re: humor prej Sun Jun 03, 2007 11:43 am

KL@REN$


operator/e
operator/e
te shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhvesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam..nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua un...OH I DASHURI IM SAPUN

48 Re: humor prej Sun Jun 03, 2007 11:51 am

KL@REN$


operator/e
operator/e
Pas zjedhjeve te korrikut Berrisha dhe Bode vendosin te festojne ne nje pub dhe pasi kishin kaluar pak kohe para ture shfaqet njue vajze nudo duke bere striptize dhe ne njeren kofshe kishte tatuazh Berishen dhe ne tjetren Boden, ore i thot ky i dyti pa shiko ne njeren kofshe jam un dhe ne tjetren ti, kam kohe qe e shoh i pergjigjet Berisha, por spo kuptoj ai ne mes mos eshte gje NANO

49 Re: humor prej Tue Jun 05, 2007 2:09 pm

Besi


operator/e
operator/e
gruaja i dashur me thuaj dicka te embel:burri:te zente poshte nje kamion plot me sheqer

50 Re: humor prej Tue Jun 05, 2007 2:13 pm

Besi


operator/e
operator/e
jepi i dashur keshtu jepi dhe pak me shume shtyje me fort hajde i dashur hadje ok ndalo e ke parkexhuar shume mire i dashur

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi