Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Koha e lire dhe shoqeria » Kuriozitete » 10 ushtritė mė tė fuqishme nė botė!

10 ushtritė mė tė fuqishme nė botė!

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 10 ushtritė mė tė fuqishme nė botė! prej Mon Sep 16, 2013 6:00 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin

Renditja e ushtrive mė tė fuqishme tė botės dhe parametrat pėrkatėse, duke nisur nga vendi i 10-tė.

10. Brazili
Indeksi i forcės: 0.6912
Buxheti ushtarak nė dollarė: 31.576.000.000
Ushtri aktive: 371.199
Fuqia punuese: 104.700.000
Gjithsejtė fluturake: 822
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 106

9. Italia
Indeksi I forcės: 0.6838
Buxheti ushtarak nė dollarė: 31.946.000.000
Ushtri aktive: 293.202
Fuqia punuese: 25.080.000
Gjithsejtė fluturake: 770
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 179

8. Koreja Jugore
Indeksi i forcės: 0.6547
Buxheti ushtarak nė dollarė: 28.280.000.000
Ushtri aktive: 653.000
Fuqia punuese: 25.100.000
Gjithsejtė fluturake: 871
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 190

7. Gjermania
Indeksi forcės: 0.6491
Buxheti ushtarak nė dollarė: 43.478.000.000
Ushtri aktive: 148.996
Fuqia punuese: 43.620.000
Gjithsejtė fluturake: 925
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 67

6. Franca
Indeksi i forcės: 0.6163
Buxheti ushtarak nė dollarė: 58.244.000.000
Ushtria aktive: 362.485
Fuqia punuese: 29.610.000
Gjithsejtė fluturake: 544
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 180

5. Britania e Madhe
Indeksi i forcės: 0.5185
Buxheti ushtarak nė dollarė: 57.875.170.000
Ushtria aktive: 224.500
Fuqia punuese: 31.720.000
Gjithsejtė fluturake: 1.412
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 77

4. India
Indeksi i forcės: 0.4346
Buxheti ushtarak nė dollarė: 44.282.000.000
Ushtria aktive: 1.325.000
Fuqia punuese: 487.600.000
Gjithsejtė fluturake: 1.962
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 170

3. Kina
Indeksi i forcės: 0.3351
Buxheti ushtarak nė dollarė: 129.272.000.000
Ushtria aktive: 2.285.000
Fuqia punuese: 795.500.000
Gjithsejtė fluturake: 5.048
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 972

2. Rusia
Indeksi i forcės: 0.2618
Buxheti ushtarak nė dollarė: 64.000.000.000
Ushtria aktive: 1.200.000
Fuqia punuese: 75.330.000
Gjithsejtė fluturake: 4.498
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 224

1. SHBA
Indeksi i forcės: 0.2475
Buxheti ushtarak nė dollarė: 689.591.000.000
Ushtria aktive: 1.477.896
Fuqia punuese: 153.600.000
Gjithsejtė fluturake: 15.293
Gjithsejtė mjete lundruese tė marinės detare: 290

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi