Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Koha e lire dhe shoqeria » Dashuria » Dashuria

Dashuria

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1 Dashuria prej Tue May 08, 2007 6:06 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
ē' eshte dashuria per ju?

2 dashuria prej Wed Jul 04, 2007 8:40 am

Stine


Moderator
Moderator
per mua dashuria eshte gjeja me e madherishme qe mund te ndodhi.Pa dashuri nuk ka jete.

3 Re: Dashuria prej Wed Jul 04, 2007 4:19 pm

blerta

avatar
love is everything4 Re: Dashuria prej Wed Aug 01, 2007 2:40 pm

AbSSoLuT


Moderator
Moderator
per mendimin tim dashuri eshte cdo gje deri ne nje moment te caktuar!me pas... Sad

5 Re: Dashuria prej Wed Aug 01, 2007 5:01 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
si me ka ikur kjo tem mua pa pergjigjur
per mua dashuria eshte nje gje qe po nuk dite ta mbashe iken shpjete

6 Re: Dashuria prej Thu Aug 02, 2007 9:23 am

peace&love

avatar
operator/e
operator/e
Eh Kete pyetje se kane gjetur te paret edhe sa te vine nuk kane oer ti dhene pergjigjen e duhur,.....
Nuk ka fjale te shprehesh dashurine...
Ajo eshte vete jeta.

7 Re: Dashuria prej Wed Oct 03, 2007 8:53 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
se gjetet se cfar eshte dashuria kis ,,spo dukeni fare me ne kete forum ,,apo keni bere qe te gjithe forume

8 Re: Dashuria prej Thu Dec 13, 2007 9:48 am

Blerta2010

avatar
STaff
Albanian na e trego ti nje her?hajt

9 Re: Dashuria prej Thu Dec 13, 2007 6:41 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
Blerta do doja vertete ta gjeja nga ju kete pyetje :p:D

10 Re: Dashuria prej Fri Dec 14, 2007 12:45 pm

Blerta2010

avatar
STaff
un do te doja nga ti Very Happy

11 Re: Dashuria prej Fri Jan 18, 2008 10:28 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
Dashuria ėshtė ide ezgjedhur nga vet perendia,ai vėrejti se qenja njerėzore ka nevojė pėr te nė jetė.Thjesht diqka qė iduhet njeriut nė jetė,pa tė cilen jeta nuk do tė kishte kuptimin e saj.Pra ėshtė pjesė e ėmbėl e jetės.

12 Re: Dashuria prej Sat Mar 15, 2008 8:21 am

Dano

avatar
Admin
Admin
Dashuria eshte...buzeqeshje por eshte dhe qarje e lot.Dashuria eshte...diell por eshte dhe shi,ndonjehere eshte ere e lehte,furtune e stuhi.Dashuria eshte...dite e gjate por dhe nate pa mbarim...eshte si loje,si bixhoz ndoshta dhe si argetim.Dashuria eshte...lule por mund te jete dhe gjemb,ndonjehere eshte me ngjyra ka raste ku eshte dhe e erret,sterr e zeze.Dashuria...mund te jete femer por mund te jete dhe mashkull,ndonjehere eshte si serial,ndonjehere si teater...ndonjehere te gezon e befas te zhgenjen,njehere ta thote troē e njehere te genjen...pastaj te do e me pas te urren...
Dashuria...kjo fjale me 7-shkronja,eshte shume e bukur por ndonjehere te duket sikur je ne "koma",ne ndonje ēast eshte...si ilaē qe te sheron por te behet dhe si semundje e pasherueshme qe nuk ke ē'i ben.
Dashuria eshte...si paqja ne jete por eshte dhe si nje lufte,qe nuk e di ē'te pret...eshte si fushe me lule por dhe si shkretetire,eshte e embel mjalte por dhe zeher me kripe...eshte si zogu qe gjithkund fluturon por eshte dhe si blete qe veē ne nje lule shkon.Dashuria eshte...kujtimi por dhe harresa.
Kjo eshte dashuria...me plote te mira e te keqija.
Kjo eshte DASHURIA...ku pa te s'rron dot rinia...si dhe pleqeria..

13 Re: Dashuria prej Sat Mar 15, 2008 1:46 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

14 Re: Dashuria prej Sat Mar 15, 2008 1:49 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master

15 Re: Dashuria prej Sat Mar 15, 2008 1:49 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master


Ah mi dashuri Very Happy

16 Re: Dashuria prej Wed May 28, 2008 7:32 pm

shaban cakolli

avatar
Moderator
Moderator
per mua eshte e shejtė

17 Re: Dashuria prej Wed Aug 13, 2008 3:17 pm

blero


dashuria eshte ndjenja me fisnike dhe me e paster qe ekziston tek njeriu, mbase me e sinqerta nga ndjenjat dhe me e pafajshmja( dashuria lind te njeriu jeton me njeriun dhe vdes me te ose dashuria eshte vete jeta eshte nejrezimi )

18 Re: Dashuria prej Sun Feb 22, 2009 12:23 am

bimba

avatar
STaff
Albanian shkruajti:ē' eshte dashuria per ju?


SUBLIMIM NDJENJASH, NE SHKALLEN ME TE LARTE TE VETE SAKRIFIKIMIT, NJE LOJE E DHIMBSHME FJALESH, PREMTIME TE PERMBUSHURA NE PIKEN E LOTIT, DESHIRA ZEMRE QE PERFUNDOJNE NE NJE PERQAFIM TRUPI, KENAQESI E BUKUR QE SHPESH MBYLLET ME NJE VARREZ SHPIRTI

19 Re: Dashuria prej Sun Feb 22, 2009 10:00 am

Network

avatar
Web Master
Web Master
Dashuria eshte e embel kenaqesi te fal por shpesh mbeten enderr dhe thyhet si kristal zemer


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

20 Re: Dashuria prej Fri Mar 06, 2009 9:34 pm

bimba

avatar
STaff
shefo po ore po, ja thuaj po kujt ja thua thuaj Very Happy Very Happy

21 Re: Dashuria prej Sun Mar 08, 2009 5:14 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
te gjithe atyre gocave qe e meritojn Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

22 Re: Dashuria prej Sun Mar 15, 2009 3:55 am

bimba

avatar
STaff

23 Re: Dashuria prej Fri Jun 19, 2009 12:28 pm

Kleaa

avatar
Eshte e verbet shikon vetem me syte e zemres

24 Re: Dashuria prej Fri Jun 19, 2009 12:48 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
NDjenje e forte midis dy njerezve qe duhen shume Very Happy


_________________
Perfundimi I Rendesishem Eshte Njohja e Vetvetes ]

25 Re: Dashuria prej Sat Jun 20, 2009 4:56 pm

zemra

avatar
Admin
Admin
eshte jeta

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi