Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

 » Zona e Argetimit » Humore dhe Barsaleta » poezi humoristike

poezi humoristike

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 poezi humoristike prej Sat Jun 02, 2007 3:04 pm

KL@REN$


operator/e
operator/e
ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuria, dashuria...

zemra ime tulle
zemra jote llac
dashuria jone
pallat 15-katsh...

jemi ulur ne lendine,
po kapim cironka me dore
marrim dhjeta ne mesime
SMT-ja ka traktore...

ishte nje dite e bukur me diell
neper rruge binte shi
catite ishin mbushur me bore
macet benin dashuri...

jashte dielli djeg si saē
ne me kove ngarkojme llaē
ore-ore lule-bore
ēoje llaēin ku e more

2 Re: poezi humoristike prej Sat Jun 02, 2007 4:31 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
partizani ne muze e dha jeten per atdhe per liri e dha jeten ah cme vodhen bicikleten titulli i kenges polici roje

3 Re: poezi humoristike prej Sat Jun 02, 2007 4:32 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
nje ne ju afrova gardhit te shpis tende
pa pritur degjoje lopen qe peliste
athere e kupetova qe di me dashuroje

4 Re: poezi humoristike prej Sat Jun 02, 2007 4:42 pm

Akili

avatar
Moderator
Moderator
rofte luga rofte tigani hani njerez hani hani

5 Re: poezi humoristike prej Thu Jun 07, 2007 9:32 pm

Network

avatar
Web Master
Web Master
ti me the te dua une te thash te dua ,nga dashuria jone e zjarrte u dogjen dy mullare me bare

6 Re: poezi humoristike prej Thu Jul 05, 2007 2:09 pm

blerta

avatar
hello po shkruaj edhe une dicka


INTERNETI

KUSH DREQIN MA MESOJ INTERNETIN
SE S'PO DI ME QESHTE REALITETI

KUR HY NE CHAT HARROJ TE DAL
DHE KUR MORA VESH QE KUSHERIRA IME
KISHTE 3 JAV QE KISHTE LINDUR DJAL

NUK RRI DOT PA HU PERDITE NE INTERNET
KURSE TE GJYSHJA IME KAM PA SHKU
PLOT 2 VJET

NUK LE FEMER PA NGACMU NE FORUM
E S'ME DEL KOHA AS ME FJET GJUM

KERKOJ GJITH DITEN ME GJET NJE PORTAL
E S'ME INTERESON QE KAM SHTRU GJYSHIN NE SPITAL

I THEM MIREMENGJES C'DO DITE NJE SHKOKU NE IRLANDEN E VERIUT
EHHHH..... TA DINI JU.... KAM PLOT 4 JAV PA PA KOMSHIJUN


I NJOH GJITH SHTETET NGA IP-IA
DHE NUK E DI NE C'VIT ESHT CLIRUAR KOSOVA APO SHQIPERIJA

I LASHE GJITH LEKET NE INTERNET CAFFE
KUR PROPOZOJ NJE FEMER I THEM:
HAJT PAGUJ TI SE NUK KAM EURO PER KAFE


he me njerez e shikoni se qfare te ben interneti

7 Re: poezi humoristike prej Thu Jul 05, 2007 2:11 pm

blerta

avatar
nese sonte ndjehesh vetem
dhe ke frik te shohesh endrra...
shuaj driten
mbylle deren
se te hyjne mushkonjat mbrenda

8 Re: poezi humoristike prej Thu Jul 05, 2007 7:15 pm

ALBMARI


Nje nate te prita une ty te mblidhnim kanace bashke ne te dy,prita derisa doli hena por e kuptova qe s'te linte nena:D

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi