Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Koha e lire dhe shoqeria » Kuriozitete » Top 10 gėnjeshtrat e thėna nga gratė

Top 10 gėnjeshtrat e thėna nga gratė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Top 10 gėnjeshtrat e thėna nga gratė prej Mon Sep 16, 2013 6:01 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
10. Ngjyra e flokėve

Nuk janė shumė, por 5% e zonjave, tė paktėn vetėm njė herė, janė betuar qė janė bionde natyrale. Njė kėshillė e vogėl: pėr t’i demaskuar mjafton tė shikoni rrėnjėt e flokėve.

9. Madhėsia e gjoksit

Burrat padyshim tėrhiqen shumė nga njė dekolte e bukur dhe gratė kėtė e dinė shumė mirė. Pėr kėtė, 9% e tė intervistuarave kanė pranuar qė nuk janė tė ndershme pėr pėrmasat e tyre. Megjithatė nuk bėhet fjalė pėr njė gėnjeshtėr tė vėrtetė. Ėshtė vetėm njė ekzagjerim i vogėl.

8. Pesha

Pėr kėtė ēėshtje nuk gėnjejnė vetėm partnerėt, shpesh ato gėnjejnė edhe veten e tyre. Rreth 12% ka pranuar qė nuk thonė tė vėrtetėn, por vetėm sepse “tė hėnėn” do tė fillojnė dietėn.

7. Tradhtia

Pothuajse 16% kanė zgjedhur tė pranojnė tė kaluarėn e tyre. Pėrveē kėsaj, kush do t’i tregonte partnerit tė vet me buzėqeshje nė buzė qė e ka manipuluar ishin? Natyrisht ato zgjedhin ta fshehin tė vėrtetėn nė mėnyrė qė mos ta trembin atė.

6. Mosha

Nuk pyetet asnjėherė pėr moshėn e njė zonje. Por nėse do tė ndodhte, 18% e grave do tė pėrgjigjeshin duke ulur ndonjė vit nga jeta e tyre.

5. Situata financiare

Njė nė katėr gra preferojnė t’i zvogėlojnė shifrat e tė ardhurave tė tyre. Motivi? Pėr tė mos lėnduar egon mashkullore.

4. Puna

Nė njė shoqėri, ku suksesi dhe pėrmbushja personale ėshtė matur nėpėrmjet punės, ėshtė normale qė 28% e grave e zbukurojnė gjendjen e tyre profesionale. Apo jo?

3. Kostoja e veshjeve

Duke shpenzuar mė shumė se njė mijė euro pėr njė ēantė ose njė palė kėpucė, kurrė nuk ėshtė njė investim i mirė. Sidomos nė qoftė se ato nuk janė tė nevojshme. Kėshtu qė 33% e seksit “mė tė drejtė”, preferon tė ulė ēmimin e veshjeve tė tyre. Dhe kjo nuk duket sipėrfaqėsore.

2. Arsyet e ndarjes me ishin

Njė marrėdhėnie e dėshtuar nuk ėshtė njė simbol i fuqisė. Dhe askush nuk dėshiron tė duket i dobėt pėrballė njeriut tė jetės, apo jo? Pėr kėtė, 38% e grave zgjedhin tė mos flasin pėr ishin me tė dashurin aktual, apo tė fejuarin.

1. Numri i partnerėve

Njė thėnie e vjetėr thotė se “femrat duhet tė ndajnė numrin e partnerėve qė kanė pasur deri nė tre, ndėrsa burrat ta shumėzojnė pėr tre”, ėshtė e vėrtetė. Mė shumė se njė nė dy gra, nė fakt, ka pranuar se ka gėnjyer nė lidhje me partnerėt e mėparshėm. Mė pas 55% e tė anketuarave, kanė pėrfunduar duke thėnė se pėr to do tė ishte e tmerrshme tė zbulonin se kanė qenė tė mashtruara nga tė fejuarit e tyre. Hipokrite? Absolutisht jo!

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi