Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Life Style » Duda - Biografia

Duda - Biografia

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1ok Duda - Biografia prej Mon Sep 16, 2013 6:11 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin


Tags: D.U.D.A., Duda, D.U.D.A, Double G Army
Vendlindja: Gjilan
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 12 Nentor 1985
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Burim O. Osmani kreu shkollėn fillore nė Gjilan ashtu edhe shkollėn e mjeksisė, drejtimi i stomatologjisė. Aktualisht ndjek studimet nė Fakultetin e Stomatologjisė nė Tiranė. Pasioni i tij pėr muzikė lindi qysh herėt, nė moshėn fėmijėrore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99.
Viti 2001-02 ishte vit pushimi nga skena publike per Duden,pershkak t`problemeve t`medha qe i ka ēdo njeri qe mirret me kete profesion. Talentin e tij e provoi nė moshėn 14-vjeēare,n'shtator,t'vitit 2003, kur me nofkėn D.u.d.A, mori pjesė nė njė koncert lokal me kėngėn “Gangsterat”. Me pasion mė vonė iu kushtua zhanrit tė muzikės Hip-Hop dhe realizoi kėngėn videoklip “Loja pam pam” mė tė cilėn kėngė edhe e pagėzoi albumin e parė dhe gjithashtu u zgjodh videoklipi me i mire shqipetar n'at vit. Nė lėminė e kėtij zhanri tė muzikės tash ka formuar edhe grupin “Double-G Army”.
D.u.d.A ėshtė njė nga reperet me te preferuar Shqiptarė, por kjo nuk i ka mjaftuar. E ka kėrkuar suksesin edhe jashtė vendit e fatmirėsishtė e ka gjetur. Ne kanalin MTV Nordic, degė e MTV-sė ne Suedi ka nisur transmetimi kengeve me te bukura te D.u.d.E-s.Ky eshte nje lajm interesant jo vetem per fansat e tij, i cili shpresojm te pasohet nga te tjerė. D.u.d.A eshtė perfolur per nje projekt kaq te rendesishem sa shfaqja ne Music Televizion Nordic. D.u.d.A pushoi nga skena per 3 vite , ai bashk me familjen e tij u shperngulen ne Liverpool te Anglise ku atje ben nje jete mjaft te mire me familjen dhe gjithashtu i kan lindur tre femij Geni , Ninna , Giani... N'fillim te vitit 2011 u rikthye me kengen "Rruges Tem" ku fansat e priten shume mire , dhe nuk eshte ndalur me , gjate veres 2011 publikoi albumin "I PAVDEKSHUM" dhe 2 videoclipe te reja.

2ok Re: Duda - Biografia prej Mon Sep 16, 2013 6:12 pm

Wizard

avatar
Admin
Admin
D.U.D.AAj e ka filu ne moshen 14-vjeēare kur mori pjese ne nje koncert ne Gjilan me kengen "Gangsterat".

Deri sot DuDa i ka 5 Albume qe jan keto:
* Loja Pam Pam 2004
* Shqipe me Dy Kry 2005
* Mallkimi 2006
* Jeta jem 2007
* Nje e kalume 2008

Reperi mirnjohur Duda si dhe Bashkthemelusi i Double G njė koh tė gjat nuk ėshtė prezentė nė temat ditore, ėshtė larg studios, larg shokve tė tyj. Arsieja ishte njė mrekulli, diqka qė atė do e shti ende mė tepėr tė bėj gjėra mė tė mira, qė nga 4 Korriku i 2008 ai sėsht vetėm tashmė ka dy Bineqt e tij, djalin e ty qė mban emrin "Genion" dhe Vajzėn e ty "Nina".
Pritet qė shum shpejt njė kolazhė me 35 kėngė tė reja dhe nga fundi i muajt shtator do tė del nė shitje Koleksioni Nr 2 Ku sponzor gjeneral ėshtė vetė GG-Army. 10 Albume dhe njė DVD me 10 video Klipe tė reja. Albumet jan nga: D.u.d.a KS, Monny KS, Mr SafetDE, ZeeroManCH, Nico OTRDK RascomKS, B-GeniusKS, WhobraveCH, BidakiKS, Strong-iCH.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi