Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Te rejat e fundit » Lajmet e fundit/Gazetat » 21 Janari, Apeli: Fajtorė pėr vrasje nga pakujdesia

21 Janari, Apeli: Fajtorė pėr vrasje nga pakujdesia

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Network

avatar
Web Master
Web Master
Gjykata e Apelit doli me njė vendim tė formės sė prerė pėr dosjen 21 janari, pėr tė cilėn janė nėn akuzė ish-komandanti i Gardės sė Republikės, Ndrea Prendi dhe ish-gardisti Agim Llupo.

Kėshtu, Gjykata vendosi shpalljen fajtorė tė tė dy tė pandehurve pėr akuzėn e vrasjes nga pakujdesia. Njė vit burg pėr ish-kreun e Gardės Ndrea Prendin dhe 3 vite burg pėr ish-gardistin Agim Llupo.

Nė sallėn e gjyqit tė pandehurit pėrfaqėsoheshin nga avokatėt mbrojtės, tė cilėt mė pas u shprehėn pėr mediat se do ta anikojmė vendimin.

Treshja gjyqėsore e Apelit ishte e pėrbėrė nga relator Ervin Metalla dhe anėtarė Agim Bendo e Evgjeni Sinoimeri.

Njė ditė mė parė, Prokurorėt e Apelit, Shkėlqim Hajdari e Altin Dumani, pėrgjatė mbi katėr orė procesi gjyqėsor u treguan tė ashpėr nė konkuluzionet e tyre, duke kėrkuar prishjen e vendimit tė shkallės sė pare si i dhėnė nė zbatim tė gabuar tė ligjit dhe pa analizuar minimalisht provat. Ata kėrkuan dėnimin me 23 vjet burg tė Prendit dhe 25 vite heqje lirie pėr Llupon.

'Pėr Ndrea Prendin, thanė prokurorėt, kjo gjykatė ėshtė thellėsisht kontradiktore, e nuk jep nė asnjė rresht shkaqet se pėrse e shpall kėtė individ tė pafajshėm.Akuza ndaj tij ėshtė personale dhe aspak nė adresė tė Gardės sė Republikės'.

Prokuoret vijuan mė tej duke kundėrshtuar vendimin e shkallės se parė, duke akuzuar se nė asnjė moment gjykata nuk analizoi se ku ndodheshin demostruesit qė u vranė dhe ēfarė veprimesh po kryenin.

'Viktimat,- tha prokurori,- kanė emra konkretė dhe gjykata minimalisht duhet t’i pėrmendte secilin se ku ishin dhe jo t’i identifikoje thjesht me turmėn".
/ Top Channel


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi