Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Te rejat e fundit » Lajmet e fundit/Gazetat » Policia e Tiranės nė aksion, 6 tė arrestuar

Policia e Tiranės nė aksion, 6 tė arrestuar

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Network

avatar
Web Master
Web Master
Policia e Tiranės, brenda 24 orėve tė fundit kanė bėrė tė mundur kapjen dhe mė pas arrestimin nė kushtet e flagrancės tė 6 persona, nga tė cilėt njė pėr armėmbajtje pa leje dhe 4 tė tjerė pėr vepra tė ndryshme penale si dhunė nė ambientet familjare, plagosje, vjedhje nė bashkėpunim etj, ndėrkohė qė janė kryer kontrolle tė shumta nė automjete dhe janė shoqėruar disa dhjetėra vetė pėr shkelje tė ndryshme.

Nė njė deklaratė pėr shtyp, policia e kryeqytetit thekson se janė shoqėruar nė Komisariatet e Policisė 131 persona, janė kontrolluar 276 persona, 230 automjete tė ndryshme pėr dokumentacion tė rregullt apo xhama tė errėt.

Gjithashtu, janė vendosur 660 masa administrative pėr mos zbatim tė sinjalistikės rrugore, parkim tė gabuar, ecje tej normave tė lejuara etj.

“Strukturat e Drejtorisė sė Policisė tė Qarkut Tiranė do tė vazhdojnė tė punojnė mė tej pėr realizimin e detyrave dhe pėrgjegjėsive ligjore, me synim parandalimin, evidentimin, zbulimin dhe goditjen nė kohė tė autorėve tė veprave penale, duke bashkėpunuar ngushtė me organin e Prokurorisė si dhe organe tė tjera tė zbatimit tė ligjit”, – thuhet nė deklarata e policisė.

Bulqizė, policia ne aksion

Nė rrethin e Bulqizės prej dy ditėsh ka filluar plani i masave pėr kontroll tė automjeteve ku forcat e Policisė sė Komisariatit Bulqize dhe FNSH ne bashkepunim me policine rrugore kane zhvilluar kontrolle rutine per marrjen e masave dhe te gjithe verifikimin e automjeteve dhe armembajtjes pa leje.

Burime nga policia e Bulqizes bejne me dijes se do te behet bllokimi i automjeteve pa dokumenta. Deri me tani jane bllokuar 15 mjete. Aksionet e policise behen edhe per te parandaluar ngjarje te ndryshme kriminale qe, si burim kane konfliktet per galerite e kromit.

Kompanite e licensuara ose edhe ato ilegale jane perplasur shpesh ne kete qytet per kontrollin e rezervave minerale. Keto rezerva shfrytezohen nga kompania koncesionare ACR e marre nen kontroll se fundmi nga balfin Grup si dhe dhjetra firma me te vogla qe kane leje shfrytezimi te kromit. Fakti qe policia po kontrollon cdo automjet qe hyn e del ne zonen D, nje zone gjithmone problematike tregon se masat e marra nga policia jane per te parandaluar pikerisht ngjarjet qe lidhen me kromin.

/ Top Channel


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi